Jaký mobil do 10k bez balastu v systému?

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod skylines 9. 4. 2017 12:36

Dnes máš balast v každém OS ale v Androidu jde vypnout nebo odinstalovat. Asi nejlíp uděláš s Galaxy S6. Z krabičky je v něm hodně bordelu ale to za deset minut všechno smažeš nebo zakážeš/vypneš a to co za ten rozpočet dostaneš jinde neseženeš. Leda že by jsi si připlatil za S7 :D A jestli jsi nadšenec tak root a pak logicky můžeš smazat naprosto všechno i když to je zbytečný.
skylines
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dede 9. 4. 2017 17:31

Chlapi, jak je natom Mate 8? Pořád hledám něco většího než je těch 5,1". Ta P10 by mi vyhovovala, ale bojím se malého LCD.

Ten Android čistý být nemusí, spíš mi jde o to, že nechci natvrdo nainstalované "čistící" a různé zaplacené aplikace od třetích stran co nejdou vymáznout.
dede
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 9. 4. 2017 19:31

v tom pripade si vyber COKOLIV co jde lehce rotnout bez ztraty zaruky.Pro tve info, ty neodinstalovatelne, neodinstalovatelne v uvozovkach aplikace, maji takzvany flag, neboli priznak system, proto je nemuzes odinstalovat.. :-) ten flag umim dat i piskvorkum
bingo, tim padem lze dat aplikaci s flagem system flag user, simsalabim a aplikace jde odinstalovat co predtim nesla, nejjednodussi cesta k zmenam flagu - root.Jo sou i jine cesty.
zazvonil zvonec a pohadky je konec.95 procent produkce android telefonu jde rootnout bez ztraty zaruky..
btw zmrazeni app coz nektery fw umoznuji bez nutnosti rootu je neco jako jit se koupat do Berringova prulivu, jo jde to, kdo byl ale v Karibiku uz to nebude brat za dobrej zazitek
oooooooooo
Android Maniak

Odeslat příspěvekod Nick Cave 9. 4. 2017 20:55

dede píše:Chlapi, jak je natom Mate 8? Pořád hledám něco většího než je těch 5,1". Ta P10 by mi vyhovovala, ale bojím se malého LCD.

Mate 8 je skvělej, jenže CZ distribuce stojí okolo 15tis.
Já nedávno přešel z 6p displeje na 6,4p a teprve teď můžu říct, že je to na web a pohodlné ovládání ten správný smartphone :)
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hurec 10. 4. 2017 05:23

Celkem tedy nevim co chces.
Jednou to chces ovladat jen a pouze jednou rukou a pak chces mate 8 , coz je totalni obr. Videl jsi ho? Mel jsi ho v ruce?
Ja bych teda do te P10 sel nebo do honor 8. Ma nadstavbu soce emui. Ale jak zkouknes youtube , tak zjistis , ze i blby honor 8 v odladenosti porazi S7. Huawei ma jednu z nejlepsich odladenosti a podporu. Ktomu 5,1 ci 5,2 LCD ovladnes v pohode jednou rukou. Pokud ne , tak lze si lcd vyrez dat na jednu stranu , kde obraz zmensis a dosahnes uz na vse.
Mate 8 je jiz starsi mobil , podobny P9 , ale je to obr.

Pokud chces vetsi , zkus koupit oneplus 3T. Je to delo ma 5,5palcu lcd + v offic shopu poslani z Polska vychazi na dobry peniz. A ma cisty android.
Dalsi se sa ted za par kacek koupit S7 ci S7edge.... Ale ten ma blbou nadstavbu.... Lagdroid.
Zajdi do mobilky , ci k operatorovi a vyzkousej si rozdil mezi 5,2 5,5 a 6 palcu. Na papire to je v klidu , ale v realu nekdy zaskoci.
hurec
Junior

Odeslat příspěvekod dede 10. 4. 2017 06:11

Můj favorit byl Honor 8, ale trochu se bojím skleněného těla a ta čtečka otisků na zadní straně mi taky nepřipadá šťastně umístěná. Zvlášťe, když telefon prý nereaguje na poklepání na display. Proto jsem "přešel" k P10, kde to řeší kovové tělo a čtečka pod displayem. Jenže když jsem P10 zkoušel, tak je naní nalepená folie, která při používání čtečky gesty pekně škrábe a prý se kvůli absenci nějaké vrstvy nemá sundavat. To mi připadá u telefonu za 16tis. neuvěřitelné.
Je těžké dobře vybrat, aby byl telefon v ještě snesitelné cenové relaci a věřil jsem, že mi vydrží aspoň 3-4 roky.
Když to shrnu:
Minimum je pro mě 3GB RAM.
32GB úložiště, ideálně rozšiřitelné kartou,
Rychlý processor....moje Lumia má zoufalé odezvy a už to nechci zažít.
LCD Full HD s úhlopříčkou nad 5"......tohle je těžké posoudit. Je mi jasné, že těch 5,2" není na pohodlné ovládání webu, ale tady asi musím zůstat při zemi, kvůli "skladnosti" a jednoručnímu ovládání telefonu. :(
Velmi dobrý fotoaparát......dosud musím nosit malý kompakt, protože Lumia nemá přisvícení a ve špatně osvětlených halách továren se nechytá.
Ideálně kovové tělo.
dede
Junior

Odeslat příspěvekod Xr33 10. 4. 2017 06:55

Folie na tlačítku P10 je hloupost, mylná informace.
Honor 8, tam stejně nalepis sklo a dáš na něj pur pouzdro kvůli omlaceni rohů, zvlast když ho chceš používat jednoruč, takže lakovaná vrstva je OK.
Pokud chceš zachovat vzbouzeni poklepem, tak tam nech Android 6, neaktualizuj na 7.
S 6 tu funkci má. Sedmička ti stejně nic nepřináší.

Podívej se ještě na Honor 6X zda by ti nevyhovoval, myslím že ano. Má 5.5 palců displej, ale fyzicky je stejně široký jako P9 lite a jen o 3 mm vyšší. 151 mm. Dáš na něj sklo a pouzdro proti omlaceni jako na Honor 8 a necháš android 6 kvůli vzbuzenim poklepem.
Xr33
Junior

Odeslat příspěvekod dede 10. 4. 2017 07:42

Nemyslel jsem folii přes senzor. Právě že ta folie má na senzor výřez a když použiješ tah doleva nebo doprava, tak se pěkně škrábeš o hranu folie. Nechápu kdo to tak vymyslel. Už proto, že ta folie je pod displayem úplně nanic a kdyby končila nad senzorem bylo by to ok.

Ještě jsem koukal na ten výše zmíněný One Plus 3T. Vypadá dobře, ale nevím jak moc vadí tlačítka na levé straně přístroje. Měl jsem je na tom firemním krámu a pořád jsem si při vyndavání z kapsy měnil hlasitost. Děsne mi tam vadily.
dede
Junior

Odeslat příspěvekod Xr33 10. 4. 2017 07:44

Myslel jsem folii na P10 obecně.

Měj se.
Xr33
Junior

Odeslat příspěvekod dede 10. 4. 2017 07:45

Aha, tak v recenzích píšou, že je v základu nalepená folie.
dede
Junior

Odeslat příspěvekod Xr33 10. 4. 2017 07:49

A proč ne ? Je to jen ku prospěchu jako další ochrana. Být tam nemusí.
Můžeš ji sloupnout a nechat tak, nebo jako dalsi ochranu misto ní nalepit sklo na displej, atd..viz výše, základní ochrana telefonu proti poškrábání a omlácení ..
Xr33
Junior

Odeslat příspěvekod BigT 10. 4. 2017 08:37

P10 má fólii, protože za ty prachy na ni nedali displej s oleofobní vrstvou, tak to nahradili fólií
PC: PC: Intel i5 8400, Asus ROG Strix B360‑G , 16GB Kingston HyperX, SSD Adata SP920+WD Blue 1TB, GIGABYTE GTX 1050 OC 2G, be quiet! Pure Power 10, CM Elite 333, LG IPS235P 1920x1080

NTB: HP 430 G5

Mobil: Motorola One Vision
BigT
Junior

Odeslat příspěvekod iggi 10. 4. 2017 09:21

a co tak One Plus 3T?
sw je super, výkon tiež, cena v pohode
iggi
Junior

Odeslat příspěvekod Xr33 10. 4. 2017 11:33

K těm displejum.
Firma huawei používá displeje které výrobce vyrábí technologií LTPS IPS-LCD OGS.......

Ochranné a oleofobni vrstvy jsou tim automaticky zajištěny vyrobcem displejů, jsou jejich nedilnou součástí s dalšími atributy, jako je jeho tenkost a citelnost na slunci.

Je dobré také vědět , že čím je tenčí a tvrdší sklo , tím je náchylnější na roztříštění i při lehkem úderu. S tímto faktem se potýká vyrobce u Gorilla glas 4, jsou velmi křehké, praskají ....změnit to má technologie použitá u další řady 5. :-]

Vyrobce vi co dělá na rozdíl od různych samouku... :-))

To by melo pro všeobecnou informaci stačit.

Mějte se.

PS
Oleofobni vrstvu mají i ochranná tvrzená skla za dolar z Aliexpres, je to naprosto jednoduchá výrobní zalezitost neovlivnujici opticke ani jiné vlastnosti skla.. ;-)
Xr33
Junior

Odeslat příspěvekod BigT 10. 4. 2017 12:15

Server Android Central přišel se zajímavým postřehem: novopečení majitelé telefonu Huawei P10 by raději neměli z obrazovky odstraňovat fólii z výroby. Proč? Protože na rozdíl od jiných vlajkových lodí nemá tento telefon displej chráněný oleofobním povlakem.
https://www.svetandroida.cz/proc-byste-obrazovky-huawei-p10-nemeli-sundat-folii-vyroby-201703
http://www.theverge.com/2017/4/3/15159078/huawei-p10-review-price-specs
PC: PC: Intel i5 8400, Asus ROG Strix B360‑G , 16GB Kingston HyperX, SSD Adata SP920+WD Blue 1TB, GIGABYTE GTX 1050 OC 2G, be quiet! Pure Power 10, CM Elite 333, LG IPS235P 1920x1080

NTB: HP 430 G5

Mobil: Motorola One Vision
BigT
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka