Koupě Blackberry Q10? Nebo něco jiného?

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod my.dre 2. 2. 2016 18:51

Zdravím všechny,
chci se zeptat jestli se ještě dneska vyplatí koupit Blackberry Q10? Jelikož je to už postarší model, ale doprodává se za super cenu. Bohužel hledám alternativu, ale žádnou nemohu najít. Passport je moc velký, Classic nenabízí oproti Q10 krom většího displeje a trackpadu, žádný významný přínos a navíc stojí o 50% více. Q10 jsem používal přes rok, než se mi pokazila, bohužel jsem kupoval z druhé ruky a neměl jsem tedy záruku. Během 4 měsíců jsem zkoušel Nokii 808 a teď mám Lumii 1020, ale ani jedno není ono, Blackberry mi vyhovovalo více... Zkoušel jsem i Blackberry z10/z30 a nevyhovuje mi velikost. Na Z10 bych si možná i zvykl, ale baterka je tam otřesná.

Moje požadavky:
Malá velikost telefonu - telefon nosím v kapse a Lumia už se nenosí příjemně, 808 byla v normě
Výdrž baterie 2 dny
Výhoda je notifikační dioda, nebo nějaký typ oznámení (Glance screen)
Nepotřebuji velký displej - na internet mám tablet
Chtěl jsem lepší fotoapárát (proto jsem zkoušel 808 i 1020)
QWERTY - není to podmínka, BB SW klávesnice je super, ale windows phone SW klávesnice stojí za ...
Jako samozřejmost beru plynulost prostředí.

Hlavní využití telefonu:
Mail
Facebook zprávy
Skype
Telefon/SMS
Foťák
Shazam
Navigace
Občas internetový prohlížeč

No na trhu jsem nenašel nic co by mi úplně vyhovovalo, takže asi budu muset zase udělat ústupek v podobě horšího fotoaparátu v Q10 a nebo se pletu a je na trhu něco co jsem přehlédl?

Pokud budete mít typ na něco jiného, tak sem s ním.

Děkuji za rady a tipy
DAP: FiiO X7 (AM1, AM2, AM3a), Qngee X2
IEM: Flare Pro 2HD, ZhiYin Z5000, KZ ZS3, Whizzer HE01, Kb ear Believe, Tinhifi P1, Brainwavz B400
my.dre
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 2. 2. 2016 18:56

Xperia Z3 Compact :-)
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pepan_22 2. 2. 2016 19:02

Za ty 4.500 co se teď prodává je to super kup.
Pepan_22
Junior

Odeslat příspěvekod martin.blader 2. 2. 2016 19:22

Na komunikaci je BB10 je jednoznačně nejlepší systém. A s přístupem, že mobil je primárně komunikační zařízení a na internet, hraní atd. je tablet, je QWERTY jasná výhoda, čili osobně bych klidně zas koupil Q10. Systém je tam aktuální a i s dva a půl roku starým HW běhá normálně, čili to stáří je v podstatě irelevantní, pokud mobil jako takový vyhovuje.

Problém s Q10 je, že už se jen doprodává v menších obchodech, Classic je aktuální mobil a v podstatě nástupce, proto stojí víc a je lépe k sehnání. Je tedy potřeba u Q10 dát pozor na to, aby člověk koupil model SQN100-3, což je evropská distribuce.
martin.blader
Junior

Odeslat příspěvekod my.dre 2. 2. 2016 19:35

Moc děkuji za reakce, na ten compact jsem zapomněl, ale mám trošku obavy z androidu sám jsem kdysi používal LG Optimus 2X, po měsíci šel pryč, protože byl dost pomalý a zasekaný, od té doby jsem nic na androidu nepoužíval, ale věřím, že se od té doby dost změnilo, ale stále jsou na android dost rozporuplné reakce, asi dost záleží jaký kdo používa model. Začínám nad tou Z3 i trochu uvažovat, jde na androidu nainstalovat nějakou aplikaci podobnou Blackberry HUBu? Protože ten se mi dost zamlouvá a je to jeden z důvodu proč se mi nějak nelíbí windows phone. QWERTY je podle mě dost velká výhoda, ale foťák taky, takže jsem teď ještě více na vážkách :-) Ta Z3 fotí dobře i když ne jako Lumia, nebo 808. Ještě se mi na Q10 líbilo magnetické pouzdro to je perfektní věc.
DAP: FiiO X7 (AM1, AM2, AM3a), Qngee X2
IEM: Flare Pro 2HD, ZhiYin Z5000, KZ ZS3, Whizzer HE01, Kb ear Believe, Tinhifi P1, Brainwavz B400
my.dre
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků