Honor 8/ Galaxy S6/ Zenfone 3/???

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod bowl 29. 10. 2016 20:17

Dobrý večer všem.

Vím, že je tu spousty témat o těchto mobilech a taky jsem řadu z nich i četl, ale přeci jen se stále nemůžu rozhodnout. Proto vás tímto prosím o pomoc s výběrem.
Přecházím na Android jako dlouholetý uživatel Windows mobile => a teď naposledy Win phone 8.1.

Použití bude tak nějak od všeho trochu. Nemám v úmyslu "vypíchnout" jednu (nebo X) nejdůležitějších funkcí, na kterých mi nejvíce záleží, tak sem dám takový přehled běžného dne jak využívám současný telefon s Win.

- Telefonování + SMS + emaily (3 hovory, 3 SMS, 3 emaily ;-] )
- lehce Facebook + internet (max hoďku/den)
- poslech MP3
- svítilna, počasí, a další blbosti
- připojení Android-kompatibilních zařízení (outdoorová kamera apod.)

a teď co bych očekával, respektive o potřebuju od vás zkušenějších odůvodnit ;-)
- cena plusmínus 10 000 - 11 000 tis.
- bezdrátové nabíjení ano? Ne? je to využitelné? Praktické? (prostě jestli má kvůli tomu uvažovt o S6
- výdrž baterie - představa je při provozu popsaném výše tak 1,5 - 2 dny
- KVALITNÍ FOŤÁK - na tom trvám
- VÝKON - PLYNULÝ PROVOZ BEZ SEKÁNÍ - bezpodmínečně ;-)
- LTE
- NFC + FM rádio potěší, není důežité
- fajn by byl "nový" Android (6.0.x), ale kvůli přechodu je mi to celkem jedno - co si koupím, na to si zvyknu :-)
- mám strach z těch skleněných zad mobilů - myslíte si, že by takové to gumové pouzdro zabránilo prasknutí zadního skla při pádu apod.?
- Zapuštěná čočka foťáku do těla mobilu je fajn, ale v případě koupě S6 by to řešil tlustější gumový kryt

Prosím tedy o pomoc s výběrem...
bowl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nery 29. 10. 2016 22:18

Moto x play. Neskleněný, velice dobře padne do ruky díky půlkulatým zádům. Jinak by všechny požadavky splňoval...
Nery
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod uncle.fido 30. 10. 2016 00:03

Mam S6 1,5roku a na neco muzu odpovedet z vlastni zkusenosti:

- bezdrátové nabíjení ano? Ne? je to využitelné? Praktické? (prostě jestli má kvůli tomu uvažovt o S6 - pouzil jsem 1x, ale je to pomale. mnohem dulezitejsi je rychle nabijeni (prvnich 60% za cca 30 min)
- výdrž baterie - představa je při provozu popsaném výše tak 1,5 - 2 dny - dostanu se na 1 den s prumerem 2,5hod SOT (2 emaily, par telefonatu, nekolik IM programu, pustene BT)
- KVALITNÍ FOŤÁK - na tom trvám - potvrzuju dobrou kvalitu fotek i videa, S6 tuhle moji podminku splnila
- VÝKON - PLYNULÝ PROVOZ BEZ SEKÁNÍ - bezpodmínečně ;-) - rychly telefon, bez sekani
- LTE - dobry prijem (nejcasteji LTE na 800MHz)
- NFC + FM rádio potěší, není důežité - NFC bez problemu, FM neni
- fajn by byl "nový" Android (6.0.x), ale kvůli přechodu je mi to celkem jedno - co si koupím, na to si zvyknu :-) - v soucasnosti je S6 aktualizovana na 6.0.1, tel z volneho prodeje ma aktualizace pravidelne
- mám strach z těch skleněných zad mobilů - myslíte si, že by takové to gumové pouzdro zabránilo prasknutí zadního skla při pádu apod.? - zada v poradku, ale predni sklo uz mam 3. (bez ochraneho pouzdra nebo skla)
- Zapuštěná čočka foťáku do těla mobilu je fajn, ale v případě koupě S6 by to řešil tlustější gumový kryt - toho jsem se bal, ale pouze prodrena kapsa u jednech kalhot, jinak bez problemu :)
uncle.fido
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bowl 30. 10. 2016 21:32

Pánové,

velice vám děkuji za odpovědi. Po celkovém zvážení mé situace jsem dospěl k názoru, že ani jeden z těch telefonů jmenovaných v prvním příspěvku nepotřebuji, takže jsem vzal v úvahu následující 2 modely od "Motoroly":

1) Na doporučení NERYho (děkuji) jsem pokukoval na tu Moto X play
2) Moto G4 plus

Dotazy:
a) vyčetl jsem, že se má kolem listopadu objevit v ČR i verze se 4GB RAM, což by bylo perfektní. Víte o tom někdo něco?
b) je možné si u androidu (konkrétně u těchto 2 kandidátů) libovolně rozmístit těch 5 tlačítek na úvodní obrazovce? Myslím třeba tel. seznam dát doprostřed, menu ke kraji, SMS ke druhému a tak? Prostě jestli to jde přizpůsobit.
c) Jak mám rozumět pojmu "Čistý Android"? Chápu, že je to Android bez grafickýcch nástaveb, jako např. EMUI, ale chci si být jistý, jestli jakékoliv aplikace stažené z Google play budu schopen na těchto mobilech spustit a že třeba ke svému běhu nepotřebují nějakou z těch graf. nástaveb. (omlouvám se za ty dotazy - to víte, přechod hlupáka z Win Phone na Android ;-) )
d) přiznám se, že mi více padla do oka Moto G4 plus. Nejen kvůli čtečce, laserovému ostření a podle videí na YT i díky prokazatelně plynulejšímu chodu. Z Čeho mám ale trochu obavy je výdrž baterie.
Myslíte si, že je telefon z hlediska výdrže a v porovnání s X PLAY dobrou volbou?

Opět prosím o rady
Hezký večer...
bowl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audis 30. 10. 2016 22:20

mám Asus předchozí Zenfone2 a je to odladěný telefon, naprostá pokojenost. Věřil bych, že nástupce nebude horší.

Z požadavku na kvalitní foto (fakt pěkné fota která dělají teleofny za desítku) a zároven výdrž, nevypadne žádný model splnující oboje.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior

Odeslat příspěvekod iOvce_ 30. 10. 2016 22:35

Honor 8 nebo starší Honor 7 splní tvoje očekávání ve všech bodech. Osobní zkušenost. Měl jsem Honor 7 jako služebák, teď mám Honor 8. Oproti iPhone 6s dělá osmička snad i lepší fotky, sedmička je na tom cca podobně jak iPhone 6s.

Výdrž... Hele po dni používání (tak dvě hodiny hovorů, hodinka navigace, občas net, nonstop bluetooth, IM) mám večer kolem 40-60%. Výkon OK (sedmička cca jak SGS6, osmička je na tom podstatně lépe), hryzat se ti to nebude. Čím trpí Honory obecně jsou grafickej výkon, ten nebude kdo ví jakej ani u jednoho. Bude dostačovat, ale na hry ve VR zapomeň rovnou.

Záda ze skla... Je to pitomost, ale pouzdro to zachrání docela obstojně. Doporučuju kupovat originály, ty pasujou jak mají.

Jo a oba Honory maj AOS 6.0.1. Je to asi jedinej výrobce, kterej posílá aktualizace aniž by je posílal na operátory ke schválení. Tudíž aktualizují ty z volnýho trhu i ty od operátorů.
iOvce_
Junior

Odeslat příspěvekod Bombik15 30. 10. 2016 23:06

Oneplus 3, mam ho asi mesic a naprosta spokojenost, cocka fotaku sice vystupuje ale postaci obycejny gelovy bumper za 1 dolar z aliexpressu.
Bombik15
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ogyn 31. 10. 2016 06:12

Používám souběžně Samsung s6 a Honor 8.Honor je rychlejší, má lepší prostředí, i lépe fotí! Samsung má stále zapnuté HDR, a barvičky jsou z něj přesaturované.. U Honor se dá HDR zapnout. Nehraji žádné náročné hry, takže ten rozdíl neumím posoudit! Z s6 jsem udělal záložní foun, a V H 8 mám sd kartu, kterou mohu vyjmout a snímky vyřídit a upravit v pc
Ogyn
Junior

Odeslat příspěvekod bowl 31. 10. 2016 08:16

Díky přátelé, ale teď už se diskuze nasměrovala jinou cestou (viz citace mého předcházejícího příspěvku níže).

Mohl bych poprosit o odpovědi na otázky z citace?
Předem díky za ochotu a trpělivost!

bowl píše:Pánové,

velice vám děkuji za odpovědi. Po celkovém zvážení mé situace jsem dospěl k názoru, že ani jeden z těch telefonů jmenovaných v prvním příspěvku nepotřebuji, takže jsem vzal v úvahu následující 2 modely od "Motoroly":

1) Na doporučení NERYho (děkuji) jsem pokukoval na tu Moto X play
2) Moto G4 plus

Dotazy:
a) vyčetl jsem, že se má kolem listopadu objevit v ČR i verze se 4GB RAM, což by bylo perfektní. Víte o tom někdo něco?
b) je možné si u androidu (konkrétně u těchto 2 kandidátů) libovolně rozmístit těch 5 tlačítek na úvodní obrazovce? Myslím třeba tel. seznam dát doprostřed, menu ke kraji, SMS ke druhému a tak? Prostě jestli to jde přizpůsobit.
c) Jak mám rozumět pojmu "Čistý Android"? Chápu, že je to Android bez grafickýcch nástaveb, jako např. EMUI, ale chci si být jistý, jestli jakékoliv aplikace stažené z Google play budu schopen na těchto mobilech spustit a že třeba ke svému běhu nepotřebují nějakou z těch graf. nástaveb. (omlouvám se za ty dotazy - to víte, přechod hlupáka z Win Phone na Android ;-) )
d) přiznám se, že mi více padla do oka Moto G4 plus. Nejen kvůli čtečce, laserovému ostření a podle videí na YT i díky prokazatelně plynulejšímu chodu. Z Čeho mám ale trochu obavy je výdrž baterie.
Myslíte si, že je telefon z hlediska výdrže a v porovnání s X PLAY dobrou volbou?

Opět prosím o rady
Hezký večer...
bowl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 31. 10. 2016 08:51

Vzal bych Moto G4 Plus, v recenzích dopadl výborně, líbí se mi čtečka otisku na přední straně, méně už tlačítka na displeji, ale kupodivu u tohoto modelu mi to nepřišlo zase až tak minus, velice dobře padne do ruky (ale to Moto X Play taky) nainstalovat z GP můžeš vše, přizpůsobit jak budeš chtít (android má skvělé možnosti customizace) Moto X Play má sice teoreticky o něco delší výdrž ale G4 Plus ti den vydrží a pak stejně dobiješ, i když třeba bude zbývat např. 40% baterie
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Nery 31. 10. 2016 12:21

Pokud oželíš chybějící kompas a nfc, vzal bych g4 Plus. Už jen kvůli čtečce otisků prstu. Kvalita fotek je obdobná, výdrž také dostačující.
Nery
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Casial 6. 11. 2016 14:13

ad a) nevím nevím, moc bych na to nespoléhal. Na amazonu sice je, ale v žádném cz eshopu jsem ji nepotkal, ani jako předobjednávku.
ad b) jasně, možnosti customizace jsou rozhodně větší než u WP (ale i tak jsem měl WP radši, než je MS fakticky zařízl...)
ad c) čistý Android je Android tak jak ho vydal Google, tj. bez všech nástaveb, co do toho cpou ostatní výrobci. Třeba TouchWiz u Zamzungu. Ten je pekelný... Že spustíš jakoukoli aplikaci z Play Store ti asi nikdo a nic nezaručí... Ale měl bys jich spustit většinu. Většinou za nefunkčnost nějaké aplikace ale může spíš HW, potažmo HW požadavky aplikace, než SW. A obecně vzato, s čistým Androidem máš menší šanci narazit na SW nekompatibilitu, než s mohutně modifikovanou ROMkou.
ad d) Opravdu ti nechci kecat do výběru, ale osobně bych spíš než Motorolu šel do Hororu 8 nebo 1+3, byť cenově je to asi někde jinde. Ale řekl bych, že plynulostí chodu taky :-)
Navíc Motorola je od Lenova... a v produktech Lenova jsem zatím vždy našel nějaký spyware, takže pro mě je to už tabu firma...
OnePlus 3@Odorik&Vodafone
♫: Denon DCD-1500AE•Vincent KHV-1pre•Fireaudio ILTW•ZeroDAC+HiFace2•marantz PM-630•AKG K701•Behringer Truth B2031P || SansaClip+FischerDBA-02mk.II, FioX3+UE900
Casial
Junior

Odeslat příspěvekod bowl 8. 11. 2016 13:22

Ahoj všem,

díky za odpovědi ;-)

Psal jsem do CZ Lenova, kde mi informaci o té Moto G4 plus se 4 GB ramkou potvrdili. Tedy řekli, že bude v prodeji v průběhu listopadu, takže to zamíchá mým výběrem ;-)
Za připomínky ohledně Androidu děkuji, pomohlo mi to.
Když jsem si na YT prohlížel videa, tak se mi nezdálo, že by Moto nějak extra zaostávala za ostatními. Ba dokonce ve většině videí konkurenci navzdory slabšímu HW poráží, takže se mi zdá, že i ve srovnání s novějšími mobily je to dobrá koupě. Srovnávací video Moto G4 plus versus Honor 8 jsem sice nenašel, ale pár ostatních Huawei/Honorů jsem porovnával a Moto jim pěkně zatopila ;-)

Teď mám snad jedno z posledních dilemat - koukal jsem i na Lenovo Vibe Shot a podle porovnání na internetu jsem zjistil, že by stál i tento mobil za zvážení.
Jak to vidíte vy? Moto G4 plus, nebo Lenovo Vibe Shot?

https://mobilenet.cz/katalog/srovnat/2775-4325

PS: chtěl jsem přejmenovat název tématu, aby to veřejnost nemátlo, ale nešlo mi to :-(
bowl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod iggi 8. 11. 2016 13:25

Ja by som odporucil 1+3
iggi
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 8. 11. 2016 13:35

bowl píše:Jak to vidíte vy? Moto G4 plus, nebo Lenovo Vibe Shot?

https://mobilenet.cz/katalog/srovnat/2775-4325

PS: chtěl jsem přejmenovat název tématu, aby to veřejnost nemátlo, ale nešlo mi to :-(

Moto G4 Plus jasná volba

p.s. co jsi chtěl změnit v názvu tématu?
Nick Cave
Pokročilý

Další stránka