Koupit Lumia 640 ?

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod mamutm4 31. 7. 2016 16:30

Jsem docela konzervativní, donedávna jsem používal "hloupý" mobil, ale potom jsem dostal Lenovo A2010,který jsem po 2 měsících ztratil.
Nyní uvažuji nad koupí nového telefonu a chtěl bych vyzkoušet Lumii 640 a tak chci vědět co od toho čekat a přiznám se, že je to pro mě tak trochu španělská vesnice i když Win je mi bližší.

U toho Lenova respektive androidu mi vadilo:
- Neustálé aktualizace ač jsem je nechtěl a bobtnání systému, po dvou měsících už nešlo nic instalovat.
- Reklamy - nabízející se hry a vnucování při každém spuštění jakékoliv aplikace
- Soukromí - odsouhlasení milionu podmínek při instalaci čehokoliv - (co je každýmu do toho jaký fotky mám v mobilu a pod.)
- Na Lenovu nelze instalovat na SSD. jak je to u Lumie? Lze instalovat app na SSD?
- Nešlo nastavit vlastní vyzvánění u jednotlivých osob (nebo to neumím), ale to prý Lumia taky neumí.

Jsou tyto neduhy i u Lumie?
Zatím jsem zjistil, že je nějaký problém s prohlížečem.
Naposledy upravil mamutm4 dne 31. 7. 2016 17:41, celkově upraveno 1
mamutm4
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MrFail 31. 7. 2016 17:36

Odpovede
1. U Lumie nehrozí (aktualizácie aplikácií raz za čas)
2. Ešte sa mi nestalo pri free aplikácii aby mi skočila reklama (ale ja nie som relevantná vzorka, musí sa vyjadriť viac ľudí)
3. 95% aplikácií si pýta len to čo potrebuje
4. Aplikácie sa dajú inštalovať na SD CELÉ. Existujú výnimky napr. Messenger musí byť v systémovej pamäti. Počet takýchto aplikácií však spočítaš na prstoch jednej ruky
5. Nie
MrFail
Junior

Odeslat příspěvekod roy1 31. 7. 2016 18:49

Kup lumii, i když je to mrtvý systém, pokud nedokážeš ani zakázat automatické aktualizace, android vůbec neber.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Bespi_ 1. 8. 2016 08:37

Uvedu nektere zde uvedene informace na pravou miru:

1. Aktualizace WP probihaji stejne jako u stolnich PC, tedy pravidelne jednou za mesic plus obcasne i nejaka mimo plan. Pri aktivovanem Windows Insider jsou aktualizace jeste castejsi, ale to nelze doporucit pro bezne pouzivani. Krome aktualizaci systemu probihaji nezavysle na tom aktualizace aplikaci z Windows Store.
2. Reklamy samozrejme vyskakovat muzou - ale je to v rezii dane aplikace, tj. stiznost je nutne adresovat jejim autorum, system do toho pochopitelne nekeca.
3. Aplikace stejne jako na androidu pozaduji nesmyslna prava. Stiznost smerem autori aplikace, MS to nema jak ovlivnit. Casto se stava ze placena verze vyzaduje mensi prava nez neplacena tehoz SW.
4. Kam se ma instalovat lze u vetsiny aplikaci zvolit. Pripadne lze jiz nainstalovane aplikace presunout jinam.
5. Ruzna vyzvaneni pro ruzne lidi nastavit lze, stejne tak ton pro oznameni SMS, co nelze je nastavit ruzna vyzvaneni pro jednotliva tel. cisla u jednoho cloveka.

Teoreticky zitra by mela byt k dispozici aktualizace na Windows 10 RS1, ale vzhledem k tomu, ze vetsine lidi jeste nedosla aktualizace na Windows 10 TH2, tezko rict jak to bude realne. Osobne z toho duvodu pouzivam Windows Insider a kanal Preview.
Bespi_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mamutm4 1. 8. 2016 12:11

Díky MrFail a Bespi za odpovědi.

K bodu 1, mám dotaz, jaký je rozdíl mezi updatem u W8.1 a W10. Myslím tím, zda jdou u W8.1 vypnout aktualizace a u W10 to nejde vypnout - čili je to stejné jako u desktopu, nebo jsou v tom rozdíly?
Jde mi o to, že nestojím o nějakou telemetrii či šmírování a zda je Win 10 použitelný, ale abych ho měl pod kontrolou já a ne on mě.

A ještě jaký je rozdíl /všeobecně/ mezi W8.1 a W10.

Přeci jenom, tak rychle přesedlat z "hloupého " telefonu na android, bylo pro mě nezvyklé.
Programy od MS ovládám už od DOSu 3.1 (ale to už je historie), takže Win mi nedělají potíže, jen nevím co všechno mě překvapí u mobilních WP. :-)
mamutm4
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod roy1 1. 8. 2016 12:37

Uvědom si že Windows na desktopu jsou úplně něco jiného než windovs na mobilu, znalost ovládání od 3.1 je ti u telefonu na nic.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod oooooooooo 1. 8. 2016 12:55

mimochodem jestli te tak krkal ten permission manager - to byly ty opravneni, tak ma volbu allow, deny - naporad a uz se neptej..nebo ptej se vzdy.Chce to jenom trochu logickeho uvazovani, jestli mels 3,1 je irelevantni ja mel jeste cistej DOS ale to nema nic co spolecnyho s tim ze to chce uvazovat.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MrFail 1. 8. 2016 15:15

mamutm4: Pri W8.1 som sa systémovým aktualizáciám vyhýbal. Teraz keď mám W10M a prišla aktualizácia tak ma postavil pred hotovú vec: Stiahol sa update. Vyberte si dátum, kedy chcete zariadenie reštartovať alebo reštart urobte teraz.
MrFail
Junior

Odeslat příspěvekod domcek 1. 8. 2016 15:37

Teoreticky když koupíš něco s Androidem 6, tak tam je správa oprávnění taková že když chce aplikace k něčemu přistupovat (např fotky), tak se tě nejprve musí zeptat. Jinak osobně u Androidu narážím na reklamy jen v relativně omezené míře a aktualizace jdou vypnout.

Takže třeba Vodafone Smart Prime 7 by mohl fungovat dobře a splnit tvé požadavky.
Nokia 3310 - SE K750i - SE K550i - Nokia 5130 - HTC Touch Pro - Motorola Defy plus - Sony Xperia V - LG G2 32GB
domcek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mamutm4 1. 8. 2016 18:32

Díky za komentáře,trochu jste mě zviklali a koukám, že je jedno který systém vyberu /android vs Win/ takže asi zůstanu u androidu, jen to bude chtít se s ním trochu blíže seznámit.

Chtěl jsem mobil v cenové relaci okolo 5K +-1K, s dlouhou výdrží baterky, trochu dobrým foťákem a pokud možno s LTE, pokud budete mít nějaký tip, budu rád.
mamutm4
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 1. 8. 2016 19:09

Asus Zenfone Max ZC550KL, cena 5,5t.
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kdoa 2. 8. 2016 12:45

Píšeš, že je ti bližší Win ... mohu doporučit Lumii 650, výdrž sice není extémní, ale střídmě vydrží ke třem dnům, mobil není zbytečně velký, především je však velice lehký (~120g), fotí pěkné snímky, má LTE, cena 4,3t.

Lumii 640 má výhodu ve větší kapacitě akumulátoru, ale jinak je lepší kup ta 650.
kdoa
Junior

Odeslat příspěvekod mamutm4 3. 8. 2016 11:49

Nick Cave píše:Asus Zenfone Max ZC550KL, cena 5,5t.


Vypadá dobře, asi do něj půjdu, jen se budu muset spřátelit s androidem.
mamutm4
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 3. 8. 2016 11:54

android je user friendly, a zvláště až objevíš netušené možnosti customizace :-)
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Katikakus 3. 8. 2016 14:16

Presne tak, Androidu neni treba se bat.
Katikakus
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků