Android do 3k

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod ardon 17. 5. 2016 21:36

Dobrý den, odchází mi telefon s Androidem, po zkoušce WP jsem zjistil, že tudy cesta nepovede (OS krásně plynulý, ale není tak žádná aplikace co by se mohla měřit s c:geo a aplikací je obecně málo). Vybírám tedy Android do výše uvedené ceny, s tím, že má kritéria jsou následující:
-alespoň 1GB RAM (kdyby měl méně, tak bych si pohoršil)
-displej 4", 4,5" max, nechci žádné pádlo
-solidní GPS na geocaching, pokud bude mít odchylku 100 metrů, tak fakt ne :-)
-výdrž na baterku alespoň den střední zátěže (typicky zaplá GPS a často zapínaný displej a mobilní net-geocaching)
-podpora custom rom a možnost rootu
-ideálně výměnná baterie
-nějaký normální prostor pro uživatelské aplikace doteď jsem běžel s 1,5GB místa,debalastovaný android+mnou používané apky zabíraly cca 1GB, ale chci rezervu do budoucna (telefon budu používat tak 2-3 roky, nebo dokud se nerozpadne, neodcházet mi můj součastný telefon, neměl bych důvod k upgradu, kromě foťáku)
-foťák co má autofocus a blesk (použitelný jako svítilnu)
-pochopitelně čím nižší cena, tím líp

Díky za rady, kdysi byly časy, kdy jsem se v mobilech orientoval, ale v součastnosti je trh zaplaven tolika smartphony....
ardon
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 17. 5. 2016 21:42

LG K4?
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ardon 17. 5. 2016 21:58

Bleskem jsem prošel recenze. Uživatelského místa bude málo, zejména když se appky budou často aktualizovat, ale to není ten nejmenší problém. Další problém by mohl být neefektivní čipset, který sejme baterku při náročnější práci (třeba stahování keší) poměrně rychle, pokud se nemýlím.

Mimochodem, nemá automatické nastavení jasu, což je dost nemilé.

I když, pokud nenajdu nic lepšího, proč ne :)
ardon
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 17. 5. 2016 22:29

Ještě se podívej na Acer Liquid Z330
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lojzak02 17. 5. 2016 23:07

OpenDott z Tesca, běžně stojí kolem 2000,- ale teď ho mívají v akci za 1000,- až 1200,- má qHD a 4.5" docela pěkné barvy, vše stabilní a rychlé, žádné lagy ani záseky, android je téměř čistý, jen změněné některé ikony, žádná nadstavba.

Koupil jsem ho mámě a je nadšená, fotí přijatelné snímky.
Svítilna funkční, Mapy od Seznamu offline vše parádní a GPS je perfektní jako u mnohem dražších modelů, polohu má okamžitě.

Má to čtyř jádro 1.3GHz a 1GB RAM, 4 GB volné vnitřní paměti a slot na microSDXC.

Root jsem udělal Kingrootem (najdeš na Google). Kingroot apk
lojzak02
BAN

Odeslat příspěvekod Cheetah007 17. 5. 2016 23:10

Aceruvjako znacce a v mobilech kor, bych se vyhnul sirokym obloukem, to radeji asus zenphobe, sam si na jeden brousim zuby ale jeste nevim

Jo privatni tesco znacku OpenDott znam, solidni pristroje, za prijatelne cenyva casto i v akci, zajimali by me kdo to pro Tesco Stores UK vyrabi, tipuji sagem, alcatel....
Cheetah007
Junior

Odeslat příspěvekod ardon 17. 5. 2016 23:11

koukám. Ten má podle recenzí ještě míň místa než lg, regulaci jasu má, ale polofunkční, a kiluje apky na pozadí což je nemilé. Navíc 5MP foťák vepředu - k čemu probohy?

-- 18. 5. 2016 00:21 --

@cheetah007:op3n dott prý vyrábí telcast (čína). Jdem i taky o dostupnost náhradních dílů (baterky), protože ta odejde cca po roce, možná i dříve....
Nehledě na to, že možnost custom rom (na lg k4 je tuším cyanogen se taky počítá

Co tenhle?
http://www.mobilprovas.cz/detail/889293 ... istribuce/
ardon
Junior

Odeslat příspěvekod vormen 18. 5. 2016 04:37

Buď Vodafone Smart Prime 6, nebo novinka Acer Zest a ten má android 6 a perfektní tech. podporu.
vormen
Junior

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 18. 5. 2016 06:37

ardon píše:op3n dott prý vyrábí telcast (čína). Jdem i taky o dostupnost náhradních dílů (baterky), protože ta odejde cca po roce, možná i dříve..../

Proč po roce? Kde bereš tu jistotu? Spíš koupíš jiný telefon, než baterku.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod audis 18. 5. 2016 07:29

Pokud by nebylo trvano na bastleni ROM (nevím zda lze nebo nelze) , tak doporučuji Vodafone smart prime 6. Vše ostatní splňuje podle mě nejlépe za dané prachy.
audis
Junior

Odeslat příspěvekod lojzak02 18. 5. 2016 07:45

Open Dott vyrábí Lenovo, stačila by chvilka googlení, na jiných trzích je pod značkou Medion nebo Lenovo P4052.
lojzak02
BAN

Odeslat příspěvekod ardon 18. 5. 2016 08:39

O tom open dottu jsem to vygooglil, na Vodafone se zajdu podívat.
ardon
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 18. 5. 2016 09:19

Ten Vodafone nesplnuje podminku na maximalne 4,5" displej
Lenovo Moto G5 Plus, Lenovo Thinkpad X220 (12,5" IPS, i5-2410M, 16GB RAM, 500GB mSata Samsung 850 EVO + 1TB Samsung HDD) + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ardon 18. 5. 2016 09:55

Já vím, ale na netu jsem četl že rozdíl 4,5" nebo 5" není tak propastný a prý ten Vodafone jde ovládat i jednou rukou. To nevím, ale prodejnu Vodafone mám blízko a zajdu se na něj podívat.
Dost mě ale odrazuje integrovaná baterka.
ardon
Junior

Odeslat příspěvekod audis 18. 5. 2016 10:31

Trvat na vyjimatelne baterii je hloupý nápad a přežitek.
Stejně si za dva roky koupíš nový mobil.
Stejně si nekoupis externí nabíječku pouze na akumulátor
Furt baterii měnit kvůli vybití a kvůli dobití vybite je opruz.
Delší výdrž lze elegantně řešit nákupem powerbanky v cenách např. Za 10 Ah 600 Kč. Což vzhledem k baterii v mobilu 2 ah udělá Power banka 5x lepší službu za relativně malý příplatek těch 600 Kč .
audis
Junior

Další stránka