Nahrada za Vodafone Smart Ultra 6

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod sTebliczek 5. 6. 2017 08:56

Ahoj ve spolek,

vcera jsem dal do reklamace svuj Vodafone Smart Ultra 6 a obavam se, ze mi vrati penize. S telefonem jsem byl nad miru spokojen a reklamoval jsem v podstate jen kosmeticky problem s ohledem na blizici se konec zarucni doby.
Ted k veci. Pokud by mi vratili penize, chci mit jiz vybrany telefon, ktery pripadne koupit.
Pozadavky:
Cenovka - cca 7tis. Vyse bych moc jit nechtel. Top modely jsem si kdysi kupoval a po zkusenosti s telefonem za 5tis jsem zjistil, ze mi neprinaseji tolik navic
Display - min 5.2", spise 5.5" - min. Full HD
RAM - je mi vcelku jedno, dostatecna pro chod systemu
Vnitrni pamet - min. 32GB - neni nutnost pametovych karet
Procesor - nejlepe qualcomm - mam zafixovane, ze jine procesory mely problemy s fixaci GPS - pokud je to jiz minulosti, rad se necham presvedcit jinam
Baterie - pri nijak extra narocnem pouzivani (par hovoru, whatsapp, prohlizeni webu, facebook) vydrz 2 dny

Pokud by mi nejake parametry chybely, rad doplnim. Kazdopadne predem dekuji za veskere napady, ktere by me nakoply spravnym smerem. Smart Ultra 7 me nejak nepresvedcil a Platinum 7 se mi sice libi, ale cenovka mi k nemu jiz nesedi.
sTebliczek
Junior

Odeslat příspěvekod xondrax 5. 6. 2017 09:40

Co nevidet se objevi nove vodafone smart ultra/prime/platinum 8 - na netu uz je par informaci /krome cenovky/k videni a dohledani.I tady z mobilmanie
xondrax
Junior

Odeslat příspěvekod sTebliczek 5. 6. 2017 12:34

No, zalezi, co znamena "co nevidet". Jestlize to nebude do doby, nez bude vyrizena reklamace, tak na nej tak nejak nemuzu cekat, jelikoz nejaky mobil potrebuji
sTebliczek
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 5. 6. 2017 14:34

Za měsíc je tady Nokia 6
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod stm01 6. 6. 2017 01:39

pro sTeblizcek- no aby jsi se nedivil. Na podzim jsem dceři také reklamoval tento telefon a po týdnu jsem dostal úplně nový. Asi se rádi zbavili skladových zásob. ;-)
Jinak můj tip je:
Xiaomi Redmi Note 4 LTE Global 4GB/64GB (nebo verze s 3GB RAM) https://xiaomimobile.cz/xiaomi-redmi-no ... met-464_gb
Co se týče procesoru tak jsem byl také zastáncem Snapdragonu, ale od podzimu mám Redmi Pro 4GB/128Gb a manželka ten samý telefon 3GB/64Gb. Telefony mají Mediatek Helio X25. Problémy co se týče GPS jsou pryč. Používám telefon při běhání, kole i v autě. https://www.beryko.cz/Xiaomi-Redmi-Pro-3GB-64GB.html ;-) ;-)
Pocophone F1, Asus EEE Pad Slider

" Nemá cenu nenávidět lidi,kteří ti závidí .Respektuj jejich závist,protože si myslí,že jsi lepší než oni." :)
stm01
Junior

Odeslat příspěvekod sTebliczek 6. 6. 2017 07:02

stm01: ve vysledku by mi to vubec nevadilo, protoze jsem s tim mobilem fakt spokojeny, snad jen interni pamet je malym nedostatkem a nejsem moc zastancem pametovych karet.

Kazdopadne dekuji za typ na to Xiaomi. Jak Note, tak Pro vypadaji zajimave, urcite budou v uzsim vyberu v pripade nutnosti vybirat novy telefon.
sTebliczek
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 6. 6. 2017 08:36

Za 7tis. lze koupit velmi dobrý smartphone, např. Asus Zenfone Max ZC553KL, Lenovo P1 Pro nebo Honor 6X
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod tetrao 6. 6. 2017 09:04

Nick Cave - fajn stoje ty tři. Který by jsi tedy doporučil raději? A jak dlouho jsi je testoval?
tetrao
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 6. 6. 2017 09:14

Osobně bych vzal Lenovo P1 Pro, to se mi líbí nejvíc, ale vzhledem k tomu, že preferuji smartphony s displejem nad 6p tak mám Lenovo Phab2 Plus
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod tetrao 6. 6. 2017 09:28

A který z těch tří, Tebou doporučovaných jsi testoval? Vypadá to, jak kdyby jses záměrně vyhnnul odpovědi.
tetrao
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 6. 6. 2017 09:31

A co by jsi chtěl konkrétně o těch smartphonech vědět?
Jaký máš ty a které jsi měl předtím? :)
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod tetrao 6. 6. 2017 09:42

Konkrétně mě zajímá osobní zkušenost. Ne to, že se přečte recenze na webu. Asi jsi je netestoval, ale jen "načetl". Chtěl jsem si nechat poradit od někoho, kdo je testoval v provozu, a má osobní zkušenosti... Asi v tomhle mi nepomůžeš že? Třeba by mě zajímala kvalita přijmu signálu a i wifi...
tetrao
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 6. 6. 2017 09:52

Nenapadlo tě taky, že kvalita příjmu signálu se mění v závislosti na kvalitě signálu operátora a místa, kde se nacházíš? :)
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod tetrao 6. 6. 2017 10:29

Nicku - neuč orla lítat! :D

A kvalita signálu je závislá i na příjmu signálu - anténa v telefonu. Když to výrobce podělá, tak operátor moc nepomůže.

Chtěl jsem se poradit s někým, kdo má zkušenost s těmito modely. Místo toho se tady dohadujeme jak děcka.
tetrao
Junior