Čína, nejsou schopni provést záruční opravu

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod vojtechsindelar 2. 8. 2016 13:54

Zdravím,
koupil jsem si mobil (UMI Iron Pro) z Geekbuying.com. Po pár měsících přestaly fungovat tlačítka hlasitosti a blblo LTE. Poslal jsem to na záruční opravu. Když jim telefon došel, napsali mi, že už se nevyrábí a že ho nemůžou opravit. Nabídli mi, že mi dají slevu na jinej telefon a nebo vrátí 40 dolarů (telefon stál 150). Má s tím někdo zkušenosti? 40 dolarů je směšné protože oni jsou za opravu telefonu zodpovědní měli by vrátit plnou částku...
vojtechsindelar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod roy1 2. 8. 2016 14:33

Jestli si platil přes PayPal a od koupě neuplynulo ještě 180 dní, otevři spor a požaduj fullrefund, šance na úspěch 99%. Pokud si bláhově platil jinak anebo už uplynula lhůta, musíš vyjednávat, Číňan je obchodník, nejlépe se dohodnout na jiném modelu s tvým mírným doplatkem, těch 40$ od nich je málo.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Marus 2. 8. 2016 14:43

Já bych to viděl následovně:
1) Rozluč se se $150. Principiálně, prostě na ně zapomeň, uvidíš, že se ti uleví.
2) Pokud jsi platil přes paypal a je to do půl roku, dej dispute.
2a) Dispute ale nemusí vyjít.
3) Pokud je to více než půl roku (co kryje paypal), máš smůlu. Nikdo číňana nepřesvědčí k tomu, aby ti vrátil telefon, nebo plnou částku.
4) Zeptej se jich, kolik stojí oprava + poštovné zpět. Pouvažuj, jestli ti to stojí za to. EDIT: Sory nečetl jsem správně, že tě už poslali k šípku

Jinak, měl jsi smůlu. Telefon, pokud se pokazí do půl roku, je docela slušná šance nějak vyreklamovat. Po této době už je to ve hvězdách.
Můj mobil je čínská dvousimková rýže...Kvalitní rýže
Marus
Junior

Odeslat příspěvekod opasino 2. 8. 2016 15:15

I kdyz je sance mala, zkusil bych vyjednat alespon o nekolik dolaru vice. Holt tyto nakupy jsou vzdy rizikem. Ale nedelej si tezkou hlavu, prijit se da daleko o vic a to i nakupem v CR.
opasino
Taťka moderátor