Telefon s desktopovými Windows?

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod VashCZ 27. 5. 2015 10:11

Zdravím, chystám se kupovat nový telefon. Pravděpodobně počkám na project Ara ale...nevyznám se v telefonech a tak by mě zajímalo pár věcí, které mi moc nejdou googlit.

Pokud bude telefon mít procesor od intelu, šlo by na něj nainstalovat třeba W10 desktop?

Ne že bych u toho vydržel nebo že by to bylo uživatelsky příjemné, ale zajímá mě to... a jak by to bylo třeba s drivery.

Je možné nainstalovat na telefon s androidem třeba W8 mobile?

Že bych se třeba neorientoval podle SW ale jen podle HW.

Jaký telefon by jste mi doporučili abych na něm mohl zkoušet nějaké "prasárničky"?
Existuje nějaká stránka, která by otomto tématu rozprávěla?

Předem díky za odpovědi,
VashCZ
VashCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod roy1 27. 5. 2015 10:18

ZTE Blade, na něm mi WIN 95 běhaly celkem slušně. Ale vážně, tak jak si to představuješ to opravdu zatím většinou nefunguje. Na studium ti doporučím stránky XDA.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod VashCZ 27. 5. 2015 11:10

To fórum je docela oříšek :-D.

Prosím, kde je tam to co hledám?

Takže jsi jen virtualizoval na telefonu? Nejde nainstalovat např. windows 7 místo windows 8 phone?

To mě přivádí k otázce - Jde na PC nainstalovat android? Kde je ke stažení z oficiálního zdroje? Jak to funguje s drivery?
VashCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod piErcE 27. 5. 2015 11:38

Ne to opravdu nejde. Tečka.
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 27. 5. 2015 12:06

mas peknych par mininotasu kde muzes bootnout do androidu nebo najet do win.myslim ale ze bohate staci si stahnout obraz a zkusit ve virtualu,nebo neco typu bluestack.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VashCZ 27. 5. 2015 12:41

Dobře. A co virtualizace nynějších 8.1 na androidu nebo windows phonu? Jsou některé mobily dost silné aby to rozjeli?

Pokud existují tablety s klasickými osmičkami, proč se technologicky nedají stejně dělat i telefony?
VashCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Psycho vlk Wolf 27. 5. 2015 13:36

Na pc existuje x86 android. Ale je to opravdu jen pro otestování a prohlídku.
Psycho vlk Wolf
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VashCZ 27. 5. 2015 13:47

http://tablety.heureka.cz/f:18898:19465 ... 05,900814/ - všechny mají intel atom a přesto - některé jsou android a jiné winows 8.1
VashCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ze.us 27. 5. 2015 13:49

No a? Je na vyrobci, co do toho zvoli za OS a ty to (uzivatelsky) nezmenis.
ze.us
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod VashCZ 27. 5. 2015 14:02

To já právě nevim. Nejde přeinstalovat OS na mobilu? Ani z Windows phone na androida?

Hele našel jsem toto http://mobilni-telefony.heureka.cz/f:q:intel/?o=5 , mobily mají taky ty atomy.
VashCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod monikash 27. 5. 2015 14:06

Do nafťáka benzín taky nenatankuješ! :-P
monikash
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ze.us 27. 5. 2015 14:08

Doby HTC HD2 jsou pryc...
ze.us
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod radek_03 27. 5. 2015 14:20

do nafťáku benzín natankuješ, ale daleko nedojedeš ;-)
radek_03
Junior

Odeslat příspěvekod VashCZ 27. 5. 2015 14:22

Já se nesnažím natankovat benzín do nafťáka, ale chci aby trabant uvezl šest lidí a ještě plnej vozejk cihel.

http://tablety.heureka.cz/f:18898:19465 ... 05,900814/
a http://mobilni-telefony.heureka.cz/f:q:intel/?o=5 mají stejné procesory, ale jiné OS ... půlka má androida, čtvrtka windows phona, čtvrtka W8.1 (když to zjednodušim)
VashCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod trent 27. 5. 2015 14:42

Chceš pěkné věci a smiř se s tím, že to nejde.
Na přístroje s Androidem jdou nainstalovat jiné verze androida(pokud někdo připraví custom rom), kdysi se mi podařilo na Windows mobile rozjet android, ale ještě jsem neslyšel, že by někdo nahrál win phone na přístroj s androidem. Na co taky? Telefony s win jsou dnes pomalu levnější, než s androidem, tak pokud chceš win, kup si lumii a pokud ne, kup si něco jiného.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků