lg g3 32 gb nebo lg g flex 2

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod anonymni 9. 1. 2016 16:53

LG G3

Flex 2 je sázka do loterie. 90% lidí má fleky na displeji, 90% má na displeji "rozsypanou mouku" zrnění. Viz. forum na XDA a Androidforu.

orgasmic píše: "G3 má tragi výdrž na baterii, ať s tím případný majitel počítá." - má naprosto normální výdrž jako 99% telefonů na trhu, takže 1-2 dny.
anonymni

Odeslat příspěvekod jech 11. 1. 2016 16:16

Já jsem nakonec zvolil G3 a koupil jsem refurbished kousek za 200 USD. Tak jsem zvědavý, jestli bude fungovat spolehlivě. Telefon je logicky bez záruky, zase když vyšel na 5000 místo 8000, tak jsem to risknul.

Pro G3 oproti G Flex 2 mluvily hlavně následující parametry (podle důležitosti pro mě):
1) dostupnost neoficiálních ROM, hlavně CM
2) 3GB RAM
3) vyměnitelná baterka
4) Dostupnost příslušenství
5) HDMI výstup
6) 32GB ROM
jech
Junior

Odeslat příspěvekod barakus 4. 2. 2016 20:39

Kde jsi ho kupoval?

Díky.
barakus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kubis01 4. 2. 2016 21:33

Handyouch: to jsou kecy. Fleky jsem na 5 kusech neviděl žádné a zrnění je vlastnost POLED displeje viditelné pouze při stažením podsvícení na šedé barvě. Takže zrní každému, kdo používá aplikace typu Darker atd. a dá se s tím žít.
Kubis01
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 4. 2. 2016 22:02

jech - DOBRÁ volba

Kubis01 - stačí si přečíst diskuzi na XDA a Androidforu. Nemám důvod si vymýšlet a hlavně jsem měl 3 kusy v ruce. Zrnění všechny 3 kusy, žluté fleky - 2 kusy a je to hnusné ...
anonymni

Odeslat příspěvekod JaryBury 3. 5. 2016 03:52

Ježiš, koukám, že je tady jeden znalec vedle druhého ************ měl jsem oba dva telefony jak LG G3 tak mám LG G Flex 2 a samozřejmě je LG G Flex 2 o třídu lepší než LG G3. Můžeme začit třeba procesorem, kde má Flex Snapdragon 810, tedy 8-mi jádro od Qualcommu (jedno z nejvýkonějších). G3 používá starý Snapdragon 801. Dále má flex již paměť RAM DDR4 oproti starší paměti DDR3, kterou používá G3. DDR4 má větší propustnost než předchozí, proto tedy 2Gb ve výsledku je lepší nežli 3Gb. Každej kdo tomu rozumí dá za pravdu. Dále baterie u Flex vydrží déle než u G3, i když mají oba dva 3000 mAh. G3, ale používá displej QHD, který má mnohonásobně vyšší spotřebu než FullHD. Ve výsledku mají oba dva telefony tak vysoké rozlišení, že body nejsou rozpoznatelné lidským okem, proto nechápu nesmyslné rozlišení QHD, když FullHD plně dostačuje. QHD samozřejmě více brzdí výkon telefonu, což je další mínus. V jediném v čem je G3 lepší má vyšší paměť, ale to už taky neplatí, vlastním LG G Flex 2 32Gb 3Gb RAM. Flex má i mnohem luxusenější zpracování, které bude budit zvědavost a obdiv. Žluté fleky na displeji viděli jen socky, co měli nebo drželi šedivku z Polska. CZ distribuce, NL atd... nemá ani flek. Ani zrnění se skoro neprojevuje a i kdyby (NE) tak je to netradičním displejem, který je silně návykový a monumentální. Mnohem lépe se na něm pozorují filmy a videa či fotky nežli třeba na Samsungu Galaxy S6 Edge a rolování je přímo best. Tedy ve finále mnohem lépe vychází LG G Flex 2 ve všech bodech. Proč tedy volit už starou G3??? Radší Evoluci než se stále vracet do minulosti. Chápu, že někteří chtějí být ještě opice.
Naposledy upravil seterwohipikule dne 3. 5. 2016 14:01, celkově upraveno 1
Důvod: na fóru se vyjadřuj slušně
Sony Xperia Z2, Samsung Galaxy Note 4, Galaxy Galaxy S5, LG G2, Nokia Lumia 1020, Apple Iphone 5S, Lenovo P70, Huawei P8 Lite, LG G3, LG G Flex 2
Ať Vás provází síla...
JaryBury
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod roman II 3. 5. 2016 06:24

ještě že soudruzi v LG dělají pro čecháčka a Holanďana jinou kvalitu než pro poláka:-), jinak bych doporučil LG G4 která je už pod osmi tisícema
roman II
Junior

Odeslat příspěvekod stm01 3. 5. 2016 06:37

Měl jsem Flex 2 (16GB) zhruba 4 měsíce a mohu jen doporučit, pokud ovšem nejsi jako já a nemáš kolem 200 aplikací a her v telefonu. V ten moment jsem se dostal do problému s pamětí a proto jsem z těžkým srdcem telefon prodal kolegovi ( nyní si chrochtá) a já si pořídil LG G4 z Německa. Skoro o tři tisíce levnější než v iSpace. Co se týče fleků na displeji tak žádné jsem neměl. Druhý kolega si taktéž pořídil Flexe2 a žádné fleky a před tím měl G3 ( asi 11 měsíců) a na můj dotaz co mu více vyhovuje tak říká, že Flex2 je prostě lepší. ;-)
Xiaomi MI9T 6/128

" Nemá cenu nenávidět lidi,kteří ti závidí .Respektuj jejich závist,protože si myslí,že jsi lepší než oni." :)
stm01
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 3. 5. 2016 13:59

JaryBury píše:Žluté fleky na displeji viděli jen socky, co měli nebo drželi šedivku z Polska.

Dva kámoši, dvě CZ distribuce, dva vadné displeje. Mnoho dalších na netu to samé. Čím to asi bude? Přestaň tu tlachat nesmysly.

G3 a stará? Je starší, než Flex, ale dostačovat bude ještě hodně dlouho, tomu věř. Jak už jsem psal, nemel nesmysly.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Majk 3. 5. 2016 17:36

Flex mám a jsem spokojen. Ale doporučil bych ho spíše pro nadšence, pro běžnéhu uživatele spíš ne.
Co se týká displeje, mám německou distribuci a trochu nažloutlý je (ale není to nijak omezující při běžném používání). Zrno nepozoruju. Nejvíc mě štve ta 16GB paměť, kde je pro uživatele 8GB, po instalaci používaných aplikací 4GB. Bohužel, aplikace jako Real Racing 3 (narozdil od mapy.cz nebo be-o-road) nedá vybrat uložiště a cpe to natvrdo jak "data SD", bohužel, LG je má mapované do internal SD, takže po instalaci RR3 mám volno cca 800MB a zápolím o každý MB. Jediným řešením je root a link2sd.

Procesor je výkonný, bohužel se často přehřívá a tím pak ztrácí na výkonu (vychlazený telefon v antutu 72000, běžně max. jen 54k a myslím, že to může jít ještě níže).

Je fakt, že design a zpracování je parádní a každý druhý se ptá, jestli vím, že mám ohnutej telefon. :D :D

Co se týká LG G3, je to fajn telefon, ale to CPU je pro ortodoxní pařany už dost na hraně, bohužel, ten procesor nebyl zrovna highend už v době, kdy bylo LG vlajkovou lodí (ostaně i G4 je výkonem za flexem 2).

Jinak by mě docela zajímalo, JaryBury, kdes koupil 3GB verzi v CZ distribuci.
Nokia 5110 -> Philips Azalis 288 -> Sam X450 -> Moto V360 -> Nokia N70 -> ZTE Blade -> Huawei G600 -> inew V3 -> Ulefone Be Touch 2 -> LG Flex 2 (+ nokia N3109 a Samsung Galaxy Nexus) -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Honor 8X
Majk
Mírně pokročilý

Předchozí stránka