Jaký smartphone s malým displejem do 4,5"

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod sysgen 30. 9. 2016 12:59

Podobných témat už tu jistě byla celá řada, a tak to zkusím hodně specificky (v podstatě od vás očekávám jen požehnání či vyhnanství).

Nejsem odpůrcem tzv. "plácaček na mouchy", ale pokud bych si mohl vybrat (jako že můžu), dal bych přednost menšímu chytrému telefonu. Poslední tři roky jsem byl uživatelem Samsung Galaxy S4 Mini, který byl pro mě se svým 4,3" displejem dispozičně naprosto dokonalý. Co se týče kvality a životnosti hw, to už je úplně jiné téma...

V hledáčku mám už delší dobu staronový iPhone SE, který by mi dispozičně určitě vyhovoval. S Apple ani iOS nemám problém, před Samsungem jsem dlouhou dobu používal iPhone 3G, který ještě v této době (po 8 letech) stále víceméně funguje. K Samsungu jsem vlastně přešel jen proto, že Apple přestal v nových iOS podporovat stařičké 3G a postupem času samozřejmě přestali starý iOS podporovat vydavatelé aplikací. Každopádně SE se mi líbí, podle mě to byl pro Apple krok správným směrem. A cena taky není tak vysoká, tedy pokud se nerozhodnete, že vám nestačí interní paměť 16GB (což nestačí). Pak si za 64GB verzi ještě pár tisíc připlatíte.

Kromě Apple je ve hře ještě Sony, konkrétně nová Xperia X Compact (displej 4,6"). Výkonově jsou na tom zhruba stejně, Xperia je trochu levnější než iPhone. Ale celkově se Sony nemám dobré zkušenosti - všechny mobily, se kterými jsem se setkal, nevydržely moc dlouho.

Pro mě je to momentálně dilema spíše ve formě iOS vs. Android. Víc se však přikláním ke koupi iPhone SE.

Proč tedy zakládám toto vlákno? Hlavně proto, jestli mi ještě něco neuteklo. Jestli nevíte o jiném produktu na trhu, který by se mi mohl líbit. Nebo o něčem, co má v blízké době přijít (nic zajímavého jsem neobjevil). Chci jen nové produkty s datumem uvedení na trh během posledního roku. Horní limit mám 16000Kč. Chtěl bych něco trochu výkonného, a spodní limit je tedy 10000Kč. Nechci vyvolávat žádný flame ani řešit diskuze typu malý vs. velký display, takže pokud do vlákna přispíváte, držte se jeho názvu, tedy smartphone s malým displayem. Předem díky za jakoukoliv podnětnou radu.
sysgen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sysgen 30. 9. 2016 13:41

Díky za odpověď a za odkazy na články. Je v nich pěkně zachyceno několik skutečností ohledně rozdílů jednotlivých OS. Nicméně o to mi ani nešlo, otázka Android vs. iOS byla mířena spíše na mě - zkušenosti mám totiž s oběma, také jsem absolvoval přechod iOS -> Android a jedná se tedy spíše o subjektivní zhodnocení mé situace (např. na PC používám iTunes jako hudební databázi vs. na Android budu chtít vyvíjet apod). Proto se také rozhoduji mezi Apple a Sony.

Od vlákna jsem si sliboval spíše postřehy a doporučení ostatních uživatelů malých smartphonů či zkušených a zběhlých znalců mobilů obecně. Víte o dalších produktech, které by mě mohly zaujat? Ať už se jedná o jiný Android, či třeba i Windows. Momentálně jsem totiž nakloněn iPhone SE, jak jsem již zmínil, a tak hledám jiné produkty, které by mě mohly přesvědčit pro Android.
sysgen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod domcek 30. 9. 2016 15:47

Souhlasím s tím že se mi Xperie poslední dovou nelíbí. Měl jsem svého času velmi výkonnou Xperii V a zklamala. Kvalita foťáku byla špatná, výdrž baterie také, velké zahřívání, rychle se poškrábala a ulámaly se krytky. Jo a nabíječka se rozbila po dvou měsících. Po něm jsem koupil LG G2 a značně větší spokojenost.

Každopádně proto bych šel do iPhone 5SE. Podle mě sázka na jistotu. Hezký, velmi svižný mobil, propojený s Apple ekosystémem a z toho plynoucí omezení a výhody (ať si to každý vyloží jak chce jestli je to pro něj výhoda nebo ne)
Nokia 3310 - SE K750i - SE K550i - Nokia 5130 - HTC Touch Pro - Motorola Defy plus - Sony Xperia V - LG G2 32GB
domcek
Junior