Vodafone Smart ultra 6, nebo Huawei P8 lite

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod d.za 3. 1. 2016 12:12

Dobrý den, moc prosím o jakou koliv radu, nemůžu se rozhodnout zda si mám pro sebe vybrat Vodafone smart ultra 6, nebo Huawei P8 lite
Momentálně přecházím z Huawei Ascend G620s, kde se mi neustále sekají sms. Jinak jsem s telefonem byla spokojená, až na jeho hmotnost, při dlouhém hovoru, mne fakt bolela ruka.
Mám možnost si koupit přes známého z firmy buď Vodafone Smart ultra 6 cca za 3.700Kč, nebo Huawei P8 lite cca za 4.200Kč. Proto vybírám jen mezi těmito dvěma telefony a jiný nepřipadá v úvahu. 500kč nehraje rozdíl a samozřejmě si chci vybrat ten lepší :-)
Na Vodafone smart ultra 6 se mi líbí displej a modře podsvícené spodní tři ovládací tlačítka, kde za největší plus považuji při zmeškaném hovoru, či sms, že to prostřední tlačítko problikává jako notifikační dioda a fakt jde krásně vidět. To že má úhlopříčku 5,5 palců, mi nepřijde až tak velký rozdíl oproti úhlopříčce 5, kterou jsem měla doposud. Mínusem je pro mne váha tohoto telefonu.
U Huawei P8 lite se mi líbí hmotnost a totožné prostředí, které mám u současného Huawei G620s, ale co mne nejvíce zklamalo, je to že tři spodní ovládací tlačítka nejsou až pod displejem telefonu, ale vlastně ve spodním řádku na displeji telefonu, což mi příjde, že při ovládání a psaní sms je naráz z úhlopříčky 5, jen 4,5. Nemám pokaždé u sebe brýle na čtení, tak je velikost a čitelnost sms, pro mne důležitá. A další mínus je jen ta malinká zelená notifikační dioda.
Jinak jsem si oba telefony srovnala a mají úplně stejné parametry, našla jsem rozdíl jen ve velikosti úhlopříčky displeje, velikosti baterie a hmotnosti. Předem děkuji za vaše názory a rady.
Naposledy upravil d.za dne 3. 1. 2016 12:37, celkově upraveno 1
d.za
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 3. 1. 2016 12:17

Když tak čtu zadání, nemyslela jsi místo Prime6 náhodou Vodafone Smart Ultra6 ?
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod d.za 3. 1. 2016 12:30

Jé, děkuji já se spletla. Ten Vodafone je smart ultra 6, už to v titulku asi opravit nepůjde, mooc se omlouvám, jde o Vodafone smart ultra 6, nebo Huawei P8 lite
d.za
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 3. 1. 2016 12:41

Titulek ti na požádání opraví moderátor :-) jinak by sem vzal ten Vodafone Smart Ultra6
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Carllos VoIP 3. 1. 2016 13:11

Určitě bych bral stejně, jako kolega nade mnou Vodafone Smart ultra 6 :-)
Huawei Mate 20 Pro
Carllos VoIP
Junior

Odeslat příspěvekod dan001 3. 1. 2016 14:12

Jestli ti nevadí velikost VDF Smart Ultra6 tak je to jasná volba mezi těma dvěma!
dan001
Junior

Odeslat příspěvekod audis 3. 1. 2016 22:56

Pokud budete používat internet v mobilu od operátora a
pokud používáte operátory Vodafone nebo T-mobile nebo virtuály v jejich síti , tak ten Vodafone smart Ultra 6 nepodporuje jednu z 4G frekvencí těchto operátorů. Tak pak ten telefon Vodafone nebrat.

Ten P8 Lite taky nepodporuje jednu 4G frekvenci (tu samou 2100 MHz) dle tohoto http://www.gsmarena.com/huawei_p8lite-7201.php , takže jestli vám jde o používání internetu v mobilu, tak to je výběr mezi špatným a špatným.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior

Odeslat příspěvekod d.za 4. 1. 2016 21:05

Děkuji moc za informaci, ale všude uvádí že Huawei P8 lite má frekvenci 2100MHz 4G.
Ale je možné, že tuto frekvenci nemá pouze duální Huawei P8 lite a já si můžu vybrat
pouze Huawei P8 lite Neduální a u té všude píší že těch 2 100MHz má....
tak fakt nevím....
d.za
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Loppo 5. 1. 2016 10:45

audis: nevíte jestli u toho vodafone smart ultra 6 to není jenom softwareové omezení? Případně jestli by ta frekvence (2100) šla zprovoznit manuálně?
Loppo
Junior

Odeslat příspěvekod 5uch 5. 1. 2016 11:22

Docela mne překvapuje, že VF nabízí model s neúplnou podporou svých vlastních LTE kmitočtů. Ale fakt je to tak. Otázka je, zda to bude toho kterého uživatele reálně omezovat.
Všechno je naopak než to je. Že je to tak?... Jsem drsný: Siemens ME45 -> M65 -> Sony Ericsson C702 -> vyměknutí a downgrade Nokia 6303 classics -> Honor 6X
5uch
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 5. 1. 2016 11:35

VF LTE 2100 MHz je jen v některých oblastech, kde je většinou i 3G, do budoucna bude Vodafone přecházet z LTE 900MHz na 2100MHz
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod pavel..98 5. 1. 2016 11:45

Nevím kde na to chodíte telefon vlastním a podporuje všechny LTE včetně 2100 i 2600 takže není problém. Jestli ti můžu radit za mě určitě huawei p8 lite jsem maximálně spokojen
pavel..98
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dan001 5. 1. 2016 12:30

Na krabici od P8 lite od VDF frekvenve 2100 napsaná není
dan001
Junior

Odeslat příspěvekod pavel..98 5. 1. 2016 13:05

Toto je výtažek z jedné recenze:Pro dnešní dobu nezbytná LTE konektivita v sobě zahrnuje frekvenční pásma 800/900/1800/2100/2600 MHz, použití rychlého mobilního datového připojení je tedy v rámci ČR naprosto bezproblémové.
pavel..98
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Loppo 5. 1. 2016 13:43

Tušim, že už se to tady někde na fóru řešilo. U těch huawejů je rozdíl v tom, jestli to je dual sim nebo ne. Jeden frekvenci podporuje a druhý ne. Myslim, že k tomu tam někdo ještě dodával, že eshopy v tom taky mají někdy bordel.

U toho vodafonu je to divný, že ta frekvence chybí, ale pozná se to reálně nějak? Ostatní pásma telefon podporuje. Mělo by to tedy vadit?
Loppo
Junior

Další stránka