Pracovní telefon

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Donald66 9. 4. 2015 07:22

Ahoj,

po dlouhé době odmítání firemního telefonu :D Jsem nakonec podlehl a musím si vybrat nový telefon.

Nejdůležitejší věc je bezproblémový příjem/psaní/odesílání emailů a jen z nabídky T-Mobile.
Telefon nebudu nikam extra přenášet, nebudu ho brát s sebou do kina, atd. Takže úhlopříčka klidně víc jak 5", abych prostě nemusel luštit emaily. Soukromý telefon mám Nokii 930 a velikost mi plně vyhovuje.

Vybral jsem pár kandidátů a potřebuji poradit od lidí co tyto telefony skutečně používají k práci. Foťák (tady bude fotit všechno +- stejně dobře) a jestli má o 34,5 bodů víc v benchmarku je mi opravdu naprosto jedno. Možná by se hodila o něco větší odolnost ale to není podmínka.

Kandidáti:

Galaxy Note/Note Edge - líbí se mi integrovaný S Pen: je to opravdu tak skvělá vychytávka ? Vyplatí se zakřivený display a nebudu si nechca mačkat tu boční část ?

Galaxy S6/ Edge - to samé jako Note, jen bez S Pen a o něco menší.

iPhone 6/Plus - tady fakt nevím, nikdy jsem nic od Applu nepoužíval.

iPhone 5s - není už moc malý na práci ?

Xperia Z3 - design se mi líbí, ale nikdo v mém okolí nemá mobil od Sony ...

HTC One (nevím který přesně M7/8/9 ?) - jaký je v nich rozdíl ?

LG G3 - nelíbí se mi.

BlackBerry Passport - hned bych ho bral, protože qwerty klávesnice je prostě lepší než dotyková a i designem je naprosto jedinečný/moc hezký, bohužel není u T-Mobile v nabídce.

Huawei a jim podobné značky nepřichází v úvahu.

Vím že jsem vyjmenoval top modely, jde mi o to vybrat to nejlepší na práci kde nebudu muset čekat 10min na otevření emailu s přílohou, atd. A ač to nerad říkám, telefon musí i trošku "reprezentovat" , osobně je mi jedno jaký kdo má telefon, ale je to firemní telefon a to jsou podmínky, takže tak ...

Díky za přínosné odpovědi.
Donald66
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod banner 9. 4. 2015 07:45

Psaní + focení jednoznačně iPhone. Já sám prostě nedokážu na těch Samsungovských klávesnicích psát. U iOS poradím psát i velmi rychle.
banner
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mberdych 9. 4. 2015 07:51

Jestli nemas nic od Applu, tak bych se na iPhone vykaslal. Samozrejme funguje skvele, ale bez dalsich Apple zarizeni prichazis o dost funkcionality, coz je asi zbytecne + nektere veci muzou byt krkolomnejsi. Co se klavesnice tyce, tak ja naopak na ten v iOS pisu jednoznacne nejhure, je to individualni.

Pokud bych mohl ja doporucit, tak:

S6/Edge, tezko rict, zatim jsem ho nevidel.
5s je maly a baterka je bidna
Z3 je skvely, vodotesny (overeno), rychly, da se doporucit
HTC One super, byt m7/m8 slabsi fotak, m9 jsem jeste v ruce nemel, ale je predchozi typy byly vyborne. Kovove telo je nicmene pomerne nachylne na skrabance.
G3 me prijde jako sice slusny, ale obycejny droid, navic ma dost hardwarovych problemu (ruzne praskani krytu napriklad).

Sam jsem applista, mam od Applu v podstate vse, momentalne krome telefonu a pouzivam Blackberry Passport. Pokud nejsi vylozene na aplikace, tak je Passport z hlediska pracovniho zarizeni skvela volba a poslouzi i v ostatnich situacich. Skvela klavesnice, skvela baterie, slusny fotak, rychly system, moznost android app (ale je to spise na vykryti chybejicich) atd. Chapu ale, ze ten je asi nedostupny.
mberdych
Junior

Odeslat příspěvekod martin.blader 9. 4. 2015 08:30

U T-Mobile od Blackberry jedině Classic. Člověk sice přijde o velký display (čtvercový display má ovšem při dané úhlopříčce větší plochu než obdélník), na druhou stranu kvůli OS nejvíce zaměřenému na komunikační nástroje, výdrži baterie a té HW klávesnici, která se při psaní e-mailů rozhodně využije, bych ho i tak zvážil.
Naposledy upravil martin.blader dne 9. 4. 2015 08:46, celkově upraveno 2
martin.blader
Junior

Odeslat příspěvekod opasino 9. 4. 2015 08:35

Blackberry Classic, Note 4, iPhone 6 plus, dle mého pohledu na práci co píšeš bych bral pouze jeden z těchto. A možná že bych vynechal i ten iPhone, ale zase nemám zkušenost, jakou má integrovanou klávesnici a jak se na ní píše.
opasino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod myšpulín 9. 4. 2015 08:38

Já taky vybíral nedávno firemní telefon a vzal jsem Samsung Note 4. S PEN je opravdu dobrá vychytávka nejen pro grafickou práci. Měl jsem i Note II. Mají i lepší výdrž.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod D.Francis 9. 4. 2015 10:09

SG Note4 :)
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod Donald66 9. 4. 2015 12:24

Ahoj,

díky za názory k věci.

iPhone vyřazuji, je pravda že jediné co se mi na něm líbí, je design. Ale nemám nic dalšího od Apple a nic do budoucna neplánuji, takže je to mrtvá platforma.

BlackBerry Classic - má ho zde někdo ? Moc mne zrovna nezaujal, oproti Passport má mnohem menší display, 3,5" je málo (i když ve čtverci).

Note - proč ? Využiji S Pen k práci ? Nic kreslit nebudu.

Z3 - takový černý kůň závodu, žádné výrazné plusy ale ani nedostatky...


HTC One 7/8/9 - kovové tělo náchylné k poškrábáni jak jsi psal mberdych můžeš to nějak rozvést ?

A co Nokia/Microsoft ? Mám soukromou Nokii 930 a jsem naprosto spokojený, neplánuje v dohledné době něco nového ?
Donald66
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod D.Francis 9. 4. 2015 12:30

S-Pen je výborná věc, zvláště u telefonu pro práci se hodí - zdaleka není jen na kreslení, něco si přečti o využití S-Penu
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod mas0n 9. 4. 2015 12:43

V lete by mela vyjit nejaka ta nova Lumie, otazkou je jestli to bude 940, 1030, 1530 nebo neco jineho. Ja na ne taky cekam, presel jsem z L930 na Android a jeste jsem nenasel zadny telefon, ktery by mi uplne vyhovoval. Za tri mesice jsem jich vystridal pet. Nejlepsi z nich byl ale jednoznacne Note 4.
mas0n
Junior

Odeslat příspěvekod Stein 9. 4. 2015 14:09

Podle všeho to budou nástupci L930, L1520 a možná L1020.
Stein
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martin.blader 9. 4. 2015 15:48

Osobně bych k tomu přistupoval tak, že když člověk může mít druhý, čistě pracovní telefon, tak by měl co možná nejlépe plnit ty pracovní úkoly (jako nejdůležitější je uvedena práce s e-maily včetně jejich psaní), i když by to člověku jako jediný mobil třeba nestačilo.
Sice bylo řečeno, že nebude potřeba ho všude tahat, a tak může být i větší, na druhou stranu bych z toho kvůli tomu nedělal nutnou podmínku. Každopádně člověk sám nejlépe ví, co chce. Jen sdílím možnost, jak o tom také přemýšlet.
martin.blader
Junior

Odeslat příspěvekod Zafata 9. 4. 2015 17:25

Treba prave ten iPhone ma jednu z nejlepsich klavesnic na psani cehokoliv. Emailovy klient je jednoduchy, prehledny a rychly. Navic co je dulezite, je to hlavne spolehlivy telefon. Ja mam teda jen 4s a za 3 roky se mi ani jednou nezaseknul a vzdy jsem se dovolal a odeslal vse co jsem potreboval. Nebyt te ujete ceny tak bych do 6 sel, ale tak nejak jsem uz z toho abych dal za telefon 20 litru vyrostl.

Nebo proc nejdes do Lumie 830 ? Ma to glance screen coz si myslim take je slusna vychytavka k praci a vydrz lepsi jak Lumie 930.
Zafata
Junior

Odeslat příspěvekod Dychov 9. 4. 2015 18:01

Note 4! Spen rozhodně není jen na kreslení, mrkni na nějaké youtube video, co všechno se s ním dá dělat. Na práci není lepšího telefonu (možná krom zmiňovaného bb passport, který je ovšem mimo hru).
Dychov
Junior

Odeslat příspěvekod martin.blader 9. 4. 2015 18:51

Ty pracovní výhody má Classic s Passportem společné (OS a klávesnice).
Spíš je teď otázka preferencí tazatele, jestli to převáží tu touhu po větší displayi, či nikoliv.
martin.blader
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků