Telefon 5" s amoledem

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Levisek 2. 11. 2015 20:08

Ahoj, hledám nějaký smartfone s androidem, 5" displej (rozlišení Full HD?), amoled technologie (nebo jsou dnešní ips displeje s černou srovnatelné jak amoled?), min 2 GB ram, všechny LTE pásma pro Vodafone a něco ze zavedených značek, nechci činu.

Cena není asi rozhodující...
Mobilmania: Samsung S21+
Autorevue: Ford Mondeo 2.5 T, 162 kW
Levisek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 2. 11. 2015 20:18

Samsung S5/S5 Neo
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Levisek 2. 11. 2015 21:06

Ted jsem objevil Samsung S4 LTE. Má to docela podobné parametry jak S5, akorát je levnější. Je tam ještě nějaký jiný rozdíl, co nejdou vidět v parametrech? Třeba OS se seká nebo něco takového?
Mobilmania: Samsung S21+
Autorevue: Ford Mondeo 2.5 T, 162 kW
Levisek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martin.blader 2. 11. 2015 21:19

Spíš bych řekl, že záleží na konkrétním displayi než na použité technologii. Žádná z nich není nadřazená, obě jsou konkurenceschopné a mohou dát vynikající i průměrné výsledky.
Každý amoled sice bude mít perfektní černou, ale to není jediné měřítko.
martin.blader
Junior

Odeslat příspěvekod kultus 2. 11. 2015 21:38

tak tak, jestli je pro tebe tak dulezity displej ber radeji S5. S4 na tom nebyla nejlepe, nevim jak LTE verze. Ale az nove S6 pripadne Note 4 maji spickove Amoledy. IPS se hodne zlepsili, ale cerna je porad sediva...mam doma G2 co byl a porad je spicka co se displeje tyce i Note 4 a rozdil je to ve tme obrovsky, ale i pres den je videt velky rozdil v kontrastu...
kultus
Junior

Odeslat příspěvekod opasino 2. 11. 2015 23:25

martin.blader píše:Každý amoled sice bude mít perfektní černou, ale to není jediné měřítko.

Třeba pro něj jo. Mě se také amoledy velmi líbí. Pro někoho může být kvalita/typ/provedení displaye rozhodující faktor, i když si také myslím, že vel. RAM, kvalita zpracování, atd. jsou důležitější.
opasino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod martin.blader 2. 11. 2015 23:50

Tak z hlediska celého telefonu je to samozřejmě ještě menší dílek skládačky, nicméně jsem to mínil přímo jen jako měřítko kvality displaye.
I ten nejhorší AMOLED sice bude mít perfektní černou, což i ten nejlepší LCD mít nebude, přestože se tomu bude velmi blížit, ale ten LCD pochopitelně bude vypadat lépe. Nefunguje to tak, že jedna z těch technologií je nadřazená a v celém svém spektru výrobků překonává tu druhou. Spíše se ta spektra zcela překrývají a je to spíš o tom, jaké konkrétní atributy člověk u toho displaye oceňuje. Podobně jako kdyby člověk řešil téma benzín vs. diesel.
Snažím se tedy jen říct, že bych se neupínal na technologii displaye, je to zbytečně omezující požadavek, a řídil bych se zkrátka tím, jak se mi líbí display u daného modelu. Pokud je ovšem ta černá pro uživatele tak důležitá a vědomě se znalostí různých dalších vlastností displayů si to zvolil za klíčový parametr, který oceňuje nejvíce, tak ano, ať vybírá mezi amoledy.
Naposledy upravil martin.blader dne 3. 11. 2015 00:05, celkově upraveno 1
martin.blader
Junior

Odeslat příspěvekod Levisek 3. 11. 2015 13:29

Dekuji všem za názory. A pokud bych třeba vypustil požadavek amoled displeje, jaké jsou alternativy? Třeba i levnější, ale s kvalitním displejem? Sel bych se na to podivat do obchodu
Mobilmania: Samsung S21+
Autorevue: Ford Mondeo 2.5 T, 162 kW
Levisek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 3. 11. 2015 14:08

Honor7
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gomezka 3. 11. 2015 15:38

Za me mohu dopurucit nahore zminenou S4 LTE i9506 ta ma Snadragon 800 a funguje bezvadne. S5 je uz docela padlo s sirokymi ramecky. Ja mel tuto S4 ve verzi black edition hodne dlouho a byl jsem moc spokojeny.
gomezka
Junior

Odeslat příspěvekod Levisek 24. 11. 2015 20:24

Tak jsem koupil S5 a zatím spokojenost. Děkuji za tipy
Levisek
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků