5 - 5.5" svižný telefon kolem 7000, Dual SIM, LTE

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod aikoN 15. 12. 2016 22:15

Zdravím,
vzhledem k tomu, že se z Windows 10 Mobile pomalu vytrácí vlastnost, kvůli kterým jsem na ně přešel - rychlost a že další Lumie nebudou, hledám náhradu za svou L640. Vzhledem k tomu, že iPhone považuju za předražený, tak Android.

Telefon nejčastěji využívám k:
- telefonování
- brouzdání po internetu
- poslech hudby (offline)
- přístup k PC (Teamviewer, remote desktop)
- chatování (SMS, Whatsapp, Messenger)
- focení
- navigace (auto, pěší turistika)
- čtení dokumentů
- svícení
- hry nehraju

Od telefonu požaduji:
- rozměry 5 - 5.5"
- plynulost prostředí - odladěná nástavba, která nesežere většinu RAM (ne Samsung), rychlé nabíhání aplikací, nechci aby se internetové stránky při přepínání záložek znovu načítaly - alespoň 3 GB RAM, u procesoru si nejsem jistý, jaký typ, počet jader a frekvence
- LTE se všemi frekvencemi, WiFi, Bluetooth
- výdrž alespoň 2 dny - denně jej tak 3 hodiny aktivně používám
- přisvětlovací LED
- alespoň 32 GB vnitřní paměť - nemám dobré zkušenosti s instalací aplikací na kartu
- použitelný foťák
- 2 sloty na SIM
- slot na kartu
- podpora ze strany výrobce - nechci být za rok nucen kupovat další, protože se výrobce vykvákne na aktualizace
- nechci se v tom hrabat - co nejvíc ready to use, žádné nahrávání custom romek a ladění - chci to zapnout a používat

Prošel jsem si nabídku e-shopů a zdá se mi, že nejlépe mé požadavky splňuje Lenovo K6 Note. Má k němu někdo nějaké zásadní výhrady? Případné alternativy jsou vítané. Android jsem nikdy neměl, takže tak trochu střílím na blind.

Díky za rady :-)
aikoN
Junior

Odeslat příspěvekod jostal 15. 12. 2016 23:20

Ještě se zkus podívat na Honor 6X. Slot na kartu je sdílený jako u K6. Do ČR by měl každou chvíli dorazit a předpokládaná cena je 7k u základního modelu.
jostal
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 15. 12. 2016 23:32

Doufam ze vis ze u UMI plati nikdy nekupuj prvni varku a cekej na ohlasy a idealne si zajisti nakup tak abys i tak vedel kterou serii dostanes.Z meny ve fotaku oproti popisu,uplne jine typy,usb 1 :-) ,obzvlaste vtipne pro ty co vse nehrnou vzduchem,presneji ultrabug kdy se jako usb 1 hlasi,atd atd.Fakt s UMI opatrně.Vyhoda jsou aktualizace castý,ale kupec by mel byt typ co je schopen sám najít,zhodnotit z dostupnych info jestli model ano - ne.
Nez jsem dopsal ,doporuceni UMI zmizelo.Rozumné,to neni znacka pro lidi co potrebuji radit a nikdy nic takovyho neabsolvovali
oooooooooo
Android Maniak

Odeslat příspěvekod dismissing 16. 12. 2016 01:42

Já mám v podstatě stejné požadavky, jen navíc vyžaduji klávesy pod displejem a cenu jsem si nastavil o něco níže. Mně z toho vyšel Xiaomi Redmi Note 3 Pro Global. Zkus na to kouknout.

U Lenova bych měl strach z výkonu procesoru. Android a jeho postupné zasekávání se, potřebuje dostatečně výkonný HW, který toto bude nějakou dobu kompenzovat. Čím výkonnější HW, tím delší dobu nebude třeba reinstalu systému...toť moje skromné zkušenosti.
dismissing
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod aikoN 16. 12. 2016 10:42

Ten Honor 6X vypadá dobře - asi jde na místo favorita, uvidíme kdy se dostane na trh a za kolik. Note 3 Pro Global taky dobré, ale trochu mám obavy, jelikož je to starší model a podle některých webů (např. alza) má starší verzi Androidu - jak je to s upgrady?
aikoN
Junior

Odeslat příspěvekod dismissing 16. 12. 2016 12:44

Aktuálně už je v tom, doufám, Android 6. V pondělí ho budu mít, tak dám vědět. Ale jinak si nedělej iluze, u Xiaomi se neobejdeš bez návštěv komunitního fóra a zkoumání, které že to týdenní sestavení rom bude to pravé...v tomto ohledu jsem přesvědčený, že Huawei je dále, ale jestli to bude rozdíl propastný, nevím.
Nepochybně bude k dispozici i Android N, ale nejspíš jen od komunity a kvalita je velká neznámá.
dismissing
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stm01 16. 12. 2016 16:09

U toho Xiaomi pokud tam budeš mít ROM od MIUI.cz tak není vůbec potřeba stahovat týdenní aktualizace a klidně x měsíců můžeš používat hned tu první od koupě(případně přehrání ROM). U svého Redmi Pro má taktéž možnost týdenních aktualizací, ale nemám zapotřebí aktualizovat, když všechno funguje korektně. Stejně to mám u aplikací, aktualizuji ručně a to jen občas. ;-)
Xiaomi MI9T 6/128

" Nemá cenu nenávidět lidi,kteří ti závidí .Respektuj jejich závist,protože si myslí,že jsi lepší než oni." :)
stm01
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod aikoN 16. 12. 2016 18:02

dis: Ok, dej vědět :-)

stm01: To zní docela dobře. Jako obecně mám trochu vítr z toho, abych nemusel nuceně nahánět různá fóra, komunity a kdesi cosi, aby mi to normálně fungovalo. Samozřejmě, když mám raz za čas chvilku, klidně to zkouknu a zaktualizuju, ale v prvé řadě to musí vydržet funkční - tohle by tedy bylo přesně tak, jak by mi to vyhovovalo. V tomhle to pro mě je trochu krok zpět, protože u WP/W10M jsem mohl nechat aktualizace automatické a nikdy se nestalo, že by se to jakkoliv zesralo.

Ještě se koukám po Redmi 3S - nemá někdo info, jestli bych tyhle telefony mohl někde najít vystavené (Praha, Brno, Olomouc), abych mrknul na rozdíl velikostí? Co jsem tak zběžně viděl, tak všude mají víceméně jen iPhony, Samsungy a sem tam Huawei a Lenovo.
aikoN
Junior

Odeslat příspěvekod dismissing 16. 12. 2016 18:43

Samozřejmě se nebudu zlobit, pokud má stm01 pravdu. Ale zatím jsem nepotkal bezchybně fungující rom, jen k bugům různě vnímavé a tolerantní uživatele.
dismissing
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Katikakus 16. 12. 2016 19:17

Redmi 3s mam ve svem okoli dva, stabilni rom, vypnute aktuizace a funguji naprosto bez problemu.
Katikakus
Junior

Odeslat příspěvekod aikoN 16. 12. 2016 19:30

Jo, tak pokud jde o maličkosti, těch si většinou ani nevšimnu. Jde mi spíš o závažnější věci, které přímo brání v používání.

Jinak, dočetl jsem se, že tam není Gorilla Glass, nýbrž nějaké jiné sklo - je to s kvalitou v pohodě nebo je nutné koupit ochranné sklo/folii? L640 má taky nějaký jiný typ tvrzeného skla a je po roce a půl jako nová i bez nadstandardní péče, ale raději se zeptám.
aikoN
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 16. 12. 2016 21:52

S gg je jeste jeden problem,presneji nedorozumeni.Vlez na jejich www a veci se maji cca takto,kdokoliv muze mit gg..Nicmene na jejich www se v seznamu objevi jenom ti kteri poslou produkcni modely jim zpet,oni udelaji test a model tam mas potom uvedenej v te tabulce.Takze jsou moduly ktery gg maji ale jsou natolik solidni,dana firma, ze protoze neudelali co corning vyzaduje ,ze neuvadi gg v popisu.Pak jsou experti co pisou ze gg maji a maji prd,spousta cinanu,videl sem ze i buhviproc uvadeli gg a meli dragon.Takze pokud je model v tabulce u corning mas jistotu,vse ostatni je loterie
oooooooooo
Android Maniak

Odeslat příspěvekod Cajky 17. 12. 2016 07:39

Sám mám RN3 Global a funguje perfektně. Vydrž baterie 8h zapnutý displej, pecka.
ROM co tam byla naprosto bez problémů, miui 7. Předevčírem jsem si dal aktualizovat stable verzi na 8 a naprosto bez problémů.
Taky se bojím různých nahrávání ROMek, nikdy jsem to nedělal.
Ale stable verze zdá se jsou naprosto v pohodě.
Aktualizace vypnutý a lepší telefon jsem nemohl pořídit.
Cajky
Junior

Odeslat příspěvekod aikoN 17. 12. 2016 19:14

Ok, tak to tedy vidím buď na ten Note 3 Pro nebo 3S, rozhodnu se podle toho, jestli mi Note nepřijde už moc velký.

Má někdo zkušenosti s nákupem na xiaomimobile.cz? Si říkám, že by tam mohlo být jednodušší řešení případných problémů, když by se měli na tuto značku specializovat. Akorát na mě působí neseriózně to, že mají různé ceny u barevných variant - např. 3S LTE Gold 32GB stojí 7990, 3S LTE Gray 32GB 4990 a vymlouvají se v diskuzích na rozdílné výrobní náklady :lol:
aikoN
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 17. 12. 2016 20:37

To že je tady Xiaomi jako šedivka, čili při reklamaci a jakýchkoliv jiných problémech jsi odkázán pouze na eshop, kde jsi koupil, je ti doufám jasný?
Nick Cave
Pokročilý

Další stránka