Lenovo P2 nebo ASUS Zenfone 3

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod feanoor 20. 2. 2017 21:42

Ahoj, chtěl bych poradit od zkušenějších - vybírám si nový mobil a rozhoduji se mezi P2 a Zenfone 3.

Zatím jsem více nakloněn k tomu Lenovu. Má větší displej 5.5" (pro mě plus), který je s technologií amoled.
Displej amoled jsem zatím neměl a mám celkem chuť ty barvy a hlubokou černou vyzkoušet. Prý je ale vidět pentile matice.
Zenfone 3 má 5.2 palce, což by nevadilo, ale mám strach z těch skleněných zad.
V recenzích píšou že Zen 3 má lepší foťák, ale mě podle konkrétních fotek se skoro víc líbí ty z Lenova.
Zen 3 má narozdíl od P2 stabilizaci, což je určitě plus.
Zatím jsem neměl mobil se čtečkou otisků, ale selským rozumem je mi bližší její umístění na čelní straně, než vzadu. Asus má ovládací tlačítka pod displejem, P2 na něm, ale lze je schovat a používat místo nich tu čtečku - dotyk, stisk, dlouhý dotyk.
Silná baterie co má P2 pro mě není prioritou, ale u Zenfone 3 mám obavy že je fakt celkem slabá - možná by přicházel v úvahu i nový model Zenfone 3 Max (5.5 palce).
Nevím jak jsou na tom tyto dvě značky s podporou a aktualizací androidu. Lenovo údajně nic moc, u Asusu nevím vůbec.

Díky za vaše názory
feanoor
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 20. 2. 2017 21:51

Lenovo P2 je super, krásný amoled displej, perfektní zpracování, a ta výdrž baterie.. bez konkurence..
Pokud ti nejde o kvalitu snimku v šeru a tmě, P2 jasná volba
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod jostal 21. 2. 2017 08:28

Asus chvíli používám a podle mne to není špatná volba. Displej má pěkné barvy a dobré pozorovací úhly. Fotky jsou subjektivní, ale optická stabilizace je určitě výhoda. Čtečka v zádu není úplně ideální řešení, ale osobně mi to moc nevadí. Stejně když chci na telefonu něco dělat, beru ho do ruky, když chci jenom zkontrolovat notifikace, používám dvojitý poklep nebo čudel vypnutí. V každém případě je čtečka hodně návyková. Skleněných zad sem se taky bál, ale kryt to vyřešil a ani vzhledu telefonu to moc neublížilo, ale to je zase subjektivní. Baterka mi vydrží slabé dva dny, takže pokud nebudeš hrát hodně hry není na tom s výdrží nejhůře. A7 na Asus je momentálně pozastaven, problémy mělo více výrobců. Kdy bude přeně nevím. Obecně mi přijde Asus jako univerzálněší telefon. Foťák s opt. stabilizací, větší paměť, pěkný displej a slušná výdrž. Cena obou je dost podobná, nedávno byl na Elektroworldu za 9k
jostal
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 21. 2. 2017 14:53

Spíš bych vybíral mezi P2 a Asus Zenfone3 Max ZC553KL než Zenfone3 ZE520KL
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod jostal 21. 2. 2017 16:30

Podle mne v cenové relaci 7k není Zenfone 3 Max dobrý kup. Ale záleží na preferencích uživatele. Pokud rozpočet na mobil je 9k, tak bych ho využil, podle mne se ty 2k investovat vyplatí. Ať už do Lenova, Asusu nebo třeba parametrově podobné Nubie Z11 Mini S viewtopic.php?f=1935&t=1260325
jostal
Junior

Odeslat příspěvekod feanoor 21. 2. 2017 22:11

Ahoj hoši, děkuji vám oběma za rady a názory.
Byl jsem v obchodě se podívat na to Lenovo a musím říct, že mě hodně nadchlo to zpracování.
Ten telefon působí fakt festovně. Měli tam i jiná Lenova a snad všechny ty mobily na mě zapůsobily svým precizním zpracováním.
Bohužel tam neměli nic od Asusu, ten bych si taky rád vyzkoušel v ruce.
feanoor
Junior

Odeslat příspěvekod Nery 21. 2. 2017 22:26

Asus by tě nadchl taky...
Nery
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 21. 2. 2017 22:35

Včera jsem ho viděl vystavený v Datartu, je elegantní, hezký ale na P2 nemá..
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod feanoor 21. 2. 2017 22:47

Ta skleněná záda u Zenfone 3 vypadají na videích moc hezky, ale fakt mám strach o jejich odolnost. Snažím se chovat k mobilu slušně, ale stejně jsem se nevyhnul u svého současného mobilu toho, aby mi za poslední tři roky co ho mám, nespadl asi dvakrát na zem. Obávám se že pro to sklo by to byla konečná. V krytu ho nosit kvůli tomu nechci, mám radši kožená pouzdra.
feanoor
Junior

Odeslat příspěvekod Kalanis 21. 2. 2017 22:59

Vykašlite se už furt na nějaku ešusy boha, kup P2 a budeš spokojené
Užívej si každého dne tak, jako by to byl tvůj poslední
Kalanis
Junior

Odeslat příspěvekod feanoor 22. 2. 2017 21:39

Hoši, ještě mě napadl Alcatel Idol 4S. Je sice o tisíc korun dražší, ale parametry má myslím slušné. Co si o něm myslíte?
(mám už čtvrtý rok Alcatel One Touch Idol 6030x a musím říct, že šlape jak hodinky)
feanoor
Junior

Odeslat příspěvekod ka-spel 22. 2. 2017 22:32

Za ty prachy LeEco a bezkonkurenční poměr cena / výkon / zpracování https://www.kimovil.com/en/where-to-buy ... 128gb-x829
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Junior

Odeslat příspěvekod feanoor 22. 2. 2017 23:13

ka-spel
dík za tip, ale tohle už je na mě moc velká exotika :-)
feanoor
Junior

Odeslat příspěvekod ka-spel 23. 2. 2017 02:12

Exotika to není. LeEco je ve stejném spolku jako One Plus a dělá mu v podstatě testera technologií a má tak vždy něco navíc. Sám mám verzi 4/32 z podzimu ještě za cca 250 USD. Provedení pervektní, minimum předinstalovaných hovadin, rychlost, dobré foto. 32 GB je sice omezení, ale zvládám. Co mě sere je aku při mém používání dat. GPS mám furt a data / wifi mám furt a to žere dost. Hlavně data. GPS ani tak ne. Testováno na horách. Při celodenním používání GPS od cca 8 hod bylo v 16 hod cca 40 % V případě dat by to bylo tak pod 10 %.
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Junior

Odeslat příspěvekod ka-spel 6. 3. 2017 15:18

Sorry za odkaz model X829 nemá českou LTE B20 narozdíl od X820, který je také o dost dražší. Mám X820 4/32 a uvažoval jsem o větší paměti.
ka-spel
Junior

Další stránka