Samsung S7 edge nebo S8?

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod miromen4 3. 5. 2017 13:26

S8 je za mě konstrukčni zmetek. Displej s nesmyslnym poměrem stran, nechapu jake by to mělo mit vyhody do budoucna. A i kdyby, tak k čemu je mi něco co je momentalně k prdu. Dale největši vyhoda samsungu v podobě ovladacich prvku pod displejem, nahrazeno lacinou nahražkou v podobě sw tlačitek na displeji, což displej ještě vic zmenšuje při určitem využivani. Završeno umistěnim čtečky na zada a ještě k tomu na nevhodne misto. Ano zvyknout se da i na horši, ale jina možnost ani neni, pokud se bude využivat. Jinak bych si pořadně vyzkoušel ten zahnuty displej do stran, včetně prohlidky fotek na něm. Za mě je to zahnuti vic ke vzteku, než k užitku. Efektni leč neprakticke.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kapr99 3. 5. 2017 17:20

Ahoj,

Tohle dilema jsem resil cca pred 14 dnama taky. Prechazel jsem z Note 4 a vybiral mezo S7 Edge a S8
u S8 se mi libilo jak telefon vypada...i kdyz treba nenabizi tak velky skok tak skok v designu je obrovsky.
Prijde mi ze ostatnu telefony vedle S8 vypadaj jako 100 let stary :D
Nudle trochu je ale ty co to rikaj z toho delaj az moc...jak kdyby telefon mel metr na vysku.
U mne to bylo jednodussi v tom ze S8 se mi HODNE libila...padla super do ruky a ze S7 Edge byla proste moc velka(je to celkem budka) a to zahnuti je tam velky a s tim jak je telefon velky se neda ovladat jednou rukou pac dlani sem vzdycky neco zmacknul...to tady ne. Jo po par dnech bych se to treba naucil ale byl pro mne velky.(bejt S7 Edge stejne velka jako S7 tak ji beru hned)
Ctecku sem neresil...nikdy jsem to nepouzival.
Soft tlacitka se mi libi...u Note diky velke brade a tim ze tlacitka nebyla nijak oznacena...a jeste mela uplne prtavou "funcknost" kdy reagovala bylo obcas bida je trefit.
Navic co je pro mne super je 3D prostredni tlacitko...da se nastavit na ruznou silu. Takze telefon lezi ty zatlacis na "nevidetelne tlacitko a telefon se hned odemkne...takova ctecka bez ctecky :)

Ja se tedy rozhodl pro S8...je pro mne proste lepsi :)
Kapr99
Junior

Odeslat příspěvekod orgasmic 3. 5. 2017 20:10

Lordpcman píše:mizerná směšná kapacita baterie 3000mah (s7 edge má 3600mah a menší displej), atd. atd, ...


Pěkný názor od blba, co nemá ani jeden.
Výdrž na S8 mám stejnou jako na S7 Edge.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kozenka 4. 5. 2017 07:04

Mam S7 a S8 jsem si byl vyzkouset. Je to naprosto krasnej telefon a za me bych do nej sel mit ty prachy :-)
kozenka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Loader 4. 5. 2017 08:48

miromen4 píše:S8 je za mě konstrukčni zmetek. Displej s nesmyslnym poměrem stran, nechapu jake by to mělo mit vyhody do budoucna. A i kdyby, tak k čemu je mi něco co je momentalně k prdu. Dale největši vyhoda samsungu v podobě ovladacich prvku pod displejem, nahrazeno lacinou nahražkou v podobě sw tlačitek na displeji, což displej ještě vic zmenšuje při určitem využivani. Završeno umistěnim čtečky na zada a ještě k tomu na nevhodne misto. Ano zvyknout se da i na horši, ale jina možnost ani neni, pokud se bude využivat. Jinak bych si pořadně vyzkoušel ten zahnuty displej do stran, včetně prohlidky fotek na něm. Za mě je to zahnuti vic ke vzteku, než k užitku. Efektni leč neprakticke.


miromene číslo 4:

Lze si všimnout, že nikde nepíšeš, že jsi telefon měl v ruce.
Telefony jsou vlastně nudle. Takže pokud budeš chtít pokrýt co nejvíc % přední plochy displejem, bude to asi taky nudle. Poměr stran je tedy zvolený vhodně, optimalizace aplikací bude jistě do budoucna pojištěna.
Pamatujete si dobu, kdy vyšel iPhone 5 a drtivá většina iOS aplikací byla uzpůsobena na rozlišení iPhonu - od první generace po model 4S?


Fyzické tlačítko prostě zmizet muselo. OnePlus a Apple u svých nejnovějších modelů mají pouze SW čtečku otisků s haptickou odezvou. Něco podobného, milý miromene, má S8 s dotykovým "home button" tlačítkem.

Displej mi paradoxně přijde méně zahnutý, telefon je krásně "oblázkovitý", přechod z předního skla na boční rám a na zadní sklo je "velmi plynulý". Zlepšení oproti S7 Edge.

Jediné, v čem mohu souhlasit je nevhodné umístění čtečky, ale pokud se na to inteligentní člověk (což jsi nepochybně i ty) podívá z hlediska technologie a filosofie Samsungu, je to pochopitelné. Je to takový mezikrok, než se čtečka plně integruje pod digitizér.

Další věc - mirdo, určitě tě nemusí trápit, že díky SW tlačítkům se zmenší využitelná plocha displeje. Ta je více než dostatečná, právě díky tomu, že je maximalizováno % pokrytí čelní plochy displejem.

A taková rýpavá poznámka na konec, zkus se trochu pochlapit a zlepšit ty interpunkce. Číst se to dá, ale ubírá to na věrohodnosti.

PS: Galaxy S8 nevlastním, tak aby sis bláhově nemyslel, že hájím svou koupi :-)
Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xenon04 4. 5. 2017 09:32

výhoda té "nudle" je, že při vysunuté klávesnici zbývá více místa pro obsah nad ní, ať jde o net, fb, messengery apod. ;)
na druhou stranu např. waze na šířku je pro mě nepoužitelný... viz. obrázky
home button pod displayem je přístupný odkudkoli i když není na obrazovce, částečná náplast za hw tlačítko
čtečka pod fotoaparát dát nešla kvůli indukci, i tak jsem si zvyknul hned a to jsem levák (nematlám prstem na krycí sklo fotoaparátu, trefím jí hned na poprvé)
přecházel jsem ze staršího telefonu (LG G3) a chvilku jsem uvažoval o S7... jen do chvíle, než jsem všechny tři vzal do ruky...
rovná s7 se mi nelíbí vzhledem, zahnutá má citelné hrany na bocích, S8 padne do ruky jako ulitá (i to zakřivení je menší než u EDGE verze) navíc je to designově jiná kapitola :love:
nestřídám telefony každý rok, takže dnes kupovat loňský model jsem odpískal, jak kvůli podpoře, tak kvůli HW
jinak souhlas s Loaderem
Přílohy
Screenshot_20170504-100306.jpg
Screenshot_20170504-100306.jpg (42.35 ) Zobrazeno 3452 krát
Screenshot_20170504-095604.jpg
Civic 2.0 e:HEV
SGS23U - SM-S918B/DS - Black | SGW - SM-R960 - Silver
EOS R8 | RF 24-105mm F4L IS USM | EF 70-200mm F4L USM
xenon04
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miromen4 4. 5. 2017 13:03

Loader
Pravě, řešeni u S8 jsou kompromisni nebo přechodna a na tom telefoně je to znat, v ruce jsem ji měl 2x. To, že je S8 vzhledově pěkna, mi na praktičnosti nepřida a pro mě nepodstatne. Navic dnes najit telefon, tak aby byl v ruce pohodlny a nebyl jak mydlo, je vzacnost a je potřeba použit ruznych obalu, pouzder apod. Takže pak je otazka, k čemu se dělaji efektně vypadajici kousky, když je stejně nutnost je maskovat a navic tim trpi pravě ta praktičnost. Ja pravě taky před par dny vybiral foun a S8 jsem odpiskal prakticky hned. Zvolil jsem S7 EDGE a mužu řict, že z telefonu jsem celkově zklamany, ale to je viz co piši vyše + dalši dost podstatne vlastnosti. Galaxy S5 z ktereho jsem přechazel, je mnohem lepši foun a už teď je mi po něm smutno.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod orgasmic 5. 5. 2017 11:20

Zrovna S5 byl nejhorší Samsung, co jsem kdy měl.
S8 paráda, lepší jsem nikdy neměl.

Akorát mě sere Orangutan Glass 5...mám už na displayi škrábance a to se o display celkem starám.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miromen4 5. 5. 2017 11:34

S5 s přehledem nejlepši modelova řada S. S8 je akorat tak šlapota mimo. 8-)
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Junior
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod miromen4 5. 5. 2017 19:18

Dle tabulek a parametru určitě.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod delong 6. 5. 2017 15:08

s8 jednoznacne vypada lépe
delong
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JorgeJay 29. 1. 2019 08:54

Zdravím, řeším teď podobné dilema s výběrem telefonu pro manželku. Mám možnost mít S7E za 6tis. se zárukou rok a půl, nebo S8 za 7700,- s půlroční zárukou. Priority jsou kvalitní foto a video, slušná výdrž a dobrá ergonomie (nechce ho nosit v žádném obalu). Vím, že S8 dostane A9 a S7E už zůstane na Oreu. Který z nich vybrat?
JorgeJay
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků