Microsoft Lumia 640 vs. alternatívy?

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod zino333 4. 5. 2015 08:32

Ahojte,

vyberám mobil pre otca. Zaujala ma Lumia 640. Chcem aby telefón išiel spoľahlivo a rýchlo, aby OS reagoval plynulo. Požiadavky sú hlavne čo najjednoduchšie ovládanie, prispôsobenie veľkosti textov, aby nemusel nasadzovať okuliare zakaždým keď niečo chce. Takže dobre čitateľný displej a orientácia v OS. Preto som zvolil Lumiu 640. Veľkostne je už trochu väčšia. Uhlopriečka medzi 4" a 5" bude viac ako dostatočná. Na smart funkcie ani netreba nejak brať ohľad. Dôležité je len dovolať sa, aby viac vydržala batéria a pozrieť si na domácej wi-fi maily. Mobilný internet nebude využívať. Neviem ako funguje wi-fi u Lumie, ale dá sa nastaviť tak, že aktívna bude len v prípade pripojenia na domácu sieť a inak nie? Aby šetrila batériu? Podobne to má myslím iPhone. Keď neťahá žiadne dáta alebo nie je pripojená na žiadnu wi-fi, tak wi-fi myslím ani nie je aktívna?

Aká je vhodná konkurencia Lumii 640? Po čom by som sa mal ešte pozerať? Neviem či by som bral ešte Android s kopou nevyužiteľných aplikácií od výrobcu, ktoré len zahlcujú systém, ktorý potom seká a nedá sa s tým normálne pracovať. Windows som ešte nemal, ale čítam všade, že je stabilnejší a plynulejší...

Ďakujem.
HP: iMac > Chord 2Qute > Lyr3 (preamp) > Audio-gd C2 > Meze Empyrean + Audeze LCD-2C
Speakers: Cambridge CXN + CXA80 > PMC twenty.21 + REL t5i
zino333
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xlendi 4. 5. 2015 09:50

Lumie obecně, a 640 zvlášť, pro staršího člověka mohu jen doporučit. O víkendu se mi podařilo vnutit jinou Lumii manželce (do té doby jsem si s ní tak tři týdny hrál) a přesto, že jsem dlouholetý androiďák, tak to po této zkušenosti zatím vypadá, že mým příštím hlavním mobilem bude nějaká Lumie s Windows 10. Windows Phone 8 je ve srovnání s Androidem maximálně stabilní systém. Ve srovnání s IOS (který je mimochodem taky velmi stabilní) zase není úplně uzavřený (podporuje např. SD karty a mass storage atd.). Navíc se Lumie pohybují v rozumné cenové relaci. Pro ne-geeka to je tak podlě mě Lumia ideální smartphone.
Samsung A50, iPhone 6S PLUS 128GB, iPad Mini (2019), Xiaomi Mi A2 lite (4GB/64 GB)
xlendi
Junior

Odeslat příspěvekod Nery 4. 5. 2015 09:55

jak píše kolega v předchozím, nic bych nevymýšlel a vzal tu 640. Naprosto vyhovujicí mobil.
Nery
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 4. 5. 2015 10:35

Navíc Lumia 640 bude první smartphone, který dostane Windows10
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 4. 5. 2015 10:39

Tak to asi zoberiem. Ja som po asi 4 rokoch na Androide prešiel pred pár mesiacmi na iOS a neviem si vynachváliť. Oproti Androidu zrazu všetko funguje, nič nepadá, neseká. Sú mi ukradnuté nejaké technické parametre, keď v skutočnosti všetko pracuje podľa mojich predstáv. Len kupovať iPhone otcovi mi príde zbytočne drahé, keď z toho len telefonuje a prečíta si SMS alebo mail. A tak sa WP javí ako dobrá voľba. Však tej Lumii 640 prakticky nič nechýba. Viem si predstaviť, že by som si s ňou vystačil aj ja. A to keď si teraz tak spätne zrátam, koľko som dal za iPhone 6. No radšej sa nad tým nebudem zamýšľať... Ale Android ma odradzuje stále viac.
HP: iMac > Chord 2Qute > Lyr3 (preamp) > Audio-gd C2 > Meze Empyrean + Audeze LCD-2C
zino333
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Leeroy Jenkins 4. 5. 2015 10:55

Lumia 640 souhlas!
Hezký den přeji!
Leeroy Jenkins
Junior

Odeslat příspěvekod honcka 4. 5. 2015 12:26

Já jsem mámě, která taky hůř vidí kupoval k vánocům Honor 3C a nainstaloval BIG launcher, zatím je max spokojená, na žádné sekání si nestěžuje
Blackberry Passport
Pentax K-r + Pentax 17-70 F4 + Pentax 35 F2.4 + Metz MB50
honcka
Junior

Odeslat příspěvekod opasino 4. 5. 2015 13:22

Jestli sháníš Lumii v dobrém poměru cena/výkon, tak podle mě v současné době neexistuje jiná varianta než pravě L 640.
opasino
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod myšpulín 4. 5. 2015 13:48

Jen upozorňuji, že na WP nelze použít jinou klávesnici než QWERTZ, pokud byl zvyklý psát texty na klasické číselné tak má smůlu.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod zino333 4. 5. 2015 15:15

To je detail, v pohode. Bude sluzit hlavne na telefonaty.
zino333
Kolemjdoucí