Android náhrada za Lumia 640

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod harmiczek 21. 3. 2016 21:52

Zdravím, uvažuji o výměně své Lumie 640 která už dosluhuje. Jedna varianta je Lumia 650 která je hezká,ale vnitřnostma spíše horší jak 640. Proto uvažuji o přechodu na android. Prozatím mi každý androidí telefon vydržel maximálně 2 měsíce,ale co poslední dobou přicházím do styku s androidama v práci tak jak se zdá tak už ten systém docela odladili k použitelnosti. Navíc WP se spíše zhoršují.

Cena
- Do 6500,- Kč
Použití - Hudba, internet, navigace, e-mail
Požadavky -
Baterie co v pořádku vydrží celý den. Současnou Lumii dávám večer na nabíječku s cca 30%,přičemž nemám žádné šetřící funkce zapnuté a navíc mám insider WM10,když jsem měl offi systém tak to bylo ještě více.
GPS která bude v pořádku fungovat, co jsem měl nějakej Huawei chvíli tak byla velmi nepřesná a často zmatená přičemž to nebylo aplikací.
LTE přez to nejede vlak. Přesněji T-Mobile frekvence.
Single SIM/Dualsim,ale! kde jde místo druhé SIM dát SD kartu,viděl jsem že to někteří výrobci dělají. Případně u single SIM tedy slot na SD kartu.
Velikost displaye 4,5"-5,5",nejideálnější je 5",ale nebráním se většímu/menšímu,ale víc jak 5,5" už nechci i když jsem měl půl roku 6" 1320.
Vnitřní paměť 16GB,mám 64GB SDčko ale vím jaký je u androidu problém když systém zabírá 7 z 8GB a ještě to ubývá. Zároveň tedy podpora SDXC.
Má uživatelskou základnu na XDA = jde bez problémů na telefon sehnat alternativní ROM bez zbytečných aplikací a bordelu a pokud možno v nejnovější verzi androidu. Nedávno jsem instaloval na známého tablet Cyanogenmod a udělalo to z toho mnohem použitelnější systém. To znamená že to má být telefon nějaké známé značky a ne nějaká čína.

Pak jsou věci co úplně nepožaduji ale u WP se mi líbí a nevím jestli něco takového je u androidu.
Sensorcore - Mají androidy něco takového? Ne že bych to nějak využíval nejsem žádný sportovec ale občas mě zajímá kolik jsem udělal kroků například.
Glance Screen - Asi to pujde doinstalovat,ale nejsem si jist,vím že do androidu toho jde dost přidat.
Odemykání poklepáním - Asi něco jako Glance Screen že?
Originální flip cover tj. flipcover co se je místo zadního krytu,ne žádná konstrukce co se nasazuje přez zadní kryt.

Mám pár adeptů ale každý má své + a -...
Samsung Galaxy S5 Mini
+AMOLED display,velká základna na XDA,Čtečka otisků prstů,má originální flip cover
-1,5GB RAM mi přijde málo,slabší baterie,v základu zaprasený systém

Asus Zenfone 2 Laser - tento telefon má moje matka tak ho mám trochu ozkoušený.
+ideální velikost tj. dobře se drží,dobrý fotoaparát,vcelku pěkný systém bez bordelu,dobrá základna na XDA,má originální flip cover
-slabší baterie,horší display na slunci,DualSIM

HTC Desire 626
+ideální velikost,dobrý fotoaparát,dobrá základna na XDA,má originální flip cover (i když se nasazuje přez zadní kryt tak dotview je +)
-slabá baterie,už nad cenový limit

Lenovo P70
+skvělá baterie,dobrý HW
-DualSIM,zastoupení na XDA

Lenovo Vibe S1
+dobrý HW,3GB RAM,interní paměť 32GB
-slabší baterie,zastoupení na XDA,nad limit

K Lenovu dodám že s nimi nemám moc dobré zkušenosti,v práci máme 7xLenovo Vibe P1m a 4 z nich už byly na reklamaci. Dále máme 2xLenovo P90 Pro přičemž jedno je v současné chvíli na reklamaci a druhé bude posíláno už podruhé s stejnou závadou až nám ho uživatel přiveze.

Předem děkuji všem za rady. Omlouvám se že je to tak dlouhé ale mám dost požadavků.
harmiczek
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 21. 3. 2016 22:13

Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod harmiczek 21. 3. 2016 22:21

Koukal jsem na něj,ale kromě baterie na něm nevidím nic lepšího jak na Zenfone 2 Laser :/ navíc na XDA na něj nic není. Otec má Asus Zenfone Selfie a ta velikost už je fakt na limitu,raději bych menší.
harmiczek
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 21. 3. 2016 22:25

Asus Zenfone2 Laser má slabou baterii, když tak vem Asus Zenfone2 ZE500CL anebo Honor6
http://www.k24.cz/product/272963/Elektr ... TELKOMHNR6
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod harmiczek 21. 3. 2016 22:30

Obyčejný Zenfone 2 je taky dobrá varianta. Honor 6 je už za moc, chci objednávat z Alzy a tam stojí 8 tisíc.
harmiczek
Junior

Odeslat příspěvekod martin.blader 21. 3. 2016 22:50

Nemyslím si, že by měla být 650 horší. Na papíře asi zarazí nižší řada procesoru Snapdragon 200, který vyjde tak nastejno se starší řadou 400 u 640 a jinak je tam myslím řada celkem velkých zlepšení. Nicméně je to žhavá novinka a ta cena se zatím nejeví úplně adekvátní.
martin.blader
Junior

Odeslat příspěvekod harmiczek 21. 3. 2016 23:03

Neřešil bych tady 640 vs. 650. Ještě si budu muset osahat... ale co jsem zatím viděl tak v benchmarcích je lepší,ale v rychlosti systému mi přijde plynulejší 640. A když může na android přejít Hulán,tak si říkam proč ne já :D .
harmiczek
Junior

Odeslat příspěvekod czhunter 21. 3. 2016 23:12

"Glance screen" si z přání na Android telefony radši vyškrtni.
To by ti zbyly tak 2 a to se jeden z nich ještě ani neprodává (Galaxy S7).

Když budeš hodnej, dostaneš notifikační diodu. Někde. Možná.
czhunter
Junior

Odeslat příspěvekod harmiczek 21. 3. 2016 23:47

To ani při rootu nejde nainstalovat něco co při zamčení displaye bude zobrazovat informace s nízkým jasem?
harmiczek
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 22. 3. 2016 09:54

Glancescreen je HW vec, proto to taky nemaji vsechny Lumie. Kdyby slo jen o SW, tak to ma kazde telefon s WP.

Asi by slo nastavit, ze se displej nema vypinat, jen po nejake dobe snizit jas. Ale tipuji, ze vydrz by sla vyrazne dolu a me by to za dobijeni treba 2x, 3x denne nestalo.
Lenovo Moto G5 Plus, Lenovo Thinkpad X220 (12,5" IPS, i5-2410M, 16GB RAM, 500GB mSata Samsung 850 EVO + 1TB Samsung HDD) + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod harmiczek 22. 3. 2016 10:58

Tak to jsem ani netušil že to musí být i HW podporováno. A s tím odemykání poklepáním je to jak? To taky musí bejt HW nebo snad už ne? Však to je jen o tom aby se nevypínala dotyková vrstva... Nejsou to úplně věci co bych vyžadoval,spíš je to o tom že jsem na ně zvyknutý.
harmiczek
Junior

Odeslat příspěvekod rejca 22. 3. 2016 12:07

Kup radši nějaký pořádnější telefon, abys to přestal měnit telefony jednou za 2 měsíce (nebo trpíš nějakou duševní úchylkou).

Ani ta Lumia 640 ti dlouho nevydržela.
rejca
Junior

Odeslat příspěvekod harmiczek 22. 3. 2016 12:19

Lumii 640 mám cca půl roku. Koupil jsem jí 1 měsíc starou za dobrou cenu s prasklým displayem který jsem si vyměnil za pár stovek. Jinak jsem předtím měl půl roku Lumii 620 kterou jsem kvůli velikosti vyměnil za Lumii 625 která mi vydržela 1,5 roku dokud sem jí nerozmlátil a nenafoukla se baterie... V mezičase jsem potom měl Lumii 1320 kterou bych možná měl ještě teď,nemít tak dobrou nabídku na 640 kdy mě i s opravou vyšla na 2,5 tisíce v době kdy se nová prodávala za víc jak 5 tisíc. Androidy jsem mezitím zkoušel jako druhý telefon a případně jsem třeba na týden přehodil SIMku do něj a snažil se s nim žít,ale pomalý systém mě vždy odradil. Ale jak píšu vypadá to že se zlepšili a už je to použitelný,zvlášť Android 6.0 co jsem měl možnost zkoušet.
harmiczek
Junior

Odeslat příspěvekod rejca 22. 3. 2016 12:59

Určitě je android mnohem stabilnější a rychlejší než dřív (o hodně se hlavně zlepšil samotný HW).

Hlavně dej pozor na výrobce mobilu. Hlavně špatná optimalizace může být příčinou pomalosti a pádů.

Já mám teď P8 lite a šlape skvěle - až na SW problémy s odpojováním bluetooth, ale to by mělo být opraveno ve verzi 6, která vyjde v dubnu. Už je i beta.

Kamarád má LG G3 a taky šlape pěkně.

Klidně zařaď tyhle dva do výběru...

Rozhodně bych vzal model s 2GB RAM (padá S5 mini).

Dřív byl android vážně spíše pro zlost (tak 3-4 roky zpátky a hlavně s menší RAM).
rejca
Junior

Odeslat příspěvekod harmiczek 23. 3. 2016 13:58

Asi nakonec zvolím ten Asus Zenfone Max. Ten má dokonce odemykání poklepáním v základu a navíc k němu je circle view flipcover. Jedině že by se našlo něco lepšího co má 5",ještě nějaké jiné možnosti?
harmiczek
Junior

Další stránka