Dual SIM, Vodafon 900 MHz LTE, dobrý foťák, cca 4000,-

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod algor10 3. 7. 2016 08:32

Zdravím,
zakládám téma, abych se ujistil, že jsem nic nepřehlédnul. Hlavní požadavky jsou v názvu. Dále dostatek RAM (~2 GB) a použitelná interní paměť (uživatelsky dostupných 5 GB + SD karta nebo ~10 GB). Posledním je nepádlovitá velikost, takže maximálně 5" display. S cenou chci zůstat nízko - ne přes 4k.

Většina číňanů nemá 900, když ano, tak fotoaparát stojí za pendrek (SENCOR element p530, Doogee x5 pro). Jiné telefony se nevejdou do cenového limitu (Huawei P8 Lite...).

Do oka mi padly Acer Liquid Z530 a Acer Liquid ZEST 5". Dále Lenovo P1m, Samsung J5 Duos nebo ASUS ZenFone 2 Laser ZE500KL, ktré už jsou ale mírně nad limit.

Co vy na to mobilmaniaci? Po splnění požadavku na Dual SIM a 900 MHz LTE je důležitým parametrem fotoaparát. Výkon procesoru atd. je druhořadý - hry hrány nebudou. Který je teda nej?

Díky za tipy a odkazy na zahraniční recenze a galerie fotek jednotlivých modelů.
algor10
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 3. 7. 2016 08:46

Samsung J5 Duos J500 fotí pěkně, ale s cenou je přes limit, když vynecháš ty nejlevnější neznámé eshopy
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod roy1 3. 7. 2016 11:18

Jsi si jistý tím požadavkem na 900Mhz? Vodafone tohle pásmo rychle opouští a hodně míst je už na 800Mhz, dobré informace najdeš v apce můj Vodafone.
Jinak se podívej na Oukitel 4000 pro anebo Vernee Thor, na ten jsou velmi slušné ohlasy.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ripper6 3. 7. 2016 17:29

Vodafone muzu doporucit, proto je dobry koukat zda ty frekvence danej pristroj umi a je znamo ze prave LTE jelo na 900Mhz na vesnice. Ja mam tak tablet a byl jsem ve skalach, v lese a rikali me jak tam nejde signal a ja tam chodil se 4G jako nic :D Pokud 900 pasmo uz nebude tak dobry vedet. Ted jsem to treba ja nesledoval moc.
ripper6
Junior

Odeslat příspěvekod vasam 3. 7. 2016 20:20

Taky řeším něco podobného.
Vernee Thor vypadá dost dobře, ale dá se tady někde koupit s ofiko českou zárukou?
vasam
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 3. 7. 2016 20:31

Jedině objednat z čínského eshopu, záruka 1r.
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod roy1 3. 7. 2016 23:57

Vyjde na 2500, tolik nechám u pumpy za plnou nádrž benzínu a v měsíci jsem na pumpě několikrát, záruku bych neřešil, 180 dní kryje PayPal, pamatuju doby kdy takhle dlouhá záruka byla standardní i na auta, lednice televize....
Za tu cenu se vyplatí i přímo z Číny se všemi výhodami a nevýhodami s tím souvisejicimi.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod melipa 4. 7. 2016 12:26

Acer z630, foťák je docela dobrej a da se sehnat za 4.500Kc
melipa
Junior

Odeslat příspěvekod gogospk 4. 7. 2016 18:12

Devítistovka u Vodafone je minulost, zůstalo už opravdu jen několik posledních BTSek, za několik týdnů je 4G 900MHz vypnuta....

https://www.vodafone.cz/mapa-pokryti/
gogospk
Junior

Odeslat příspěvekod Daff.cz 5. 7. 2016 04:46

Přesně tak, nejpozději do konce roku je LTE 900MHz předěláno na LTE 800MHz... Potvrzeno na FB VF.
Daff.cz
Junior

Odeslat příspěvekod Franz Ferdinand 5. 7. 2016 18:10

Huawey Y6 Pro má všechny Cz frekvenze

http://mobilni-telefony.heureka.cz/huawei-y6-pro-dual-sim/
Franz Ferdinand
Junior

Odeslat příspěvekod algor10 7. 7. 2016 18:19

gogospk píše:Devítistovka u Vodafone je minulost, zůstalo už opravdu jen několik posledních BTSek, za několik týdnů je 4G 900MHz vypnuta...

Zjistím si podrobnosti o Vodafone a jeho opouštění 900MHz. Díky za upozornění.

melipa píše:Acer z630, foťák je docela dobrej a da se sehnat za 4.500Kc

z630 je už příliš velký mobil, proto mám v merku z530 nebo Zest 5"

Vernee Thor vypadá zajímavě a za tu cenu bezkonkurenčně...
A díky za tip na Huawei Y6 Pro. *edit: ve verzi pro ČR se zdá, že má všechny u nás používané LTE frekvence. Je tak favoritem.
algor10
Junior

Odeslat příspěvekod semtexxx 16. 10. 2016 00:06

Huawei Y6 II Compact
Např. u Vodafonu jej mají také pod vámi zadaný limit, konkrétně 3977,-Kč
5", 2 GB RAM, 16 GB úložiště, 13 Mpix fotoaparát, full LTE.

Jasný, že odpověď je s tříměsíčním zpožděním, ale třeba pomůže někomu dalšímu.
semtexxx
Kolemjdoucí