Náhrada za Galaxy Note II

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Ludek_II 27. 4. 2015 18:51

Ahoj všem. Včera mi spadl dva roky starý Note II na zem a odnesl to displej /pavouk a částečně vydrolené sklo, leč vše funkční/. Řekl jsem si, že bych se podíval případně po něčem novém. O mobily jsem se dva roky nestaral, takže nevím, kam se tento svět zase posunul. Zajímal by mě názor ostatních na tyto tři modely.

1. Lenovo A808 na Aliexpress.com - Za tu cenu /cca 120 USD/ je to bomba. Nevýhoda je,že mám trochu obavy,aby to nebyl padělek a vše fungovalo /čeština, GPS atd/

2.Huawie G7 - podobná velikost jako nynější mobil, hliníkové tělo, baterka 3000 mAh, dvousimkáč jako milý bonus.

3. Lenovo S90 - menší displej, větší cena :o) Ale zase větší úložiště. Na druhou stranu menší baterka a "jen" plastové tělo.

Co byste brali jako nástupce Nota II vy ? A co takové značky jako Xiaomi, Asus atd...Má cenu z toho něco vybírat ? Myslím, že nejsem náročný uživatel. Hlavně brouzdám po netu, čtu pdf soubory, fotím. Z her hraju jen "ptáky" a méně náročné věci /myslím náročné na výkon HW/
Díky předem za názory a případně na konstruktivní návrhy jiných mobilů. Jde mi hlavně o to, aby to bylo minimálně na úrovni stávajícího a nestálo víc jak 8 tisíc /=absolutní strop/.
Ludek_II
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 27. 4. 2015 18:58

Huawei G7, v květnu začne T-mobile prodávat Honor 4X za 6k
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Leeroy Jenkins 27. 4. 2015 19:55

Huawei G7 bude dobrá volba.

Jinak na A808 pozor, FAKE je snad každý druhý, je velice oblíbený, vzhledem k ceně. Vybírej obezřetně, možná se AE vyhni a vem v ověřených čínských obchodech, které berou (o něco dráž) přímo od Lenova.
Hezký den přeji!
Leeroy Jenkins
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 27. 4. 2015 19:59

Pokud až tak neřešíš LTE, podívej se na Meizu M1 Note
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ludek_II 27. 4. 2015 20:09

Děkuji za dosavadní odpovědi. Ještě mě napadly dvě věci:

Často jezdím vlakama, kde už tak je problém se signálem /hliníkové skříně vozů/ nebude ten Huawei G7 mít problém se signálem ? Co si myslíte o mobilech PRESTIGIO ? Viděl jsem teď jeden dvousimkový za cca 4500 Kč - papírově by mi úplně stačil. Je otázka co takový mobil začne dělat po půlročním používání.

Jaké jsou solidní čínské obchody ? Myslel jsem, že AExpress má dobrou pověst.
Ludek_II
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 27. 4. 2015 20:12

Huawei G7 má nadprůměrný příjem signálu, Prestigio spíše neber
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ogyn 27. 4. 2015 20:38

Kvůli absenci LTE u Note ll jsem si pořídil Huawei P7, do note ll jsem si dal sim s předplacenkou a používám jej na wifi jako phablet! Huawei P7 má nejlepší příjem signálu ze všech founů co jsem kdy měl! Oproti Samsung má příznivějšī prostředí, kvalitnější fotoeditor , vlastní čistící program, 3stupně řízení spotřeby energie.
Ogyn
Junior

Odeslat příspěvekod Zkorumpovanaliska 28. 4. 2015 07:22

Lenovo A808 je padělek, takovýto model Lenovo nedělá ;)

Spíš bych zvážil P70 ;)
Zkorumpovanaliska
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 28. 4. 2015 08:38

Samsung Galaxy Note3 Neo
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xlendi 28. 4. 2015 10:15

Samsung Galaxy Note 4. Při dnešních cenách (od 13500 Kč) je to podle mě nejlepší volba.

Jinak Note3 neo sice není špatný, ale je to v podstatě přebalený Note II. Tam žádný posun, s výjimkou LTE, není.

Ad Prestigio - mám 5454 DUO a jako základní telefon naharazující Note II rozhodně doporučit nemůžu. Jako druhý, "telefonovací" telefon s podporou LTE fugnuje, ale už po cca 5 měsících mě začíná štvát jeho nedodělanost a občasné neočekávané restarty. Nedá se zatím ani rootnout, abych některé nedodělky mohl opravit. Nakonec v něm mám pouze pár záložních aplikací a používám ho primárně na soukromé telefonování a dále jako WiFi modem pro příjem LTE signálu. Prvním telefonem je stále Note II a byl bych rád, kdyby mi ještě tak rok a půl vydržel, tech 14000 do něj v roce 2012 byla výborná investice.
iPhone 12, Samsung A50, iPad Mini (2019), Apple Watch 5, MacBook Air M1

Moje úvaha, proč si (ne) koupit iPhone 12:
http://coins4you.cz/ip12/
xlendi
Junior

Odeslat příspěvekod opasino 28. 4. 2015 10:23

Tak Note 2, je stale dostacujici, takze Neo s LTE je stale dobra volba, zvlast, kdyz uvazuje i o Prestigiu. Jinak ja jsem dodnes Note 2 nicim nenahradil, rada Note se vyjimecne povedla.
Jinak co se tyka Prestigia, tak o te znacce radeji neuvazuj, tot muj nazor.
opasino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Roda 28. 4. 2015 11:29

Přesně tak i Já mám note 2 více jak 2 roky a nepotrebuji nahradit. Baterie pořád drží. Myslim ze se bude spatne nahrazovat. Bych se přiklonil k note 3,4 :-)
Roda
Junior

Odeslat příspěvekod Ludek_II 28. 4. 2015 11:33

Ja bych si Nota 2 klidne nechal, ale to gorilla glass se mi u sluchatkoveho repraku vydrolilo az na tu bilou "gumu". Prestigio teda vylucuju :-)
Ludek_II
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alda.v 28. 4. 2015 13:56

Je videt, ze jsi stylus nevyuzil, jinak by jsi neptal co si mas koupit jako nastupce. Pro me by to byl pouzity Note 3, v zaruce se da koupit uz za rozumne penize.
Note8, S9 Plus, Note 10
alda.v
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod opasino 28. 4. 2015 14:07

Ludek_II píše:Ja bych si Nota 2 klidne nechal, ale to gorilla glass se mi u sluchatkoveho repraku vydrolilo az na tu bilou "gumu". Prestigio teda vylucuju :-)

Ja Note 2 prodal kolegovi, on zanedlouho rozbil take celou dotykovku. Bohuzel se to nevyplati opravit, cena prilis draha. Ale jestli jsi byl spokojeny, zustan u teto rady.
opasino
VIP uživatel


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků