Huawei Y6 vs Lenovo A6000

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod Soony77 13. 1. 2016 02:09

Ahoj,
S maximálním budgetem do 4000 a s přihlednutím k poměru výkon/cena(čti každá ušetřená koruna dobrá), jsem zúžil svůj výběr na tyto dva telefony. V případě lenova hraje pro o údajně o něco málo lepší foťák, velmi dobré zkušenosti okolí, prý větší výdrž baterie a možná i lepší vzhled. Y6 zase větší ram (lenovo by bylo v 1gb verzi), novější Android a celkově asi lepší výkon.
Požadavky na telefon: LTE, méně náročné hry, fotky spíše pro instagram, messenger a snapchat, ale větší kvalita rozhodně plus, brouzdání po netu, poslouchání hudby(95% přes sluchátka)
Případně mě zkuste přemluvit na něco jiného, ale v této cenové kategorii myslím, že nic moc lepšího nevymyslím. Vodafone smart prime prosím vynechme, vím sice, že se všechno spojené s vodafonem dá odstranit, ale k Vodafonu mám po jisté zkušenosti obrovskou nechuť.(Je mi jasné že s tím ten telefon nemá co společného a že je to spíš takový rozmar)

WP prosím vynechme taktéž. Odtamtud přicházím. Všem, které zase tolik nezajímají nové aplikace, jejich aktualizace atp. můžu vřele doporučit, ale pro mě již ne. Roky s tímto systémem jsem si užil, ale je čas na změnu.
Díky za názory, zejména uvitám vlastní dojmy a zkušenosti
Soony77
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 13. 1. 2016 02:52

Lenovo A6000 Plus určitě stojí oproti těm dvěma za menší příplatek
http://www.1nakup.cz/telekomunikace/len ... lack-16gb/
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod metyn 13. 1. 2016 06:37

lenovo a6000 mám a možu vřele doporučit, jede plynule, fotky jakštakš, dobře sa drží a potažmo aj ovládá, já sem ho kupoval loni v létě v akci u o2 za 3 litry, hujahej neznám, ale vzhledem k temu, že jeho modele sů obecně podařené tak bych sa Y6 vůbec nebál, ba právě naopak asi bych volil Y6 právě enom g vůli 2gb ram, alebo jak pše nik kejv výš to lenovo a6000 plus , Meta
metyn
Junior

Odeslat příspěvekod mandak1 21. 1. 2016 18:42

Také se rozhoduji mezi těmito dvěma telefony - je to pro přítelkyni, nějaké extra požadavky nejsou. Jen aby to bylo v rámci možností plynulé, protože na současném Samsung Galaxy Trend Plus se docela často sekne Messenger, Snapchat apod. Používá hlavně tyhle sociální aplikace (+ Instagram), tak bych potřeboval radu, zda by byl lepší Y6 nebo A6000. Nebo je to jedno, který koupím a oba poslouží dobře na tyto účely? Děkuji.
mandak1
Junior

Odeslat příspěvekod R. 21. 1. 2016 20:58

To samé řeším... viz téma mnou založené, jen se rozhoduji mezi Y6 Dual SIM ( tedy 2GB RAM ) a Acer Z530. Vodafone asi dobrý, ale prostě 1GB RAM je podle mě na Android málo ať už je vyladěný jak chce.
Plus pro Huawei je plné LTE tedy včetně 900Mhz a minus zase jen 8GB ROM. Plus pro Acer je zase 16GB ROM a minusem je LTE bez 900Mhz ( tedy tak nějak jsem to dohledal, nikde o frekvencích LTE u Aceru není moc info ). Ještě pak ve stejné třídě a ceně DOOGEE Valencia 2 Y100 Pro, opět nejspíš bez 900Mhz. Tak si asi hodím korunou... a bude to asi jedno, volat bude jeden jako druhý -:))
R.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod opasino 21. 1. 2016 21:27

Doogee z toho výběru vyřaď.
opasino
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod LV426 21. 1. 2016 21:38

Lenovo A7000 za 4500kč.
Ve vesmíru váš křik nikdo neuslyší.
LV426
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 21. 1. 2016 22:12