Svižný LTE telefon do 6000 Kč

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod Teckerg 2. 5. 2016 19:32

Ahoj,

tak po roce a půl užívání Honoru 3c začínám pociťovat problém s chybějícím LTE (na cestách to prostě naštve, na 2G si člověk nestáhne ani blbý pdfko do školy) a vybírám teda nový telefon.

Požadavky jsou v zásadě dva, ale zato na nich opravdu trvám:

1) Svižný a odladěný systém. Honor 3c se za celý rok a půl užívání ani jednou nezasekl a nerad bych kupoval telefon, kterej zrovna v tomhle bude horší.
2) Všechny český LTE pásma (mám Vodafone, tzn. pro mě hlavně 800,900,2100).

Potěší vyšší výdrž a možnost koupit telefon v ověřeném českém obchodě za cenu do šesti tisíc korun.

Samozřejmě za váma nejdu s prázdnýma rukama a už mám sám vybraných několik favoritů:
1) Huawei P8 Lite. Připadá mi, že v daný kategorii v poměru cena/výkon nemá konkurenci. Ale má ho přítelkyně a reálně mi teda připadá pomalejší než můj stařičkej Honor 3c, tak nevim.
2) Asus Zenfone Max. Láká mě ta baterka, ale zase se bojím nižšího výkonu.
3) Honor 5x. Ideální, až na to, že v recenzích si lidi na můj vkus až moc často stěžujou na zasekávání.
4) Lenovo Vibe S1. Už přes cenu, ale líbí se mi designově. Otázka je, jestli má oproti ostatním opravdu víc co nabídnout.

Byl bych rád, kdybyste napsali svůj názor - který z nich doporučíte? Případně, napadá vás lepší možnost? :)

Díky moc!
Teckerg
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 2. 5. 2016 19:55

Co takhle připlatit u CZC za LG G3 16GB :-)
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Katikakus 2. 5. 2016 22:44

Pockal bych na Honor 5c
Katikakus
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 3. 5. 2016 07:52

LG G Flex2 je též výkonný smartphone
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod roy1 3. 5. 2016 10:37

Zkusil si se podívat na mapu pokrytí? 900 ustupuje a než se rozhodneš k nákupu nebude potřeba vůbec ;-)
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 3. 5. 2016 10:41

Že by ten jejich slavnej Turbo Internet vypli už letos? :-)
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Pepan_22 3. 5. 2016 13:40

LTE900 tady ještě nějakou dobu bude - dávam ji dva roky. A za pár let, až se konečně ČTU urači udělat pořádek v 900 spektru, tak bude z plnou páradou zpět u všech tří, bo spektrum je, 2G provoz bude klesat a 5 MHz na doplnění kapacity si vyšetří každý z trojky - což tedy OP nezajíma, bo kupuje na 2-3 roky nejspíš.
Pepan_22
Junior

Odeslat příspěvekod Teckerg 3. 5. 2016 18:42

Nick Cave píše:Co takhle připlatit u CZC za LG G3 16GB :-)
G G Flex2 je též výkonný smartphone

Oba telefony znám, ale netušil jsem, že se daj sehnat takhle relativně levně. Každopádně po přečtení pár uživatelských recenzí mi přijde, že je tam zase až trochu moc těch, který si stěžujou na zasekávání a pomalejší reakce. Vzhledem k tomu, že tohle je pro mě opravdu priorita, tak nevím, jestli do toho jít.

Katikakus píše:Pockal bych na Honor 5c

O tom taky uvažuju. :) Ale nevím kdy bude, potřeboval bych zase za slušný peníze prodat svůj Honor 3c, dokud je v záruce.

roy1 píše:Zkusil si se podívat na mapu pokrytí? 900 ustupuje a než se rozhodneš k nákupu nebude potřeba vůbec ;-)

Takže jestli to dobře chápu, tak Vodafone nahrazuje devítistovku osmistovkou?
Každopádně nevím, o kolik víc telefonů se mi rozšíří okruh, když budu akceptovat i telefony bez 900Mhz LTE. Napadá mě jedině Honor 6.
Teckerg
Junior

Odeslat příspěvekod roy1 3. 5. 2016 19:28

Jo, Vodafone musí 900 opustit a už to i dělá a hodně rychle.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zajDee 3. 5. 2016 19:46

Vodafone 900 opustit nemusí (nikdo ho nenutí; může spouštět k 900 i 800 nebo 900 nechat klidně další roky běžet, než ho vymění za 800). (Ale ano, mění technologii, 900 do konce roku nahradí osmistovkou.)
-= Nic není tím, čím se zdá být =-

Jsem mobilní maniak :-)
zajDee
Junior

Odeslat příspěvekod roy1 3. 5. 2016 21:49

Jestli musí nebo nemusí se tedy zeptej na ČTÚ, myslíš, že to co šlo na 900, tak předělává na 800 jen proto, aby utratil peníze?
roy1
Pokročilý