Galaxy A3 nebo J5

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod Pitris4 6. 1. 2017 18:18

Ahoj, hledam novy mobil a po precteni X recenzi a dvoudenim pribehem s Xiaomi (po dvou dnech prestal fungovat) jsem se dostal na zacatek k Samsungu. Hledam spolehlivy mobil se slusnou vydrzi, solidnim fotakem s cenovkou kolem 5000 na ktery nemusim mit batoh,ale vlezeni do kapsy. Nehodlam na nem hrat hry z toho jsem uz vyrostl. Pro Samsung galaxy A3 hovori mensi rozmery J5 se zda zase hardwerove lepsi. Pokud nehraju narocne hry poznam ten hardwerovy rozdil?
Dival jssm se i na jine telefony ale po zkussnosti sXiaomi hledam spise jistotu.
Dik za vase nazory
Pitris4
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lebka75 6. 1. 2017 18:49

pokud by šlo o výdrž, koukni na Asus ZenFone 3 Max ZC520TL 2GB/32GB a za zmínku stojí i Honor 7Lite ....
lebka75
Junior

Odeslat příspěvekod rejca 6. 1. 2017 19:40

A3 2016 je super. Perfektní optimalizace.. .
rejca
Junior

Odeslat příspěvekod hulman_posvatny 6. 1. 2017 19:41

Já bych neřekl, že A3 je hardwarově horší. Z těchto dvou bych bral určitě A3, J5 nemá čidlo regulace jasu, což už je v dnešní době nepřípustné podle mě. Navíc A3 vypadá lépe.
hulman_posvatny
Junior

Odeslat příspěvekod lebka75 6. 1. 2017 19:57

A3 má jen 1,5 MB RAM a baterie 2300 mAh není taky žádná hitovka . celkově jsou Samsungy předražený a za stejné peníze se koupí lepší telefony
lebka75
Junior

Odeslat příspěvekod rejca 6. 1. 2017 20:19

Tak se koukni na reálnou výdrž a hospodaření s pamětí. Ten telefon je naprosto v pohodě s tím HD rozlišením, co má.

https://mobilizujeme.cz/clanky/recenze-samsung-galaxy-a3-a-a5-2016-sperky-skryte-pod-cenovkou/3/

A3 2016 má žena a funguje skvěle, baterka vydrží dlouho
rejca
Junior

Odeslat příspěvekod lebka75 6. 1. 2017 20:41

myslím že vyjde líp Asus ZenFone 3 Max ZC520TL 2GB/32GB - má čtečku otisků , OTG, lepší výdrž na baterii, 32 GB paměť , dual ( může se hodit ), Android 6.0 ... je to otázka vkusu ...
lebka75
Junior

Odeslat příspěvekod hulman_posvatny 6. 1. 2017 21:26

Aha, já myslel, že A3 2016 už dostala 2 GB. I tak, mám osobní zkušenost s verzí 2015 a až na baterku nemůžu říct nic špatného, ta měla ještě jen asi 1900 mAh. Ale na jeden den OK, a funkčnost celkově super. Nicméně, koupil jsem jí hodně výhodně a plnou cenu bych za ní asi dát nechtěl.
hulman_posvatny
Junior

Odeslat příspěvekod XaNn 6. 1. 2017 23:55

Určitě bych doporučil http://mobilni-telefony.heureka.cz/asus ... -2gb-32gb/

Vychází v poměru cena/výkon nejlépe.
www.toptelefon.cz - Nástroj pro výběr toho nejlepšího za Vaše investované peníze v poměru cena/výkon.
XaNn
Junior

Odeslat příspěvekod rejca 7. 1. 2017 00:20

A3 2016 je malý, nenáročný telefonek se slušnou výdrží baterie a i výkonem a android 6 má také

ZenFone 3 Max je proti tomu mnohem větší obluda s Mediatekem, který je výkonově nižší...

Má sice více RAM, ale ani A3 2016 při běžném používání nemá s RAM žádný problém. Navíc má AMOLED a celkem kvalitní fotoaparát.

Ten mobil je prostě úplně jiný.
rejca
Junior

Odeslat příspěvekod aikoN 7. 1. 2017 01:16

rejca píše:A3 2016 je super. Perfektní optimalizace.. .

Ovšem otázkou je, na jak dlouho. Optimalizace je hezká věc, ale žádná nástavba nezabrání, aby se Android časem nezabordelil a nezačal se sekat.

Cestou slabého hw a optimalizovaného systému je rozumné jít u OS, které mají optimalizaci v krvi, jako iOS nebo WP, nikoliv u systému, který je ve své podstatě užraný.
aikoN
Junior

Odeslat příspěvekod Pitris4 7. 1. 2017 12:04

A co treba huawei P8 lite? Opravdu je baterka tak spatna i pro bezneho uzivatele? Asus je uz moc velky. Libi se mi i Nubia Z11 mini ale to jsou uz jine penize a netusim jak je to se spolehlivosti servisem.. u teto znacky.
Pitris4
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rejca 7. 1. 2017 13:26

P8 lite máme doma taky. Baterka hodně špatná. Svižnější je i a3 2016. Foťák má taky lepší a je skladnejsi.... p8 lite mají na hraní děti a nabíjí furt i když je jen zaply. Ber a3 2016. Neprohloupis.
rejca
Junior

Odeslat příspěvekod Kalanis 7. 1. 2017 13:45

Jděte s těma Asusama k šípku :) J5 ani A3 16 chybu rozhodně neuděláš, pokud chceš něco menšího, ber A3 a máš vystaraný. P8 lite bych rozhodně nebral, má opravdu špatnou baterku, řešilo se to již milionkrát
Užívej si každého dne tak, jako by to byl tvůj poslední
Kalanis
Junior

Odeslat příspěvekod Pitris4 7. 1. 2017 21:35

Tak A3 je doma. Jen by mohl někdo zabít toho co na to vymysli tvrzené ochranné sklo. Jak jsou boky displeje zaoblené sklo na krajích nedoléhá tak už jsem ho vyhodil a nalepit folii. Pro Galaxy A3 rozhodla přijatelnější velikost displeje, upgrade na android 6 nainstalovan hned po prvním zapnutí.
Pitris4
Kolemjdoucí

Další stránka