LG G6 vs Xiaomi Mi6

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Dusan 1. 9. 2017 19:34

Jelly effect bych asi prezil, co mi spise vadilo byl zpusob prodeje a veci s tim souvisejici. Ten telefon si neni kde osahat jestli mi padne do ruky nebo nepadne, neni na nej zaruka, pri poskozeni ho nikdo neumi opravit, protoze na nej nejsou dily, je k nemu minimum prislusenstvi od tretich stran a to originalni stoji raketu (700 Kc za nabijecku s kabelem, 800 Kc za obycejny kryt na zada), Dash Charge je sice funkcne super, ale nekompatibilni s neoriginalnim prislusenstvi a v originalnim neni powerbanka a mezinarodni nabijecka.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zdenal007 1. 9. 2017 20:11

Není mezinárodní nabijecka? A čím ho teda už tyden nabijim? A zaruka je normálně 24 měsíců.
Zdenal007
Junior

Odeslat příspěvekod Dusan 5. 9. 2017 09:53

Mezinarodni ve smyslu ne evropska nabijecka, ale univerzalni nabijecka se kterou muzu cestovat po svete a nepotrebuji redukce. Oneplus dodava pouze bud EU a nebo US nabijecku, oboji za pomerne dost silene ceny. Za o dost nizsi cenu mam k S8+ univerzalni celosvetovou nabijecku s QC 3.0.
Zaruka u Oneplus je velmi hypoteticka. Pokud mam zaruku takovou, ze to mam poslat do nejake cerne diry a komunikovat s automatem, tak je to jako kdybych zadnou zaruku nemel. Ostatne reference od lidi, kteri tu zaruku vyuzili povetsinou dokladaji toto me tvrzeni. Kdyz vam cinsky automat rekne: "poskozeni zpusobeno uzivatelem, service request uzavren" tak s tim nic neudelate a nikde se nedovolate. Pro servisni stredisko v Cechach je vyrazne tezsi s vami vyjebat. S premiovym servisem Samsungu se to samozrejme uz vubec neda srovnavat. Nahradni Oneplus vam nikdo neposkytne, nemate garanci ani vyrizeni do 30 dni jako u kazde v CR servisovane znacky vcetne tech nejlevnejsich.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mattycz 5. 9. 2017 13:30

Dušane, podívej se, já mám OP5 hned od začátku co s ním vyjeli. Kupoval jsem 8 GB verzi i s pouzdrem a krycím sklem. Je to nejlepší telefon z cca 10 ostatních co jsem zatím měl. U mě se žádný jelly efekt nekoná a popravdě mi to příjde jako nafouknutá bublina. Reklamaci máš 24 měsíců a pokud budeš mít problém pošlou si kurýra, telefon odvezou a vrátí opravený. Např. já jsem reklamoval krycí sklo na kterém mi nechtěli zmizet bubliny. Poslal jsem jim reklamaci, okamžitě mi druhý den zdvořilostně napsali zda bych jim neposlal krátké video jak sklo instaluji a zda dělám vše správně. Což jsem udělal, další den mi uznali reklamaci a aniž by chtěli sklo zpátky připsali mi peníze na účet !!! Tak si představuji profesionální řešení reklamace. Telefon je jedním slovem skvělý, perfektně zlícovaný, tenký a rychlý a ta čtečka - momentálně nevím o rychlejší a spolehlivější. Zatím jsem ani jednou nezaznamenal nějaké cukání či zpomalení a když si k tomu přičteš čistý Android s lehkou nastavbou Oxygenos tak je koupě za cca 15 000 kč téměř povinnost.
mattycz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod koblih.jr 5. 9. 2017 14:17

Jednoznačně LG G6.

Nemusíš problémy řešit na kolenu, jako to bývá u všech telefonů z kontinentální Číny... Pásma LTE, záruka, servis nebo SW podporu. Třeba VOLTE nebo WIFI volání.
Tady nic není. Výš koukej. :-)
koblih.jr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod plastick 5. 9. 2017 14:33

Ahoj, jakožto majitel obou kousků ti můžu říct, že ani s jedním nešlápneš vedle.
Systém - MI6 je rychlejší, o tom žádná, ale v podstatě se dá říci, že jen v rámci milisekund, kdy poznáš, že se lg muselo nadechnout. Nehraji hry, na práci a telefonování je rozdíl minimální (facebook, messenger, instagram...), ale je tam. Miui je dál než nadstavba od LG a má v sobě mnoho vychytávek, které si musíš u LG doinstalovat.
Display - u G6 je větší a na pohled se mi zdá příjemnější, navíc využití místa displayem je super. Psaní a práce je u obou na stejné úrovni.
Foťák - úroveň fotoaparátů je řekl bych stejná (i když LG v noci trochu více šumí), ale celkový pohled na fotky a videa v počítači je kvalitní u obou (LG každou aktualizací foťák vylepšuje, což se o xiaomi říci nedalo). Super je polo-manuální režim u LG, s tím si člověk hodně vyhraje. U MI6 je zase hodně dobře udělán efekt rozmazaného pozadí.Celkově se mi ale lépe pracuje s foťákem u LG a řekl bych, že má také lepší kresbu a detaily.
Čtečka otisků - myslel jsem, že mi bude vadit, že je u LG vzadu, ale kupodivu to problém není. Je rychlá a správně umístěná, tudíž jsem si na ni hned zvykl

Zpracování je u obou výborné a obojí je prostě TOP třída. Lg má dvě velké výhody:
+ LTE (žiji na vesnici a pracuji v ještě větší *****)
+ Voděodolnost (na kole; pří běhání; s dětma u vody), prostě vlastnost, bez které bych už telefon nekupoval

Pokud ti jsou ukradené poslední dvě vlastnosti, tak vybírej jen podle vzhledu. Ještě bych chtěl pro srovnání S8, ale to je cenově úplně jiná třída.
Naposledy upravil plastick dne 5. 9. 2017 15:00, celkově upraveno 1
plastick
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 5. 9. 2017 14:41

Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pizzi951 6. 9. 2017 17:08

Díky všem za rady apod. :-)
Pizzi951
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků