Samsung A3 2017 nebo Huawei p9 lite

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod tynka4697 10. 8. 2017 14:30

Zdravím,

Přítel má za 14 dní narozeniny a jelikož jeho telefon disponuje funkcemi z roku jedna dva, je ten správný čas pořídit mu telefon nový.
Co se týká telefonů jsem absolutní lajk (to, že vím co je LTE je pro mě až moc - jeho nynější telefon ho nemá...) a proto bych chtěla požádat o radu vás.
Přítel je co se mobilů týče nenároční uživatel (alespoň tedy myslím) - avšak, je to vášnivý rybář co chytá formou chyť a pust, tudíž si každý svůj úlovek rád zdokumentuje - ať už je to o půlnoci, v dešti, mlze nebo za slunečna - proto by to chtěla telefon s foťákem, co mu pořídí alespoň průměrné fotografie za všech podmínek.
Jelikož nejezdí na ryby jen na hodinu, ale má rád i několika denní výpravy počínající na dvou dnech, chtělo by to telefon, který se po chvíli strávené na messengeru, watssapu a pořízení pár fotografií nevybije (samozřejmě powerbanku má, ale chtělo by to, aby alespoň jeden - dva dny telefon vydržel).
Aplikace, které využívá jsou facebook, messenger, watssap, viber a pak klasicky sms a telefonování. Jo a taky si rád brouzdá po internetu, rád si čte různé články (samozřejmě o rybolovu - néjlépe na rybách) a nebo kouká po eshopech si musí ještě koupit, na ryby..
Není to žádný náruživý hráč, jestli si jednou za čas zahraje nenáročnou hru, je to zázrak..
Tuším tedy, že by mu mohla stačit střední třída (moje peněženka ani na víc nedosáhne).. Podle recenzí a svému instinktu (a taky kvůli tomu, že na ně má teď o2 výraznou slevu) jsem zjistila, že by mohli být vhodní kandidáti Samsung A3 2017 nebo Huawei p9 lite 2017, ale jelikož jsem lajk, můžu se mílit..

Můžete mě prosím někdo záchranit a poradit mi, který z těchto dvou telefonů je pro toho mého rybáře vhodnější? Popř. podat ještě vhodnější variantu?

Předem moc všem děkuji

-- 10. 8. 2017 15:36 --

PS: návrhy na jiné telefony prosím do 5000,-
tynka4697
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 10. 8. 2017 14:44

Xiaomi Redmi 4X Global, Xiaomi Redmi Note 4 Global
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod standavfr 10. 8. 2017 14:44

Vzhledem k voděodolnosti a3 bych sáhl po ní.Předpokládám,že jí budeš brát u o2,tam vyjde na 5000.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tynka4697 10. 8. 2017 14:46

Přesně tak! Za plnou cenu bych do toho asi nešla. ☺
tynka4697
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 10. 8. 2017 14:49

Samsung A3 2017 není dobrý na výdrž baterie. Buď ty Xiaomi nebo Asus Zenfone3 Max ZC520TL, Moto E4 Plus
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod standavfr 10. 8. 2017 14:56

U rybáře bych nějakou zvýšenou odolnost uvítal víc,než o půl dne delší výdrž.Záleží samozřejmě na prioritách, já to vidím takhle.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 10. 8. 2017 15:03

Tak se podívej na YT na testy odolnosti Moto E4 Plus, jak proti nárazu, tak vodě :)

-- 10. 8. 2017 16:27 --

https://www.youtube.com/watch?v=fmSKOSrMKkQ

https://www.youtube.com/watch?v=ks0f2akbvBQ
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tynka4697 10. 8. 2017 15:32

To vypadá dobře, ale mám trošku strach, z velikosti - telefon nosí jen po kapsách .. asi mi nezbude nic jiného, než tajemství prozradit a zeptat se ho, co by mu vyhovovalo nejvíce..

I když, musím říct, že taky nevypadá až tak velce..
tynka4697
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod standavfr 10. 8. 2017 17:54

Ta Motorola je určitě slušná,jen už to nebude do kapsy.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 10. 8. 2017 18:03

Do rybářské kapsy? V pohodě a ta výdrž baterie je obrovské plus
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod standavfr 11. 8. 2017 06:53

Raději se ho zeptej,sice to nebude překvapení, ale ani případné zklamání.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Hesperus 11. 8. 2017 12:01

Nebo ho kup týden předem přes internet (stačí vytvořit objednávku a pak klidn osobně vyzvednout) a pak ho případně do 14 dnů můžeš vrátit.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Beyerdynamic Lagoon ANC
Schiit Asgard 2, Sennheiser HD595, Focal Elear
Ryzen 9 5900X, RX 6700 XT, 32GB RAM, Samsung 980 M.2 1TB, MSI Tomahawk B550, Fractal Design Ion+ Platinum 660W, Antlion modmic
Hesperus
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků