Telefon do 9000,-

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Lonsleik 22. 11. 2016 14:33

Dobrý den,
chtěl bych si pořídit nový telefon a mám dost náročné požadavky(podle mě), tak se chci zeptat na názor lidí, kteří tomu rozumí.
Můj dosavadní mobil je. Mám ho 3. rokem: http://mobilni-telefony.heureka.cz/sams ... e/#section

Rád bych aby telefon splňoval tyto věci.
Požadavky:
- 3GB ram (Rád hraju hry a i ty náročnější, takže nějaká ta lepší ram by se hodila)
-Dobrá baterie(Není to nijak důležité, stačí klidně těch klasických 2,100mAh)
-interní pamět větší, než 16GB; popř. možnost SD karet
-Slušný foták/kamera(Dosavadní mobil má 8Mpix, takže 8Mpix nebo více, by bylo ideální)
-NFC
-diodová kontrolka
-3G/LTE
-Světlo
-Foťák vpředu(I když to má asi v dnešní době už každý smartphone)

Děkuji předem za všechny tipy, rady a zkušenosti.
Lonsleik, the Kingslayer.(Someone may know)
Lonsleik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 22. 11. 2016 16:57

Max velikost displeje?
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lonsleik 22. 11. 2016 22:06

Velikost displeje asi nehraje roli. Ten co mam ma tusim 4,8', takze neco kolem :)
Lonsleik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 23. 11. 2016 07:48

Kdyby jsi měl rozpočet o 1000,- větší, tak teď nejlépe vychází Galaxy S6,ale protože máš rozpočet 9000,-Kč tak bych šel do LG G4. I když má displej 5.5 palce, tak velikostně bude jako ten tvůj 4.8 palcový nebo jen o málo větší.
anonymni

Odeslat příspěvekod Lonsleik 23. 11. 2016 09:36

Rozpočet by asi zvýšit šel, ale musel bych o něco déle počkat. Přece jen budou vánoce a jsou potřeba peníze na jiné dárky. A jelikož se mi můj dosavadní telefon sám od sebe vypne a zapne několikrát děnne. Občas skočí baterka z 60% na 9% během vteřiny a za další vtěřinu už se vypíná, nejde mu reprák atp..

Větší displej určitě bude jen + :))
Zkusím ještě nějak promyslet cash a zvýšit rozpočet, protože ten S6 vypadá moc pěkně.

Prozatím děkuju za tipy.
Lonsleik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod standavfr 23. 11. 2016 10:00

Je to už trochu víc nad limit,ale asi nejlepší poměr výkon cena kolem 10-11 nabízí Honor 8.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lonsleik 23. 11. 2016 10:05

A mohu se zeptat, který mobil z těchto tří, je nejlepší v poměru cena/výkon?
Který využívá nejvíc RAM(moc tomu nerozumím) nebo který se vybíjí nejrychleji, protože využívá víc systém/aplikací na pozadí?

Děkuji :)
Lonsleik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod standavfr 23. 11. 2016 10:15

S6 má slabou baterku,Lg neznám,ale už je to starší model,Honor je viceméně novinka se 4gb RAM,telefon bude mít ještě dva roky podporu,tudíš aktualizaci na nejnovější android.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lonsleik 23. 11. 2016 11:21

Ten honor je už docela vysoko nad můj "rozpočet", který mám k dispozici.
Nicméně jsem napsal zajímavou věc.
Samsung S6 a LG nebudou mít podporu aktualizací pro android na další léta?
Je to nějaký zásadní problém nebo se bez toho dá obejít?

Děkuji :)
Lonsleik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 23. 11. 2016 11:33

Na S6 se již testuje 7.0, takže tam je podpora jasná. Dál asi nic, ale nevidím v tom zásadní problém.LG G4 končí na 6.
Baterka S6, klasika jednodenní telefon (dá se dosáhnout i dvou),jako ostatní ...
anonymni

Odeslat příspěvekod Lonsleik 23. 11. 2016 11:35

Záleží. Aktualizuje se android natolik často, že pokud bych si vybral LG, tak by do 2 let jeho používání, už byl android 7? Upřímně nepočítám, že by mobil vydržel dýl sám o sobě. Tudíž, jestli je opravdá tak závažný problém, že bych měl LG s 6, než S6 s 7 androidem. PS: Snad jsem to správně pochopil.

Děkuji, Lonsleik - the Kingslayer
Lonsleik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 23. 11. 2016 11:37

Android 7 již je.
Obyčejný uživatel ani nezná výhody/nevýhody nového androidu a ani nepozná jestli má 6 nebo 7 ...
anonymni

Odeslat příspěvekod Lonsleik 23. 11. 2016 11:40

Aha, tak to jsem opravdu pozadu. Můj dosavadní mobil má android tuším 4.04 nebo něco takového? Vůbec jsem netušil, že nějaký 7 je, ale pokud by to mělo vliv na programy/hry nebo jiné věci, tak říkáte radši Samsung S6 s androidem 7?

Děkuji
Lonsleik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kalanis 23. 11. 2016 11:43

Určitě, radši S6 než LG
Užívej si každého dne tak, jako by to byl tvůj poslední
Kalanis
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 23. 11. 2016 11:46

Ano s tím souhlasím. CZ distribuce za 9999,-Kč + doporučím průhledné pouzdro Nillkin https://www.czc.cz/nillkin-nature-tpu-p ... UQod2ukFQA
anonymni

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků