Nový mobil, výborný foťák, bez limitu

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod rica23 27. 9. 2017 12:20

Ahoj čtenáři,

ohlížím se po novém telefonu, který z telefonů byste mi doporučili? Cena nehraje roli.

Nejdůležitější je pro mě výborný fotoaparát a aby byl rychlý bez sekání.

Budu používat i jako služební takže obsluha e-mailu a CRM.

Děkuji za rady
Naposledy upravil dockalacek dne 27. 9. 2017 15:19, celkově upraveno 1
Důvod: Upraven název na konkrétnější
rica23
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _Rocco_ 27. 9. 2017 13:31

Malo informaci. Ale, pokud cena a OS nehraje roli tak iPhone. Musis se mrknout, ktery ti bude sedet. Hlavne podle velikosti. Nebo pockat par týdnů na nove iPhone 8 a X.
_Rocco_
Junior

Odeslat příspěvekod panrt 27. 9. 2017 15:25

Počkej si na Pixel 2 nebo na Mate 10. I Huawei má dost dobře odladěný systém. A kdyby LG dodalo V30 na naš trh co nejdřív tak bych doporučil V30 ten má nejlepší foták jenže zaleží kdy ho nutně potřebuješ.
panrt
MobilManiak

Odeslat příspěvekod banner 27. 9. 2017 16:01

Je toho hodně. Předběžné testy nových jablek ukazují to, že se bude jednat o ideální fotomobil pro všechny, kteří chtějí přirozené barvy. Pak takový Note 8. který zase vyhoví všem uživatelům, kteří mají rádi více kontrastu a saturace. Pixel 2 by mohl být velmi zajímavý, už i vzhledem k tomu, že fotky z prvního Pixelu byly prostě dobré a plné detailů. Občas neskutečné fotky díky HDR +. Ale být tebou, počkám na testy V30, detailní testy iP a kompletní srovnávačku. Pokud by byla řeč o plynulosti, všechny budou ok, ale suverénně nejvíc "potěšění z plynulosti" bude na iP. Třeba u takového Note 8(nebo S8) jde vypozorovat lag při animaci otevírání menu, či při otevření Bixby karty. U telefonů za takové peníze by to prostě být nemělo. Každopádně to zpraví nějaký normální launcher. Co se rychlosti týče, tak obecně Android, pokud není zatížen, otevírá appky rychleji, díky rychlejším animacím. Při zatížení vítězí zase iP. Jedná se pouze o můj subjektivní názor, nikomu to nevnucuji. Ale tohle jsem velmi často pozoroval.
Někdy je těžké se prosadit...
banner
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 27. 9. 2017 16:12

Lag v menu,on je to spis mikrolag zpusobuje volba kterou si muzes vypnout za 5 vterin.Pokud jiny launcher ma nastavene prechody stejne je ti zmena launchru prd platna.Pokud v Nove,napr. ponechas vychozi hodnoty jsi na tom zas stejne.kecy o poteseni z plynulosti u IP jsou kecy.Vem si stopky a prepni jazyk,libovolny android vs iphone. A kde je plynulost OPERACE u IP? Tam kde slunce nesviti,android to provede bleskove.Kdezto u androida ti staci sestkrat tuknout na sestaveni,otevrit pro vyvojare a delky animaci a podobny kraviny ktery jsou jenom k jedine veci - mikrolag v menu,vypnout.Mikrolag v menu je fakt nepodstatnej.V tomto je to fuk,nekde ma navrch v operacich iphone,nekde android.
Samozrejme samostatna kapitola je adapted storage zaply,v telefonu 10 class kingston a diveni se jaktoze to nesviha jak z praku..
Zatizeni appkama je taky pozoruhodnej pojem.Mivam kolem dvouset a zatizeni se nekona.Ani nemuze pokud si dotycnej neroz.ebe system.Ono totiz u androida se hraje na volby v konfigurácích,jádře,zahazovani udalosti ve fronte atd
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pan Kája 27. 9. 2017 18:25

Při vší úctě, cíl podle mě splní všichni jmenovaní (mezi námi, ona by to klidně zvládla u lumie 950). Spíš by mě zajímalo jaký telefon má nahrazovat (někdo si nechce převykat na nové ovládání), zdali je nutná nějaká aplikace...
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 27. 9. 2017 20:59

vzal bych Note 8
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Simerfesoj 28. 9. 2017 17:57

Navrhoval bych popřemýšlet o HTC U11. Za současnou cenu asi velmi výhodná koupě.
Simerfesoj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 28. 9. 2017 18:15

https://m.alza.cz/recenze-lenovo-moto-z2-force
A fotomodul hasselblad,ten si ale klidne skrtni pokud zoom a o nekolik radu lepsi blesk nejsou dulezity.V tom pripade zbytecnost.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nechic 28. 9. 2017 19:18

Vnímání fotek je hrozně subjektivní. Třeba většina renomovaných časopisů považuje za nejlepší fotomobily Samsungy S7,8,8+ apod. Sám mám S7 a za špatných podmínek si poradí skvěle, ale za běžného světla se mi ty fotky až tak nelíbí. Já jsem třeba nadšený z fotek Nexus 5X, Pixelů a věřím i Pixelů 2. Takové detaily jsou pastva pro moje oči. Dokonce ani foto z iPhone 7 kámoše se mi tak nelíbí, zas moc kontrastu. Foto z Nexus 5X co tu máme doma bych si někdy neváhal ani dat na zeď a z Pixelu co jsem viděl to je ještě o třídu dál. Ale záleží i na podmínkách v jakých nejčastěji fotíš. Toť můj subjektivní názor.
Nechic
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xcmaniax 28. 9. 2017 20:16

Mozna OT dotaz-je na Androidu obdoba live photos? Foceni me vzdy bavilo, vsude jsem tahal zrcadlovku, ale treba pro me osobne jsou live photos poradny game changer focenim mobilem a rodinu fotim stale casteji na IP7 plus. Jinak je to vzdy o svetle a nasledny uprave, v blbym svetle je fotka ze sebelepsiho mobilu porad kompromis.
xcmaniax
Junior

Odeslat příspěvekod destr69 28. 9. 2017 20:26

Ahoj, za sebe doporučuji iPhone 8+, moje vlastní zkušenost je s iPhonem 7+, Samsungem S7 Edge, OnePlus 5 a dalšími Androidími telefony. Jestliže to aspoň trochu myslíš s focením vážně, pak budeš fotit do RAW formátu a následně upravíš dle libosti a svého oka. Standardní JPEG je totiž upravený automatikou a každý výrobce to pošteluje trochu jinak. RAW formát má neupravená data přímo z čipu a ty je obrazně řečeno musíš vyvolat ve světlé komoře (SW). Samsungy jsou tak na jeden rok, pak se začnou sekat, nechytají signál a musíš dělat obnovení do továrního nastavení. Za mě je volba jasná - iPhone 8+.
Viz test DxOMark https://www.dxomark.com/category/mobile-reviews/
destr69
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod johnface1987 29. 9. 2017 09:06

DxOMark u mobilních telefonů bych nebral vážně. Píše se o tom všude, že iPhone vyhrál jen kvůli novým metodikám testů. A na základě hodnocení bych se už vůbec neorientoval. Posledních 5 let kupuji jen vlajkové lodě a s testy na základě vlastních zkušeností jsem se nikdy neztotožnil, hlavně s konečným výsledkem. Tak například je kladen velký důraz za nízký šum ve zhoršených světelných podmínkách. Mám tak 1 fotku ze 40, ale fotím převážně venku...

Rovněž souhlasím Nexus 5x paráda. S7 a iPhone 7 je tragédie.
johnface1987
Junior

Odeslat příspěvekod xcmaniax 29. 9. 2017 16:53

Skutecne tragedie? Co to podle Vas znamena? Ze je treba 2x horsi? Nebo o 10% v nakych konkretnich podminkach? Vzdy me bavi tyto zasadni odsouzeni.
xcmaniax
Junior

Odeslat příspěvekod johnface1987 29. 9. 2017 18:50

Asi bych iPhone 7 přirovnal k Nexus 5. I S3 fotila lépe, G4 taky. Mě zase baví ti lidi, kteří neustále bezhlavě vše propagují a nechápou, že něčí názor, jako vždy, může být dost subjektivní. Já ostatně nejsem spokojen ani s aktuálním telefonem, ale vše má své mouchy. Měl jsem dost telefonů, abych to dokázal posoudit a z mého pohledu pro focení v přírodě a venku špatné. iPhone 7 a kvalita foťáku asi nejhorší vůči tomu, co v dané chvíli nabízí či nabízela konkurence ba ještě hůře několik let zpět. Prostě se to asi nepovedlo.

iPhone 7 celkově bída, to nebudu komentovat - děsné barvy, neostré detaily, málo pixelů a ano oproti snímačům 16:9 a 16 mega je to znát.

S7 fakt špatné detaily, ale dobré za špatného osvětlení.
johnface1987
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků