Samsung Galaxy S4 i9505 kde koupit?

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod klavis 11. 2. 2016 19:31

Rád bych si pořídil Samsung Galaxy S4 i9505 z důvodu nízkého SAR. Předchozí SIII má o něco nižší, ale asi se vyplatí sáhnout po novějším modelu. Tahám však kočku za ocas, protože v kamenných obchodech už není. V jednom jsem nalezl, ale cena 12000 za starý model se mi zdá přemrštěná. Na Heurece jich pár je, ale bojím se šedivek. Poradíte někdo, kde jej sehnat za rozumnou cenu, a aby byl nejlépe CZ distribuce?
klavis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 11. 2. 2016 19:39

Z jakého důvodu řešíš SAR? Do bezpečného limitu se výrobce s modelem vejít musí a nebudeš omezen menším výběrem..
Alláh je vždy odpouštějící a milosrdný.
seterwohipikule
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 11. 2. 2016 19:41

Proč nevezmeš Samsung S4 i9506 LTE z CZ distribuce třeba tady
http://www.smarty.cz/Samsung-Galaxy-S4- ... 57/Produkt
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod klavis 12. 2. 2016 14:59

Děkuji za reakce. Vím, že jsou všechny telefony v normě, ale opravdu se chci dostat co nejníže. A právě S4 9505 je jedním z nejméně vyzařujícím. 9506 už je na tom mnohem hůře.
klavis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 12. 2. 2016 15:05

To ti dost zúží výběr. Dovolím si teda OT. Z jakého důvodu se chceš dostat co nejníž? Z čeho máš strach?
Alláh je vždy odpouštějící a milosrdný.
seterwohipikule
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bennybull 12. 2. 2016 16:21

Stačí si koupit kabel a nedávat telefon k hlavě a máš klid a nemusíš řešít sar
bennybull
Junior

Odeslat příspěvekod klavis 12. 2. 2016 21:47

Vím, že je více možností, i hlasitý odposlech. Ale opravdu je pro mě to nejdůležitější kritérium při výběru telefonu nízké SAR. Zabývám se kineziologií a jsem na vyzařování hodně citlivý. Proč si škodit, když nemusím. Bolí mě hlava při delším telefonování. A někdy to jde jen a pouze s telefonem u ucha.
klavis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martin.blader 12. 2. 2016 21:58

To se snaží tvrdit spousta lidí, že jsou citliví na vyzařování. Ovšem když byli testováni ve slepém testu, kde je v místnosti střídavě vystavovali nějakému záření, tak nebyli schopni identifikovat, kdy záření vystaveni jsou a kdy ne. Patrně jde o nocebo (opak placeba), kdy si lidé třeba čtou nějaké různé články na ezotericko-konspiračních webech o tom, jak škodí mikrovlny, jak na nás rozprašují chemtrails a já nevím co ještě, včetně těch mobilů, a pak si akorát něco vsugerují.
Koneckonců můžete požádat nějakého známého a zkusit si to na sobě samotném.

Fyzikálně jde o to samé jako o normální viditelné světlo, akorát s jinou frekvencí. Nijak to neškodí. Škodí akorát ionizující záření (UV a výš), které je schopno přímo poškodit buňky, mikrovlny používané pro mobily mají naopak ještě nižší frekvence než viditelné světlo. Jediné, co umí, je malinko zahřát tkáň, ale od toho jsou ty limity, aby to nepřesáhlo nějakou mez.
martin.blader
Junior

Odeslat příspěvekod vocapmen 12. 2. 2016 23:25

A proč to musí být zrovna Samsung? Díval jsem se na nějaký test a třeba LG je na tom ještě líp.
vocapmen
Junior

Odeslat příspěvekod klavis 17. 2. 2016 01:07

Asi zvítězí A5, ta je na tom dost dobře.
klavis
Kolemjdoucí