iPhone 6 vs. Huawei P8

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod perfektsunny 29. 10. 2015 21:23

Zdravím, vybírám nový telefon. Požadavky:
- Baterie
- Plynulost
- Fotoaparát

Vybral jsem tyto dva kandidáty. Pro P8 hraje cena a to že je novější(?). Iphone vyhrává ve velikosti, podle mého fotoaparát a ocenuji skoro dvojnásobně rychlejší nabijení. Co byste brali vy a proč?
perfektsunny
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 29. 10. 2015 21:38

iOS nebo Android? :-)
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod perfektsunny 30. 10. 2015 11:22

Je pravda, že mě ios láká 8-)
perfektsunny
Junior

Odeslat příspěvekod Zafata 30. 10. 2015 12:04

Tak to neres a ber iPhone pokud ti nevadi kolik stoji. Mi vadi na iPhonech dve veci. Baterie a uz druhy rok i cena. Chapu, ze je to i kurzem nasi meny, ale ja proste nedam vyplatu za telefon. Ja nemam Huawei p8, ale Honor 6, ktery ma stejne uzivatelske prostredi a je to okopceny iOS. Vzhledem k tomu, ze jsem presel.z iPhonu mi to vyhovuje. Nekomu zas ne.
Zafata
Junior

Odeslat příspěvekod M.BoBo 30. 10. 2015 12:13

Z této dvojice jednoznačně iPhone;)
iPhone 13 Pro/Apple Watch 7/iMac M1>iPhone 12 Pro>iPhone XS>iPhone 7>Samsung Galaxy S7 Edge>iPhone 6s>iPhone 6>iPhone 5s>LG G2>Samsung Galaxy S4>Blackberry Z10>Samsung Galaxy NOTE2>Nokia Lumia 920>Asus Padfone>...
M.BoBo
Junior

Odeslat příspěvekod perfektsunny 30. 10. 2015 13:54

Baterie se mi zdá dobrá u iPhone 6, uvidí se v praxi :D
M.BoBo: Co bys přirovnal k iPhone? Samsung nechci, LG G4 moc velký
perfektsunny
Junior

Odeslat příspěvekod Loader 30. 10. 2015 14:19

K iPhonu 6 bych přirovnal hardwarově Xiaomi Mi4/Mi Note, One Plus 2 či Meizu MX5.

Co se Android nádstavby týče, nejbližší je MIUI.

Je to pastelovější iOS na steroidech.
Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M.BoBo 30. 10. 2015 14:30

Přesně jak píše Loader.

Nejblíže k iOS má nástavba MIUI, takže nejlépe nějaké Xiaomi.
Navíc nabízí i něco navíc a je perfektně provázána s OS, takže to, že má Android ani nepoznáš.

Jinak z telefonů bych spíš než Huawei volil třeba Sony Xperia Z3, či v té ceně bezkonkurenční LG G4, ale chápu, že jsou to už větší telefony.

Z menších telefonů Xperii Z3 Compact, ale iPhone 6 taky kvůli velkým okrajům není drobek.
iPhone 13 Pro/Apple Watch 7/iMac M1>iPhone 12 Pro>iPhone XS>iPhone 7>Samsung Galaxy S7 Edge>iPhone 6s>iPhone 6>iPhone 5s>LG G2>Samsung Galaxy S4>Blackberry Z10>Samsung Galaxy NOTE2>Nokia Lumia 920>Asus Padfone>...
M.BoBo
Junior

Odeslat příspěvekod perfektsunny 30. 10. 2015 14:43

Vím, že kvůli okrajům není drobek,ale jde mi o ten displej - 4,7" je snesitelná hodnota. No budu uvažovat o tom LG, nejlepší si ho někde osahat. One Plus 2, na něj se taky podívám. Nejde mi ani o to jak iOS vypadá, to si můžu upravit launcherech a tak,ale spíš ta plynulost, na nic se nečeká :-)

// Momentálně mám Z1 Compact a štve mě jediná věc, na 4G vydrží svítit displej max 3,5h - i když, co se teď dívám na netu, nevím jestli některé na 4G budou o dost lepší...

/// Nejlepší kauf by bylo to LG G4,ale ta velikost :oboze :-D
perfektsunny
Junior

Odeslat příspěvekod martin.blader 30. 10. 2015 15:10

Právě, jedna věc je vzhled, o který asi až tak moc nejde a druhá věc je funkčnost. Sice tam je převzatá domovská obrazovka se seznamem aplikaci a čtyřmi rychlými volbami dole, ale to z toho iOS neudělá.

Pokud si člověk ten iPhone může dovolit (to je něco jiného než že na něj člověk má) a nemá s ním problém třeba kvůli nějakému speciálnímu hardwarovému požadavku či prvku OS, tak je to asi pořád uživatelsky to nejlepší, co člověk může mít.
martin.blader
Junior

Odeslat příspěvekod TianjinRen 30. 10. 2015 15:16

Huawei P8 mam. Nabijim 1x za 2 dny, neustale zapnute WIFI, Data (LTE), ruzne programy, GPS. Fotky vynikajici (prechod z BB Z10). Oproti Iphonu, ktery maji vsichni kolem je to hezky telefon (subjektivni) a vzhledem k tomu, ze ziju v Cine byla i porizovaci cena o vic nez polovinu nizsi, coz je samozrejme znat. Jen jsem mel vzit verzi Max, 5.2" na emaily dobry, ale excel v tom uz editovat moc nejde.
TianjinRen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Stein 30. 10. 2015 15:59

Dotaz: tohle téma je recese?
Stein
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bennybull 30. 10. 2015 18:17

Hele jak píše kolega o příspěvek výše.. toto beru jako vtip..cena u iphone je dva krát tolik,kvalita? Je to výběr mezi základní škoda oktavia a mercedes v plné výbavě asi tak..nejde srovnávat.
bennybull
Junior

Odeslat příspěvekod domcek 30. 10. 2015 18:19

Porovnávat výkon androidů vs iphonu je prakticky nemožné. Plynulost to už ano.

Nicméně jelikož s ním v multitaskingu prohrál i Nexus 5X https://www.youtube.com/watch?v=4oziH6DDrj0 , tak Huawei určitě stačit nebude.

Za mě tedy určitě iPhone 6
Nokia 3310 - SE K750i - SE K550i - Nokia 5130 - HTC Touch Pro - Motorola Defy plus - Sony Xperia V - LG G2 32GB
domcek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zafata 30. 10. 2015 18:35

Jak pise domcek asi bych nevahal a pokud staci 16gb varianta. Tak ted v Alze
https://www.alza.cz/iphone-6-16gb-space ... hone-6_cpc
Zafata
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků