Doogee X5 Pro x Valencia 2 Y100 Pro x Lumia 640

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod R. 27. 12. 2015 19:50

Zdravím a požádám o radu, popostrčení, názor, cokoliv co vás napadne .
Přemýšlím o koupi nového telefonu za můj dosluhující Samsung s Bada operačním systémem. Nechce se mi dávat příliš mnoho peněz a nějaký ten limit jsem si nastavil na cca 3500 Kč. Vybral jsem zatím dva MT s Androidem a jeden s Windows. Android je asi bližší, jelikož Bada je podobný systém, ale na notebooku se také jakž takž orientuji ve Windows 10, tak proto jsem zařadil i Lumii.

Tedy k výběru:
1) Doogee X5 Pro za cenu dejme tomu 2700 Kč
2) Doogee Valencia 2 Y100 Pro za cca 3500 Kč
3) Lumia 640 LTE za cca 3700 Kč ( to je mírně nad limit )

Záměrně jsem vybíral displej o velikosti 5" - to je maximální rozměr a nejméně bych šel asi do 4,7". Rozlišení mají myslím všechny shodné HD 1280*720. Nižší bych nechtěl a o vyšším si nedělám iluzi za tu cenu. Všechny telefony podporují LTE - dosud jsem neměl a možná využiji, možná nikoliv. Lumia snad podporuje i NFC - toto nevyužiji nikdy, neboť mám odpor i k bezkontaktnímu placení kartou. Lumia má myslím nejhorší přední fotoaparát - takové to selfie či jak se ta moderní hrůza z fakebooku nazývá, jde mimo mě takže pro mě za mě klidně bez předního foťáku. Zadní fotoaparát dle recenzí asi nejhorší X5 Pro - trochu solidní foťák bych uvítal, ne vždy mám s dětmi s sebou klasický fotoaparát. Oba dva Androidí MT mají 2GB RAM, Lumia 1GB RAM - u Windows prý není potřeba více ( nedokáži posoudit ).

Takže to je ve zkratce vše co dokáži načíst o telefonech jako amatér. Nyní bych uvítal zhodnocení, doporučení atd. Díky moc předem.
R.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 27. 12. 2015 20:00

Místo těch Doogee bych vzal Vodafone Smart Prime6
http://mobilizujeme.cz/clanky/recenze-vodafone-smart-prime-6-za-tri-tisice-naprosto-super/
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Stein 27. 12. 2015 20:42

4,7" a rovnou Windows 10 M má Lumia 550. Za cca 3100,-.
Stein
Junior

Odeslat příspěvekod R. 28. 12. 2015 19:06

O Vodafonu vím, nechávám si ho jako poslední možnost - prý často problémy s hlasitostí či spíše nulovou hlasitostí sluchátka.

Neříkám, že chci primárně 4,7" a Windows. Jen že chci rozmezí 4,7 až 5,0 a uvažuji o Windows, ačkoliv jsem ho nikdy na telefonu neměl a snad ani neznám nikoho kdo ho má.

Prozatím je pro mě favoritem Doogee Valencia 2 Y100 Pro i když vlastně nevím proč... -:)
R.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 28. 12. 2015 19:12

R. píše:Prozatím je pro mě favoritem Doogee Valencia 2 Y100 Pro i když vlastně nevím proč... -:)

Právě proto, že to nevíš.. je to bazmek :-)
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod R. 28. 12. 2015 19:18

Pak už mě napadá jen Honor 3C, který jsem před více než rokem koupil ženské. Za tu dobu ani jeden zásek, ani jeden restart, vše úplně OK. Skladem je myslím již jen v jednom obchodu a jen to LTE nemá.
R.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod michal Žilka 28. 12. 2015 19:20

Nick Cave píše:Místo těch Doogee bych vzal Vodafone Smart Prime6

Ano
michal Žilka
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 28. 12. 2015 19:27

R. píše:Pak už mě napadá jen Honor 3C, který jsem před více než rokem koupil ženské. Za tu dobu ani jeden zásek, ani jeden restart, vše úplně OK. Skladem je myslím již jen v jednom obchodu a jen to LTE nemá.

Připlať za Honor 4C, ten 3C je beztak šedivka z Číny
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dan001 28. 12. 2015 19:30

Honor 3C býval dobrý telefon. Dnes bych doporučil spíše ten VDF Smart prime 6
dan001
Junior

Odeslat příspěvekod audis 28. 12. 2015 21:32

Nick Cave píše:Místo těch Doogee bych vzal Vodafone Smart Prime6
http://mobilizujeme.cz/clanky/recenze-vodafone-smart-prime-6-za-tri-tisice-naprosto-super/

Taky doporučuju Vodafone Smart prime 6.

Ten Doogee X5 Pro vypadá papírově moc pěkně (2/16 GB, větší baterie, všechna lte, super cena), ale se zatím se neprodává (překupníky neberu, CZC ho zatím nemá, inzeruje už měsíc nebo dva). Pak by to bylo dilema.

Vodafone nebo Doogee (ale nejsou žádné zkušenosti zatím).
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior

Odeslat příspěvekod R. 31. 12. 2015 16:10

Máte pravdu, vezmu ten od Smart Prime Vodafone když už mám od nich i kartu. Ultra 6 je už asi dost velký a také samozřejmě dražší. Jen si počkám na inzerát nebo Aukro, až ho bude někdo nabízet zcela nový a levněji...
R.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod opasino 31. 12. 2015 16:28

Ten Vodadone nebo L640, po jinych nekoukej.
opasino
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod Reku 2. 1. 2016 15:07

Doogee X5 pro byl za 2700 na czc.cz docrla dobrý kup. Přes měsíc ho mám. Ale 3000 bych za něj už nedal.
Neseká se, 2GB Ram a 16GB paměti, na displeji fólie z výroby (určitě lžou a nemá Gorilu).... a má komplet české LTE.
A teď hlavní "vady":
1. opravdu špatný foťák
2. Zoom dvěma prsty funguje až od cca dvou centimetrů.
3. Menší citlivost displeje
Všechno to jsou bohužel vlastnosti tohoto modelu a ne vady jednotlivého kusu.
Ale i tak to pro nenáročného uživatele preferující hlavně 2GB Ram a 16 GB paměti a hlavně komplet české LTE je přijatelné.
Pokud se smíří s těmi "vlastnostmi" - vadami....

-- 2. 1. 2016 15:09 --

Jinak na czc.cz je vždy cca do 14 dnů od objednání k dispozici. Není problém. Dostanou vždy várku, tou zaplní objednávky, občas i něco zbyde, a znovu....
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod opasino 2. 1. 2016 15:31

Bod 3 by mě tedy velmi znepříjemňoval užívání, už jen kvůli tomu bych ten model zavrhl.
Huawei P9 lite mini
Felda, Octa, Sup
opasino
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod hotovyrado 2. 1. 2016 15:42

Pokud preferuješ dobrý foťák a jakožto přestoupivší od OS Bada, tzn nejsi "geek" ani hračička jednoznačně Lumia 550/640 LTE. Zapneš a máš tam vše včetně celosvětové offline navigace zadáčo... Drtivá většina zvlášť levných Androidů má v sobě krom aplikace pro vytáčení hovorů, SMS a webového prohlížeče maximálně kalendář, vše další musíš natahat/najít/ukrást... u Lumie máš po startu k dispozici kompletní Office, navigaci, počasí, Skype, fejs....

Ale i v tomto tématu to zde bude jako na kolovrátku, tatáž individua Ti zde budou vnucovat laciné plastové androidí dreky, které jako uživatel mající de facto první smartphone budeš mít sto chutí mrsknout o zeď....

Volba je na Tobě. Koneckonců když máš 14ti denní lhůtu na vracení výrobku bez udání důvodu, tak zkoušej a bádej sám....
Мы не оставим города свои! Cвоя история, Cвоя легенда, Cвой путь...
hotovyrado
Uživatel deaktivován

Další stránka