Iphone 8 nebo Samsung S8

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod Peckaa 17. 10. 2017 01:35

Zdravím, po třech letech co mám huawei p7 a jsem nespokojený už delší dobu se systémem (všechno se seká, reakce jsou pomalé a mapy načítaji asi 10 vteřin) jsem se rozhodl že bych si koupil nový telefon a tentokrát si připlatil 2x tolik. Má otázka proto zní Koupit si Iphone 8 nebo Samsung s8 s tím že bych chtěl aby ten telefon vydržel kolem 4 let ale 3roky chci skvěle fungujicí telefon a ne jak ted že téměř po roce už jsem byl nespkojený. Chtěl bych znát váš názor který telefon by byl déle vydržel. Myslím si že Iphone ale poslední dobou častěji slyším negativní recenze, za to na samsung i tři roky starý stále pozitvní, tak bych chtěl vědět vaše zkušenosti. A nebo jsem přemýšlel že bych si koupil xiaomi okolo 5tisíc a třeba po 1,5 roce si kupoval nový ale myslím že je lepší mít pořadný telefon na delší dobu než činský na rok a to říkám z vlastní zkušenosti s Huawei. Díky za veškeré rady. :-)
Peckaa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 17. 10. 2017 02:34

Kup něco levnějšího, tak okolo 10tis. po 2-3 letech zase obměníš, v té době budou i ty dnešní předražené smartphony morálně zastaralé
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod xcmaniax 17. 10. 2017 06:49

U iP 8 uz by mi vadil ten dsiplej s malym rozlisenim, to spis plusko. Vezmi v uvahu taky resale value. Po roce iPhona prodas za celkem slusny penize a muzes obmenit aniz bys tak krvacel.
xcmaniax
Junior

Odeslat příspěvekod melipa 17. 10. 2017 08:19

Radsi bych kupoval kazdy rok telefon za 5.000 kc (a pal prodal) než do toho investoval 20kkc a riskoval 4 roky ztratu, kradez, postupne zastaravani apod. Kde o to, že mobily jsou hrozně rychle dopředu, kdo si koupil před 3 roky nadupaný telefon, teď může zaplakat nad nfc platbami, dual fotakem a bezrameckovym designem, coz se dostava uz i stredni tridy...
melipa
Junior

Odeslat příspěvekod Reku 17. 10. 2017 08:45

Přesně tak, pokud máš i variantu za cca 5000 korun nebo obdobně, a nemusí být špičkové foto, tak to stačí. Za rok prodáš za 2000 a koupíš další.... Nebo když vše bude OK, za dva roky koupíš další....
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod anonymni 17. 10. 2017 10:31

Naopak, nekupuj žádné LOW-MID telefony, to nech těm co mají hluboko do kapsy a kupují hamburgry u Mekáče jen na slevový kupon.
Galaxy S8 je velice svižný a kvalitní telefon, s nim chybu neuděláš a pořizovací cena je kolem 16 000,-Kč
iP8 ti jistě také vydrží dlouho,ale osobně by mi vadil malý displej a iOS (jsem zvyklý na Andrid)

Ani s jedním neuděláš chybu, za 2-3 roky půjde stále o skvělé telefony , které nebudou žádné LOW-MID.

Takže si můžeš kupovat stále dokolečka nějaké "low" telefony, nebo si budeš každé 3 roky kupovat vlajkovou loď , která bude i za 3 roky lepší než 99% LOW-MED telefonů, které by sis jinak kupoval.

-- 17. 10. 2017 10:37 --

melipa píše:Radsi bych kupoval kazdy rok telefon za 5.000 kc (a pal prodal) než do toho investoval 20kkc a riskoval 4 roky ztratu, kradez, postupne zastaravani apod. Kde o to, že mobily jsou hrozně rychle dopředu, kdo si koupil před 3 roky nadupaný telefon, teď může zaplakat nad nfc platbami, dual fotakem a bezrameckovym designem, coz se dostava uz i stredni tridy...

Kdyby takhle uvažoval každý, tak celá ekonomika zkrachuje.
Nekoupím si drahý telefon, co kdybych ho ztratil. Nekoupím si auto, co když mi ho ukradnou. Nekoupím si motorku, co když ji někde odřu. Nekoupím si .. nekoupím si ...
Vše zestárne, vše ztratí hodnotu.... Kupuji si jen nové vozy. Když budou všichni kupovat ojetiny, tak kdo koupí ty nové auta.
atd.atd. ..
Naposledy upravil anonymni dne 17. 10. 2017 10:38, celkově upraveno 1
anonymni

Odeslat příspěvekod Nick Cave 17. 10. 2017 10:38

S8 za 16k šedivka, CZ distribuce začíná na 18,5tis. Jinak smartphone za polovinu ceny udělá taky dobrou službu, stačí jen dobře vybrat
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod anonymni 17. 10. 2017 10:43

Ano šedivka, z eshopu který tu Ty osobně doporučuješ (max-shop.cz) , takže šedivka není problém ani žádná překážka - i já tam kupuji telefony
A máš pravdu "smartphone za polovinu ceny udělá taky dobrou službu" , ano udělá "dobrou" službu , nikoli "špičkovou".
Ale každý nakupujeme dle svého rozumu a hlavně stavu peněženky :-) Někdo se spokojí s průměrností a jiný zase jen s tím nejlepším, ale to už jsme zase u peněz... A o tom je celý trh s telefony.
anonymni

Odeslat příspěvekod Nick Cave 17. 10. 2017 10:52

Doporučuji, nedoporučuji, to je jedno, záleží na tom, jestli tazatel je ochoten akceptovat EU distribuci z Max-shopu
Ještě by mě zajímalo, jak obrovský uživatelský rozdíl je mezi S8 a např. o polovinu levnějším Honorem 9
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod anonymni 17. 10. 2017 11:02

Rozdíl asi jako mezi Porsche a Škodovkou. Kvalita, cena, ale i jen značka atd.. Ale to nikdy nepochopí ten co kupuje Škodovky, protože jemu Škodovka udělá stejnou službu, tak proč kupovat drahé Porsche.. Tudíž ty kupuješ levné, takže nechápeš proč někdo kupuje drahé věci, přestože mají stejnou funkci. Vše se točí kolem peněz a s tím nic neuděláme
anonymni

Odeslat příspěvekod freddy158158 17. 10. 2017 16:33

když už to porovnáváš na auta tak spíš passat a superb..za passata si připlácíš jen logo.vše je na něj za víc peněz ale jinak totožne.pořád je to koncern.
Apple už není co byl.má i své mouchy a v nastavení dohání android. takový těžky kolos ;-)
freddy158158
Junior

Odeslat příspěvekod Reku 17. 10. 2017 20:52

To je úhel pohledu, jak tady různě píšete . I když na to mám, záleží mi pouze na tom, zda daná věc splní, co chci. Takže když to splní věc za 5000, nebudu kupovat za 15000. Někteří uvažují jinak. Proč ne.... Každý má svobodnou vůli.
Reku
VIP uživatel