Smartphone do 7,5 tisíc, 5,5", Android

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Shirr 11. 4. 2017 13:39

Zdravím zdejší diskutující,

po 4 letech na Samsung Galaxy Note 2 jsem se rozhodl pořídit si nový telefon. K mým požadavkům patří 5,5 palcový displej, ideálně kvalitní konstrukce, slušný výkon a výdrž baterie. Telefon používám zejména na internet a videa, telefonování, občas hry (ačkoliv zde se jedná hlavně o porty deskových her, které zpravidla nejsou tak náročné). Dále bych ocenil solidní zvuk, neboť telefon používám jako mp3 přehrávač. Naopak foťák pro mě není důležitý, s telefonem fotím pouze příležitostně. Pochopitelně bych byl rád, kdyby měl telefon pokud možno co nejnovější verzi Androidu. Nekupuji telefon s tím, že ho za rok vyměním za novější.

Zde je pár mobilů, které zvažuji:

Lenovo P2 – Splňuje zřejmě vše, co od telefonu očekávám, ale odrazuje mě vyšší cena, která už je poměrně dost přes limit. Navíc jsem četl o problémech s přechodem na Android 7.0 a nejsem si jist, zda je problém vyřešen?

Motorola Moto G5 – U tohoto telefonu se mi líbí zejména poměr cena/výkon, Android 7.0 navrch, bohužel displej pouze 5 palců a obávám se, že bych si nedokázal zvyknout na menší.

Xiaomi Redmi Note 4 Global – Opět velmi pěkný poměr cena/výkon, ale s touto značkou nemám absolutně žádné zkušenosti. Global verze má údajně „české“ LTE, ale byl bych rád, kdyby to někdo zkušenější upřesnil.

ASUS Zenfone 3 Max ZC553KL – Také zajímavá volba, líbí se mi baterka, výkon i kovové tělo. Nelíbí se mi nadstavba od ASUSu.

Rád si přečtu nějaké názory, případně kouknu na další kandidáty, které mi mohly uniknout. Zároveň podotýkám, že na to úplně extrémně nespěchám, ale stejně tak nechci čekat 2-3 měsíce na nějakou novinku. Díky moc všem za pomoc.
Shirr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 11. 4. 2017 13:47

Za měsíc na P2 došetříš, ne? :)
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stm01 11. 4. 2017 19:26

Za mě Redmi Note 4 Global 32Gb/3GB. https://www.beryko.cz/Xiaomi-Redmi-Note ... -32GB.html
Výkonově stejné, záleží jestli chceš hardwarové tlačítko nebo sensorové. Nevím za kolik by jsi kupoval P2,cena od 7900 výše. To znamená úspora minimálně 2700kč a to je již znatelný rozdíl. Samozřejmě P2 má skvělou baterii, to žádná. Pokud by jsi chtěl ještě větší displej, tak ideál Xiaomi Mi Max 6.44", ale nemá plné LTE. Mě osobně to nevadí(sám ho v telefonu nemám), ale hodně lidem ano. https://www.beryko.cz/Xiaomi-Mi-Max-3GB ... %2F32GB%29. ;-)
iPhone 11 128GB

" Nemá cenu nenávidět lidi,kteří ti závidí .Respektuj jejich závist,protože si myslí,že jsi lepší než oni." :)
stm01
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Shirr 14. 4. 2017 07:03

Děkuji vám pánové za odpovědi. Zúžil jsem svůj výběr na Lenovo P2 a Redmi Note 4 Global. Celkově na mě působí lepším dojmem to Lenovo, ale u Xiaomi je ta úspora opravdu znatelná. Zkusím si je někde v obchodu osahat, zjistit co nejvíce informací a pak se rozhodnu. Ještě jednou díky!
Shirr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Taťka Entík 14. 4. 2017 08:19

Napiš sem, prosím, po osahání své dojmy. Dík
Taťka Entík
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků