Iphone SE vs Sony Z5 compact

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod leroy26 18. 4. 2016 11:11

Zdravím Vás, rozhodujem sa medzi týmito dvomi telefónmi.
Doteraz som Apple nemal, ale myslím, že by ma nejako obmedzoval.
Ide mi o životnosť, ideál 4-5 rokov, dobrý foťák.
- S foťákmi by som bol myslím spokojný s oboma , aj keď viac sa mi páči ten na Iphone, ale neni to podstatný rozdiel.
- V čom vidím teoreticky problém SE je displej a to, či nebude príliš malý. Dosť som na nete a používam aj pracovne appky, hl. nejaké kalendáre, pripomienky, Evernote a pod.
Ide o to, či neni ten displej na to už príliš malý. či je bezproblémové fungovanie s nimi, či sú už neni a nebudú navrhované na väčšie displeje, či nebude problém zo zobrazovaním a pod.
Asi to je najmä dôvod váhania, inak preferujem, kvôli životnosti a dlhšej funkčnosti Iphone, myslím, že aj na to pozeranie netu v posteli a niekde v reštike sa bude dať zvládnuť v pohode.
Ďakujem za každú radu.
leroy26
Junior

Odeslat příspěvekod Stein 18. 4. 2016 13:38

Jediné plus, které Z5C nabídne, je 32GB varianta. iPhone 5SE má za podobné peníze pouze 16GB, nebo až notně dražší 64GB verzi. Reálně využitelná plocha displeje je u obou takřka stejná, díky ovládacím tlačítkům Z5C na displeji. Všechny ostatní klady jsou zcela jasně na straně iPhone. Pokud plánuješ s telefonem vydržet 4-5 let, tak Android nepadá v úvahu (kór od končícího Sony).
Stein
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alpha8520 18. 4. 2016 14:31

Reálná plocha není stejná, plocha je přibližně stejná, pokud je člověk v aplikaci (ale ani to neplatí, pokud si zapnu automatické schovávání virtuálních tlačítek), jinak na nějaký youtube video nebo hraní her, kde žádný tlačítka nejsou je displej samozřejmě větší u sony o 0,6".
Alpha8520
Junior

Odeslat příspěvekod leroy26 18. 4. 2016 18:23

Diky hosi, ešte jedna vec. Co sa týka životnosti, ako vychádzajú v porovnaní. V podstate, ak o tri roky strati z5 podporu aktualizácií, myslím, ze by mi to nevadilo, skôr ide o trvácnosť hardwaru a softwaru.
Samsung s2 mi odišiel po cca 2 a 3/4 roku po oxidacii slotu na kartu.
A co iPhone SE vs iPhone 6 v trvácnosti. Rovnaká kvalita, perspektíva životnosti?
leroy26
Junior

Odeslat příspěvekod Alpha8520 18. 4. 2016 18:51

Iphone 6 má bohužel perspektivu životnosti horší jak SE, protože iPhone 6 nemá 2GB Ram. Jednoho dne to prostě na následující iOS nebude stačit.
Je to něco jak iPhone 4 vs 4S, 4Sko přišlo s 512MB RAM a vyšším výkonem a je podporováno prakticky do dnes a o dva roky déle, než iPhone 4, který skončil na iOS7. Takhle to jednou dopadne mezi iPhone 6 vs iPhone 6S(SE)
Alpha8520
Junior

Odeslat příspěvekod banner 18. 4. 2016 18:53

iPhone SE má výkonnější střeva. Co se týče dlouhodobé výdrže, tak mám už dva roky 5ku, iOS 8.4 a s rychlostí jsem spokojen. Funguje mi vše a jedinou věc, co jsem udělal, tak je vyměněná baterie. Slečna má iPhone 4, tzn. 6 let starý telefon s pořád běží použitelně. Messenger jede, klávesice se neseká, hezky fotí, má dobrý display a je skvěle zpracován. A co mě nejvíc udivuje je výdrž na baterii, celý den na datech a messengeru a večer má 30%. Telefon je z druhé ruky od pečlivé majitelky a pochybuji, že by měnila baterii. Jen pro zajímavost, stál mě 2600. Za tu cenu snad ani není lepší a spolehlivější telefon.
banner
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nechic 19. 4. 2016 07:50

leroy26: Doporučuju osahat a napsat na tom pár vět. Pravda je, že Z5C se průměrným mužským rukám drží lépe a lépe se na ní píše, ale na všechno se dá zvyknout. iPhone SE je docela vysoký na to jak má malý displej a má hodně rámečků, takže to zkresluje. Z5C má také lepší rozlišení což pomáhá u mnoha aplikací a prohlížení jakéhokoliv obsahu. iPhone SE zas má lepší výkon, foťák (subjektivně), s podporou to bude plichta, SONY podporuje velmi dobře, Apple taky, to dřív pořídíš další model.

A ještě je otázka jak se ti zamlouvá iOS. Ikonky na 4" jsou hodně nacpané a hrají všemi barvami, pak určitá specifika systému. Odladěnost iOS má zas své klady a nabídka některých kvalitních aplikací (pokud jsi ochotný za ně platit). Sony je přizpůsobivější, je to prostě Android a Sony docela dobře odlaďuje. Výdrž baterie bych řekl, že hraje pro Sony.
Nechic
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lojzak02 19. 4. 2016 08:27

Sony má odladěný android a výborné dostupné aktualizace.

Pokud iPhone SE, tak jedině 64 GB varianty.

Zamýšlel bych se jestli by se ti vyplatilo Z3c http://mobilni-telefony.heureka.cz/sony ... 3-compact/
Cenou začíná na 7000, oproti Z5c za 9500,- a nabízí takřka to samé.
iPhone SE 64 GB stojí skoro dvojnásobek Z3c.
http://switch2mac.blog.zive.cz/2015/03/switch2android/

Jinak já sám za sebe doporučuji buď klasickou Z3+ http://mobilni-telefony.heureka.cz/sony-xperia-z3-plus/
nebo Z5 Graphite gray http://mobilni-telefony.heureka.cz/sony-xperia-z5/
lojzak02
BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod leroy26 19. 4. 2016 09:05

tak, sony sa mi veľmi páči, je to krásny telefón. len sa trochu bojím tej životnosti. čo s ním po troch rokoch používania. bude ficat rovnako kvalitne, vydrží zo štyri roky dajme tomu. lebo vyhadzovať 500e za telefón sa mi kazdy druhy rok nechce. a iphone ma práve láka tým pocitom vysoko kvalitného továrenskeho spracovania s. takisto fotky. sú ponosy na tú z5.
v podstate naozaj ide najmä o tu životnosť. aby to vydržalo tie štyri roky, dajme tomu. aby sa to nevypínalo, nemrzlo, nesekalo. a zrazu napr. o rpol roka po záruke neskapalo.
z3 nie, ten je už príliš starý, ale diky za reakciu.
leroy26
Junior

Odeslat příspěvekod Sentry 19. 4. 2016 09:23

Tak uvazovat v dnesni dobe nad zivotnosti telefonu 5 let je dle meho docela dost, vzhledem k technickemu pokroku a jak neuveritelne rychle se zrovna segment mobilnich telefonu v soucasne dobe vyviji. Tri roky bych chapal. Kazdy vyuziva telefon jinak, baterie ma zivotnost vzhledem k nabijecim cyklum tak zhruba ty 3 roky.

Iphone SE je dneska co se tyka vykonu na spici, problem do budoucna muze ale byt velikost displeje a vnitrniho uloziste. Pokud jsi na telefonu hodne na internetu a vyuzivas hodne i aplikace, pak bych rekl, ze 4 palce je na takovou praci malo v porovnani s 5 palcovymi telefony. Urcite by ti pomohlo si jak ten Iphone SE nebo Sony Z5 vyzkouset nekde na prodejne, aby jsi je mel moznost porovnat vedle sebe.

Za sebe bych spise doporucil Z5.
OnePlus Nord 3 5G - 16GB / 256GB
Model: CPH2493
OxygenOS 13.1.0.592(EX01)
Sentry
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod leroy26 19. 4. 2016 09:32

no, omakane ich mam. skúšal som používať internet na SE a nebolo to nijako hrozne. každopádne, ide o to, že limity uvidíš možno neskor. ked si s ním denne. skúsis dáku aplikáciu a bude ťa obrazovka limitovať. to ale teraz neviem, pri tom krátkom používaní mi to prišlo v pohode.
ono, ten telefón asi tak na tie tri - štyri roky. päť bude moc, to je pravda. a pri mojom využívaní- internet, fotky, pracovne nejaký evernote myslím, že technologicky v pohode aj o pár rokov. nepotrebujem každú novinku- odomykaci senzor, 3d touch a pod.
tak, este takto. je naozaj vysoký predpoklad bezproblémového fungovania z5 do tých štyroch rokov od kupy?
leroy26
Junior

Odeslat příspěvekod Sentry 19. 4. 2016 09:57

Ani na to neni jednoznacna odpoved, zalezi na mnozstvi instalovanych aplikaci a cetnosti takovych instalaci. Android se casem dokaze krapet zabordelit, ale v pripade, z5, ktera ma 32GB vnitrni pameti, by to asi az takovy problem byt nemel. I operacni pamet 3GB je dostatecna, takze v tom bych zasadni problem nevidel. Ale mnohem dulezitejsi nez toto je dana verze androidu, ktera je tam nainstalovana a do jake miry je odladena na konkretni telefon. Dalsim aspektem pak jsou pouzivane aplikace i tady hodne zalezi jak jsou naprogramovany a jak s nimi system pracuje (uvolneni pameti, jaky dopad ma dana aplikace na baterii atd).
V neposledni rade pak predpokladam, ze za tu dobu 4 let, co chces ten telefon pouzivat bude dochazet k inovacim a upgrade systemu android, ktery tam budes mit a jak casto takovy upgrade budes delat. Jestli po upgrade zvolis tovarni nastaveni ci to jen prevalis.
Je trochu naivni si predstavovat, ze tak jak telefon dnes koupis a budes ho pouzivat, tak ze bude ve stejnem stavu i za 4 roky.
No a uplne nakonec - kazda novinka muze byt hw provotridni, ale az casem ukazou zkusenosti samotnych uzivatelu, jestli ten telefon je tak vyborny, jak ho hodnoti prvni recenze. S iOS nemam zadne zkusenosti, ale i tam se objevuji nedostatky u novych zarizeni, ktere se pak lepi vydavanim aktualizaci.
OnePlus Nord 3 5G - 16GB / 256GB
Model: CPH2493
OxygenOS 13.1.0.592(EX01)
Sentry
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 19. 4. 2016 13:52

dlouhy elaborat ale predpokladas zcela spatne, pravdepodobnost ze velikost vnitrni pameti ma souvislost s tim co se deje ve virtual machine,/ sys, jestli nemas knihovny ktere jsou s necim v konfliktu, jestli konfigurak sis tam nezavlekl zcela chybnej, to je to zapleveleni, je nula nula nic.Kup co se ti libi vic na pohled u tebe to bude uplne jedno.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 19. 4. 2016 16:57

Nevím proč bereš jako FAKT, že iPhone vydrží 4 roky a Sony ne.
Nikdo ti nezaručí, že jakýkoli výrobek ti bude sloužit několik let.
Může se rozbít iPhone stejně jako Xperia, může se rozbít pračka Miele stejně jako pračka LG.

Toto bych z výběru vyřadil. Vždy je to o konkrétním štěstí na daný kus...
Nic není dokonalé.
beat
Junior

Odeslat příspěvekod leroy26 20. 4. 2016 14:08

Ok, tak ďakujem všetkým za pokusy poradiť. Nepadol v podstate zásadný argument pre resp. proti jednému z týchto kandidátov, tak som dal nakoniec na silu značky a reputáciu Iphonu, u ktorého mám pocit lepšieho vyhotovenia a doladenosti systému a zobral som SE. Hádam bude spokojnosť.
ďakujem ešte raz.
leroy26
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků