Honor 8/ Galaxy S6/ Zenfone 3/???

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod jostal 11. 12. 2016 16:52

Pokud ještě Asus nevypadl ze hry, tak bych se ho po týdnu používání nebál doporučit. Přecházel sem taky z WP 8.1 a hledal všestranný mobil s větším úložištěm kvůli použití 2 sim a nakonec vybral tento. Prostředí je naprosto plynulé i při spuštění více aplikací(největěší zátěž co jsem zatím zkusil byl stream youtube na TV po sítí přes flipps a zároveň sledování videí na webu). Baterku sem pří téměř celodenním používání nevybil. Fix GPS byl okamžitý. Také sem přemýšlel o Honoru 8, ale výkon co má navíc bych asi nevyužil a celkově mi byl Asus sympatičtější(Design,cena proti 64GB verzi,prostředí). Rozhodně ale neni bez chyb. Třeba ty nepodsvětlený tlačítka mě štvou. Je to určitě o zvyku, ale párkrát se mi stane, že musím máčknout víckrát. Fotku za špatných podmínek mi to občas mázne a aby gesta dávaly trochu smysl, je potřeba mít vypnutý zámek na obrazovce, tím se ale zase vypne funkce čtečky, takže jedu jenom na čtečku. Nevím jestli to nemám jen špatně nastavené, ale na zahraničním fóru sem narazil na podobný problém. I přes těch pár negativ bych ho stejně doporučil. Teď je na CZC za 9642Kč a dávají k němu 10050mAh powerbanku.

pozn. S těma gestama to není tak zlé. Nevím proč, ale zapomněl jsem zkusit kombinaci gesto+čtečka a už to funguje celkem smysluplně.
jostal
Junior

Odeslat příspěvekod Steve4 11. 12. 2016 17:43

ja spis vybiral mezi sgs6 a honorem. koukal jsem na srovnani asusu a honoru a vic se mi libil honor, i kdyz i ten asus vypadal dobre. u honoru doufam, ze ho bude mit vic lidi a budou potom ROMky, skoda, ze cm neni ofiko.
Steve4
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DirtyKing 11. 12. 2016 18:24

vasekre píše:Honor 8 při stejném používání vydrží s rozsvicenym displejem cca 3,7h.


Evidentně nevíš, co povídáš. Neustále mam zaplé bluetooth, neustalé na pozadí aktivních několik aplikací, synchronizace atd ... a screen of time mám kolem 5,5-8h dle vytížení. Tebou uváděný čas je tedy naprostý nesmysl. Měl si ten telefon vůbec v ruce?

O tom, že je S6/S7 stejně plynulý jako iPhone, to je snad taky vtip, ne?

// Momentálně mám SOT 2h a 53 min a zbývá mi 67% baterie ...
DirtyKing
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kalanis 11. 12. 2016 18:51

"O tom, že je S6/S7 stejně plynulý jako iPhone, to je snad taky vtip, ne?"

Myslím, že to vtip není, kamoš má iph 6s a sem tam se mu zasekává, takže asi tak ;)
Užívej si každého dne tak, jako by to byl tvůj poslední
Kalanis
Junior

Odeslat příspěvekod DirtyKing 11. 12. 2016 19:26

Osobne mam iP6s jako sluzebni a ackoliv mi iOS nic nerika, tak ten telefon je fakt naprosto svizny, bez nejakych zadrhelu. Ale jak jsem psal, vcera jsem v Samsung store zkousel S7 a i samotnej prechod mezi obrazovkami trosicku lagoval. Zejmena pokud na nejake obrazovce byl widget, tak drobne "skobrtnuti" tam byl znat.
DirtyKing
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kalanis 11. 12. 2016 20:11

No vidíš, kamoš má S7 edge a co sem si s tím hrál, tak sem žádný to "škobrtnutí" nezaznamenal ;)
Užívej si každého dne tak, jako by to byl tvůj poslední
Kalanis
Junior

Odeslat příspěvekod VasekRehor 11. 12. 2016 20:21

Přesně tohle jsem čekal. Stejně tak na tebe můžu vyjet já, že nevíš co povídáš. Takže se laskavě uklidni. Každý telefon používá jinak a každý to má jiné. Je hezké, že se snažíš zuby nehty bránit svůj telefon ale snaž se to dělat normálním způsobem a ne na někoho takhle vystartovat. Stejně tak se já můžu zeptat jestli si vůbec měl na delší používání S7 nebo i jiný telefon.

Tvůj názor ti neberu, na tyhle hodnoty není nereálné se dostat. Pokud bys např. postnul screen se jak používáš aplikace případně i SoT, tak se na to rád podívám. Vím, že spousta lidí se dostává na podobná čísla, ale k těm jsem se já se svým klasickým používáním nepřiblížil ani na jednom telefonu, který jsem měl. Maximálku co dám je zhruba 5h teď na S7, ale ani na HTC, LG, Nexusu ani Honoru jsem se prostě na víc nedostal.

Porovnávat vlastní telefon s telefonem na storu, který běží naprosto jiným způsobem nelze. U nás se po určitém čase lagoval i Iphone a z vlastních zkušeností vím, že se dost často na stoly dávají demo verze.
VasekRehor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DirtyKing 11. 12. 2016 20:32

Omlouvám se za prudkou reakci. Teď m tomu, jak telefon používám, ráno v 7h jsem ho sundal z nabíječky a:

- 8 min. protelefonováno
- Odeslány 3 SMS
- Zhruba 28 minut na messengeru
- Pořízeno 6 fotografií
- Posláno pár mailů
- Cca. něco přes 1h internetu přes WiFi
- Cca. něco přes 1h internetu přes LTE
- Zhruba 5 min. navigace

Po celou dobu zaplé bluetooth a cca. 40 min streamovaných písniček v autě.

Aktuálně je screen-on-time 3h 50min. a zbývá mi 51% baterie. Nechápu tedy, jak ses mohl dostat na 3,5 hodiny? Při téhle zátěži mi S6 vydržela pouhé 4h 6min. a baterie byla na 8% a to byl jeden z klíčových důvodu, proč jsem ho vracel. I ten blbý iP6S vydrží cca. o hodinu a něco déle.

Prosím tedy o informaci, jakým způsobem ty používáš telefon, že Ti vydrží o více jak 50% méně?
DirtyKing
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VasekRehor 11. 12. 2016 21:10

Na xda jsem dokonce viděl i 10h SoT, což absolutně nechápu. :D Taky bych to takhle chtěl mít.
Klasika při včerejším čase kdy jsem se dostal na 4h a kus jsem hrál cca 30 minut Hearthstone, 1 a kus poslouchání hudby, jinak pak internet, sms atd. Synchronizace služebního mailu, osobního. Whatsapp, messenger, instargram, zapnutá wifi, 4G, vysoká přesnost. Úplně stejné využití jako u předchozích telefonů.

Jen jednou se mi povedlo udělat pro mě brutální SoT a to na alternativní romce u nexusu 5. Ale to už je hodně dávno. :D
VasekRehor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DirtyKing 11. 12. 2016 21:18

Tak to pak nechápu. To snad musíš mít smůlu na baterky, jinak to nechápu :-D
DirtyKing
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků