Jaký telefon pro druháka? (8 let)

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod Nick Cave 3. 6. 2017 17:43

Xiaomi Redmi 3S Global má všechna LTE
https://mobilni-telefony.heureka.cz/xia ... 5480466194
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Lubica258 16. 11. 2018 11:21

My jsme koupili synovi tento telefon https://www.expert.cz/stk-life-8-cerny/ . Hledali jsme takový telefon, aby nebyl moc drahý. Jelikož syn rád fotí, potřebovali jsme, aby měl dobrý foťák. S tímto telefonem je syn spokojený. Párkrát mu už spadl na zem a pořád drží. Má velkou vnitřní paměť, takže i bez paměťové karty se mu tam vejde hodně věcí.
Lubica258
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 16. 11. 2018 11:27

Lol, tenhle bazmek by neprošel žádnou STK :D
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod roy1 16. 11. 2018 11:53

Lubica258 píše:My jsme koupili synovi tento telefon https://www.expert.cz/stk-life-8-cerny/ . Hledali jsme takový telefon, aby nebyl moc drahý. Jelikož syn rád fotí, potřebovali jsme, aby měl dobrý foťák. S tímto telefonem je syn spokojený. Párkrát mu už spadl na zem a pořád drží. Má velkou vnitřní paměť, takže i bez paměťové karty se mu tam vejde hodně věcí.

Tak tahle reklama se nepovedla, vnitřní paměť jen 8GB, to je jako říkat že babeta může v klidu závodit v GP Brna.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod honzao 4. 12. 2018 13:47

Přidám se k tématu, ať nezakládám zbytečně nové. Jde o telefon pro kluka, 10 let, nyní má ještě starý Sony Ericsson Cedar ;) Cenově to vidím kolem 3000, a ve finále vybírám mezi následujícími modely (všechny ve verzi 3/32 GB):

Huawei Y6 Prime 2018
Honor 7A
Xiaomi Redmi 6

Je nějaký výrazně lepší/horší než ostatní? V čem? Doma máme po jednom kousku od Huawei i Honor, a zatím spokojenost (vím, že ty dva výše jsou skoro dvojčata), s Xiaomi osobní zkušenosti nemám, a zprostředkované jsou poměrně rozporuplné. Díky!
honzao
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 4. 12. 2018 14:00

k Honoru 7A je teď v prosinci dárek

https://www.mobilenet.cz/clanky/honor-v ... arky-36672
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod zivan 4. 12. 2018 17:04

Co na nem bude delat? Na nejake poradne hry to bude spise bida.

Za 3500,- se da sehnat Moto G5 Plus nebo Xiaomi S2 (pokud nevadi velikost) se Snapdragonem 625
Lenovo Moto G5 Plus, Lenovo Thinkpad X220 (12,5" IPS, i5-2410M, 16GB RAM, 500GB mSata Samsung 850 EVO + 1TB Samsung HDD) + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod metyn 4. 12. 2018 20:51

huawei y6 prime 2018 není špatný telefon, měl sem ho doma z testování od huafanu ale ženě nesedl a objednala xiaomi redmi 6 a chrochtá blahem, mě taky připadne o něco lepší xiaomi redmi 6, takže za mě xiaomi, jinak poměrně dobré povědomí o mobilech má Nick Cave, klidně bych se držel jeho doporučení, i když zrovna tu 7A od honoru i díky dárkům bych já osobně nebral, ono je to v této základní řadě hodně vyrovnané a záleží spíše na prioritách, Meta
metyn
Junior

Odeslat příspěvekod honzao 4. 12. 2018 20:58

Díky za tipy. S výkonově náročnými hrami se nepočítá (oproti současnému tlačítkáči si pomůže i tak :D), použití internet, mail, youtube, foťák, whatsapp či něco podobného, navigace/mapy, nějaké ty hry sice ano, ale spíše přemýšlecí (např. Civilizace) než akční.
honzao
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 4. 12. 2018 21:09

Metyn: aby nedošlo k mýlce, ten Honor 7A jsem nedoporučil, jen jsem dal jako zajímavost, že zrovna tento měsíc lze k němu získat dárek :-) (nicméně, pokud by se tazateli zamlouval a zároveň přišly vhod dárky, které k němu jsou, tak je Honor 7A dobrá volba)
Jinak z těch tří jsem také pro Xiaomi Redmi 6
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod metyn 5. 12. 2018 05:37

jj, přesně tak jsem to pochopil, že se nejedná od tebe o doporučení, akorát jsem to měl líp napsat, jako jasně, pokud se dárečky využijí a použití je jak píše tazatel výše tak klidně i tu 7čku, :-P Meta
metyn
Junior

Odeslat příspěvekod dockalacek 25. 12. 2018 19:35

Zdravím, jen technická - ten Honor 7A se mi líbí taky, ale v recenzích se občas píše o horší optimalizaci. Telefon se mi jeví fajn pro lidi, pro který je i 4 000 či 3 500 za foun dost peněz, a ten Honor 7A je takové použitelné minimum. Si říkám, že když má telefon 3/32, neměl by být s plynulostí zásadní problém. Nebo že by EMUI? Co je pro Android 8.0 horší, jen 2GB RAM, nebo pomalý procesor? Do dotykáčů nedělám, ale z různých diskuzí zde jsem nabyl dojmu, že je Oreo hladovější, respektive tam, kde běžel dobře Nugát, už Oreo tak dobře běžet nemusí. Máte někdo třeba dlouhodobější zkušenost se 7A, a pokud ano, jak se vám s ním žilo/žije? Díky.
Jsem propiskovej magor:-) Fantastic Four - já, Shitman, KineCZek a soap mactravish:-) Mám Eurocase 350W a nestydím se za to!:-) Chceš mít mysl veselou? Snídej housku s nutellou! Nepiji, nekouřím, jsem hebký, přítulný a v nouzi mě lze použít jako mop:-)
dockalacek
Moderátor

Odeslat příspěvekod Nick Cave 25. 12. 2018 19:42

méně výkonný procesor vs. EMUI = problém

-- 25. 12. 2018 18:56 --

ale na druhé straně je třeba si uvědomit, že ty testy a recenze dělají borci, kteří předtím testovali rakety typu Note 9, S9 apod. takže takový levný telefon se jim vizuálně může zdát pomalejší, ale jestliže jsi dosud žádný smartphone neměl, tak ta rychlost ti přijde normální, protože nemáš srovnání..
např. v recenzích se psalo o mírně horší optimalizaci i u některé z dražších Nokií s čistým androidem!
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod metyn 25. 12. 2018 22:04

tak, je to o tom na co jsi anebo jsi byl zvyklý, pro drtivou většinu uživatelů je dneska naprosto dostačující 3/32 + nehybridní slot /kdyby náhodou/, 2 /16 bych už nebral jen k vůli pozdějším instalacím a tudíž plynulejšímu běhu os, Meta
metyn
Junior

Odeslat příspěvekod Hans99 19. 3. 2019 19:42

Po delší odmlce zdravím místní komunitu,
a jelikož se mě nechce zakládat nové vlákno, neb dotaz je prakticky shodný s názvem vlákna, tak jdu hned na věc:
-mobil pro druháka k narozkám (8 let), pár her, ale hlavně pro kontakt s ním, takže to nemusí být žádné dělo,je to jeho první foun.

Do finále se dostali tihle dva týpci:
Xiaomi RedMi 6 Global (CZ LTE), 3GB/32GB
https://mobilni-telefony.heureka.cz/xia ... -3gb-32gb/

Cubot Nova Dual SIM
https://mobilni-telefony.heureka.cz/cub ... -dual-sim/

Já už nějaký čas pojídám jablko, takže tady moc nevím.
Díky za veškeré postřehy a tipy.
Hans99
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka