Android do 3k

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod Cheetah007 1. 6. 2016 22:36

Takbs offline mapami maji lidi většinou data vypnutá takže o něco vic, gpska ale taky baští takže to vidím tak tak 3hod a to možná přeháním :)

EDIT:
Jinak jak jsemne zde řešili ten zenfone by Asus, trochu změna, asi se praštím vic (ale ne zas tak o moc) pres kapsu a půjdu do Moto X Play, je pravda vetsi s 5.5" ale myslím ze si zvyknu, snad.. Nejdřív ale odzkouším u některého prodejce, ještě lepsi a odilnehsi je x force ale devatenáct do spotrebky, kterou kazdx foun he, rozhodne nevrazim..

svetandroida.cz/motorola-moto-x-play-recenze-201605
Cheetah007
Junior

Odeslat příspěvekod jech 2. 6. 2016 09:26

Já jsem měl Doogee DG700 s prý 4000mAh baterkou (skutečnou kapacitu jsem nekontroloval). Na něm bylo skvělé, že vydržel celý den se zapnutou GPS a navigací po městě a večer ještě zbývalo 30%. V autě při navigaci a trvale zapnutým displeji vydržel tak 6 hodin. Velký nedostatek je ale absence kompasu.

Pozor na to, že u plno telefonů, které kompas mají, je v podstatě nepoužitelný.

Cheetah007: Pozor na to, že Moto X Play má velmi nepovedený chipset SD615.

Do Asusu prvních dvou generací bych nešel vzhledem k tomu, že má x86 chipset a Intel vyklidil pole. Tím pádem tahle architektura v telefonech končí a obával bych se, že ji bude tím pádem podporovat čím dál míň programů. Naopak Asusy trojkový řady vypadají moc pěkně, ale je otázka, kdy se dostanou na trh.

Pokud mě zajímá výdrž venku, není nic lepšího než telefon s vyměnitelnou baterkou. Osobně jsem právě kvůli tomu pořídil LG G3. Baterka má slušný 3Ah, takže už sama o sobě vydrží dost a když dojde, tak prostě vytáhnu z kapsy maličkou náhradní baterku a prohodím je.
jech
Junior

Odeslat příspěvekod Tominas 2. 6. 2016 13:52

To s tím Intelem mě zaujalo. Nemáš k tomu víc info? Ideálně třeba nějakej anglickej článek (český prostě jen zmiňujou odchod Intelu, ale nic víc k tomu). Sám mám Asus Zenfone s Intel procesorem, tak by mě zajímalo, co to pro mě může znamenat.

Dík.
Siemens A55 -> Nokia 6120 -> Motorola Defy -> LG Optimus Black -> Honor 3c -> Asus Zenfone 2 ZE551ML
Tominas
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 2. 6. 2016 15:22

No jestli jsem spravne pochopil ty clanky, tak Intel ukoncil vsechny procesory pro Android a zatim nechal prejmenovane Celerony a Pentia pro levne tablety a notebooky s Windows.
Lenovo Moto G5 Plus, Lenovo Thinkpad X220 (12,5" IPS, i5-2410M, 16GB RAM, 500GB mSata Samsung 850 EVO + 1TB Samsung HDD) + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 2. 6. 2016 15:31

mám tablet taky s Intelem, a je mi uplně jedno, jestli na tom nepojedou např. nějaké hry
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jech 2. 6. 2016 16:44

Tominas: Něco najdeš třeba tady: http://liliputing.com/2016/04/reports-intel-is-killing-off-low-power-atom-chips.html

V zásadě jde o to, že Intel vyklízí mobilní trh. Možná zůstane na tabletech, ale spíš to budou 2v1 zařízení s Windows. Dá se tím pádem očekávat, že už tak nevelký počet zařízení s x86 procesory a Androidem ještě poklesne. Očekávám, že dneska má x86 maximálně nějakých 0,1% zařízení s Androidem. Vzhledem k tomu, kolik lidí to ale pořád celkově je, vývojáři x86 v drtivé většině případů podporují.

Pokud ale klesne podíl x86 u androidích zařízení pod 0,01%, bude prostě pro vývojáře nutnost kompilovat dvě verze jejich programů zbytečná zátěž a x86 odepíšou. Samozřejmě se to netýká programů psaných čistě v Javě. Jenom těch, které využívají nativní kód (hlavně hry, navigace, pokročilé přehrávače videí a hudby, programy pro práci s multimédii, internetový prohlížeče a jiný náročný aplikace).

Zkrátka kupovat dneska něco s Androidem a x86 se mi jeví jako sázka na mrtvýho koně. Ale možná vzhledem k tomu, že se nejspíš začne Android tlačit i do notebooků a s tabletovým chipsetem přijde AMD, tak se může situace změnit. Ale moc bych na to nesázel.
jech
Junior

Odeslat příspěvekod Cheetah007 2. 6. 2016 19:42

Jechu, prosum jaký problem je u toho chipsetu?
Pokud se to tyka her, muze mi to byt uplne jedno, kromě par logických, něco bubbles a solitaire, me neberou.
Cheetah007
Junior

Odeslat příspěvekod jech 2. 6. 2016 21:39

Cheetah007> Není zrovna moc výkonný a ani efektivní, co se spotřeby týká. Není to žádná tragedie, ale rozhodně bych místo něj radši zvolil něco s osvědčeným SD801. První generace 64bitových procesorů Qualcommu se celá moc nepovedla.
jech
Junior

Odeslat příspěvekod ardon 2. 6. 2016 23:42

Díky všem za rady, nakonec vybrán vodafone smart prime 6. Velikost a baterku jsem musel obětovat. Telefon stejně déle než 3 roky nevydrží, tak co :-)
GPS skvělá, přesnost 3m, rychle se fixuje a podporuje glonass i gps. A a-gps.
Výdrž se zdá také dobrá a to i podle recenzí.
ardon
Junior

Předchozí stránka