Nový dual sim telefon do 20 tisíc

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Virgox 4. 11. 2015 00:20

Ahoj všichni,

pomalu dosluhuje můj stávající telefon Samsung Galaxy S3, který se začíná stávat už nějaký čas, čím dál více nepoužitelným a tak se začínám koukat po novém. Zároveň uvažuji o sloučení mého soukromého a služebního telefonu. Jelikož trh je veliký a rychlý a nestíhám se úplně tolik orientovat, budu rád za všechny rady a tipy :)

Moje požadavky:

Velikost tak do 5 - 5,2" ( v nouzi bych si byl možná ochoten zvyknout do 5,5") - ale to je už fakt strop!
Rychlý, svižný chod prostředí - pokud možno co nejvíce čistý Android (ne zasekané nepoužitelné prostředí jako u S3 :))
Výdrž baterie alespoň den
LTE
Slušný a použitelný fotoaparát
Cena ideálně tak do 15 - 20 tisíc.
Nákup v ČR
Tradiční značky i kvalitní Čína
DualSIM ( abych mohl sloučit služební tel a soukromý do jednoho přístroje)

Předpokládané využití
Telefon budu využívat každodenně na internet (emaily, komunikace přes messengary, atd.), k poslechu hudby (zejména přes Gogole Play music), navigaci v autě, občasnému focení nebo natočení nějakého videjka.
Důležitá je pro mě použitelnost telefonu, tzn. abych nečekal půl minuty než se mi načte fotogalerie nebo menu a telefon mi vydržel nabitý déle jak 5 hodin :)

Ideální by byl co nejvíce čistý Android nebo alespoň co nejméně zpackané prostředí výrobce, aby to nemršilo podle mě jinak povedený Android.

Díky moc za všechny tipy a rady.
Virgox
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martin.blader 4. 11. 2015 00:30

Mezi těmito dražšími telefony se Dual SIM moc nenosí. Pokud se nemýlím, tak jediná volba je zde prakticky jen Sony Z3 nebo Z5 Dual.
martin.blader
Junior

Odeslat příspěvekod josefbuba 4. 11. 2015 00:47

Xiaomi Redmi Note 2 (Prime)
josefbuba
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 4. 11. 2015 03:18

OnePlus 2 - ale vzít EU verzi se všemi pásmy LTE
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alda.v 4. 11. 2015 06:46

Pokud vim, chtel nakup v CR,
ale jinak, pozvanek na OnePlus Two je nyni prebytek a vetsinou uz konci v zahranici, ja se rozhodl v PO, ve CT jsem mel pozvanku a dalsi UT uz byl doma. Do CR posila vyrobce pristroje s evropskymi LTE a priveze to DHL bez doplatku DPH a vypalneho. Koncova cena byla 11799,-
Taky jsem resil ten problem a kdyz jsem konecne objevil solidniho prodejce na ebay ktery ma Samsung A7, A8 Dual s LTE 800 , tak mi nebyl schopen odpovedet jestli ma cestinu, protoze pristroje ma primo z fabriky a jsou zapecetene krabicky.
Note8, S9 Plus, Note 10
alda.v
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 4. 11. 2015 07:07

Některé eshopy u nás také prodávají OnePlus 2, ale co jsem čet, jsou to verze bez plné podpory LTE
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Katikakus 4. 11. 2015 09:06

Xpetia Z3 dual
Katikakus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod domcek 5. 11. 2015 21:10

Z3 Dual bych také doporučil, Sony tradičně velmi plynulé a konečně slušný fotoaparát, výdrž výborná.
Nokia 3310 - SE K750i - SE K550i - Nokia 5130 - HTC Touch Pro - Motorola Defy plus - Sony Xperia V - LG G2 32GB
domcek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod opasino 5. 11. 2015 21:14

+1
V této cenové dual SIM a LTE dle mého názoru jedině Sony.
opasino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Virgox 6. 11. 2015 08:50

Díky! Xperie se mi obecně líbí, zejména jejich nadstavba, která je nenásilná, lehká a funkční... a navíc skvělá podpora, která se jen tak u výrobců nenajde... Jen jedna věc mě trochu trápí... má někdo nějaké zkušenosti jak je to s kvalitou fotek u Sony? Z3, Z5? Mám S3, tak bych byl rád, kdyby to fotilo aspoň už o něco lépe... :) V recenzích, co jsem četl to bylo spíše zklamání... Ještě jsem koukal na Huawei P8 Premium dual, foťák vypadá, že má výborný, ale trošku mě u něj trápí ta nadstavba Androidu... :/
Virgox
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 6. 11. 2015 09:56

Z3 Dualsim s kvalitou fotek na OnePlus 2 nemá, ten má také minimální nadstavbu
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod opasino 6. 11. 2015 10:47

No treba ma o neco lepsi kvalitu fotek, ale nechces tvrdit, ze One. je kvalitativne lepsi nez Sony?!
opasino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Nick Cave 6. 11. 2015 11:12

Psal jsem o kvalitě fotoaparátu :-) výhodou Z3 dualsim jsou menší rozměry - i když ty rámečky nad a pod displejem mohly být menší - a česká distribuce. OnePlus 2 na to, že má displej 5,5'' není rozměry o moc větší
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Virgox 6. 11. 2015 11:36

Problem je, ze na to potrebuju uplatnit prispevek zamestnavatele a k tomu to potrebuju mit z kamenne prodejny...OnePlus se prodava, pokud vim, jen na netu :)
Virgox
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mcmili 6. 11. 2015 11:45

Mám Huawei P8 cca 4 měsíce a také teď potřebuji pořídit dvousimkový tel. Jsem s ním spokojený a jedna z variant je P8 Dual 64GB a nebo i zvažuji novinku Huawei G8 ( 5,5 palců display, 32GB ). Je pro mě důležité mít kombinaci dual sim a minimálně interní pamět 32GB a více.. Nevím, jestli Z3 dual má možnost kombinace 2 sim + paměťové karty, protože má paměť 16GB??
mcmili
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků