Fotomobil kolem 10 tisíc

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod Zwolf 18. 3. 2015 12:31

Dobrý den ,

Zvažuji koupi mobilního telefonu kolem 10000 a chtěl bych vás poprosit o radu a vaše zkušenosti

Priority :

1. Nadprůměrný zadní fotoaparát (nejdůležitější parametr) a dobrý přední (min 2 Mpx ) a taky video na dobré úrovni a rychlost pořizování snímků, Slow motion

2. rozlišení displeje HD až QHD a jeho KVALITA ( častěji se budu dívat na foto na mobilu než na PC, hlavně ať to ne něm vypadá co nejlíp i když by to bylo hezčí než realita :D )

3. Paměť 16 - 64 Gb, (v případě 16 GB rozhodně i podpora pam. karet, u 32GB už nutnost není)

4.Kvalitní poslech hudby ( do sluchátek), přehrávač ať už MP3 nebo video ( i podpora titulků)

5.Baterie ( aby aspoň den vydržel ),Pozn: budu s ním fotit ale hlavně psát dost sms, poslech hudby, filmy

6.Dobrá hlasitost při hovorech ( v práci mám trochu rachot a potřebuji slyšet lidi co mi volají)

7.SMS budu psát hodně zpráv denně ( měsíčně průměr 1500 zpráv) a proto chci kvalitní prostředí a dobrou češtinu

8.Signál, Wi-fi , možnost stránky ukládat offline (hodně využívám) a dobrý internetový prohlížeč (co nejsvižnější ) ,( LTE není nutnost )

9.Výborný budík (hlavně ať jich může být víc a né jen jeden) (spolehlivost, denně mnohokrát využíván), poznámky ...

10. Co nejmíň náchylný na poškrábání displeje (i když nejspíš pro jistotu budu pořizovat ochranou folii)

11. Co nejmenší zahřívání přistroje (hlavně přehřívání při focení a hlavně ať nepadá aplikace),4K natáčet nebudu

12. Materiál těla co se týče zpracování ( klidně i plast ten mi nijak nevadí )

13. systému dávám přednost androidu (klidně se dám přemluvit na jiný, ale musí to stát za to )

14. Poměr cena/výkon

Omáčka :

Co se týče baterie jde hlavně o výdrž při přehrávaní filmů, hudby a prohlížení stránek offline ( hry hraji výjimečně ). Data budou vypnuta, wifi a další bezdrátové přenosy jako GPS, bluetooth a tak podobně téměř nezapínám, na wi-fi jsem pouze doma. Nutně potřebuji spolehlivost budíků a hlavně počet, čím víc tím líp. U fotoaparátu se bude hodit stabilizace protože se mi dost třepou ruce :D , využívat ho budu na výletech , dovolená, taky nahrávání pejska :D a taky focení interiéru v práci a taky za slabšího světla, zde bych doplnil že fotit budu v 95 % na automatiku ( nebudu se hrát s nějakým nastavení fotoaparátu ve stylu vyvážení bílé, iso a tak dál, potřebuji fotit svižně a ne se s tím 10 minut hrát ... takže jen cvak a půjdu dál ) , hlavně jsem alergický na ROZMAZANÉ fotky, takže hlavně mobil který se s tím bude schopný co nejlépe vypořádat.

Doplnění informací :
Vlastním LG L9 II ( kromě fotoaparátu a problémům s občasným nedoručením sms spokojenost )...... budoucí mobil bych chtěl pořídit v CZ distribuci a nejlépe obchody na styl Euronic, Elektroword , atd ,ale není to podmínkou

Nějaké mé představy :
Výběr z LG G3 16 GB,2GB RAM ( zatím asi největší kandidát, ovšem dostud v reálu nevyzkoušený ) Samsung galaxy K Zoom ( vyzkoušeno v prodejně a zatím nejlepší pocit z ostrosti snímků a parádního videa , bohužel foceno jen uvnitř obchodu :/) , LG G2 32GB, Sony Z3 compact, Samsung Galaxy S5 , klidně i nějaké Lenovo ( VIbe X2 třeba ), nebo Huawei a THL ...v případě nouze Lumie 930 ( věřím že Lumie fotí parádně ale ten operační systém je mi proti srsti :/ a taky nevím jak dobře je na tom s vydrží baterie, hlavně třeba u přehrávání filmů...) a úplně zamítám Iphone kvůli astronomické ceně a podle mého okolí nespolehlivosti ( dva známý už telefon několikrát reklamovali , konkrétně iphone 5s ).

Pokud by byli potřeba nějaké další informace o tom jak budu mobil používat, tak napište, netuším jestli jsem na něco nezapomněl :D , ale snad ne .

Všem děkuji za rady a doporučení :-)
Zwolf
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mas0n 18. 3. 2015 14:01

Baterie L930 vydrzi urcite vic nez LG G3, coz je jinak vhodny kandidat. Pokud je ti ti system proti srsti tak Lumii neres, jinak by ale mohla vyhovovat. Prehriva se, ale jenom pri vysoke zatezi, coz ale lg taky, budik a zvuk ok, psani nevim, uz ji nejakou dobu nemam, a navic nepisu moc sms...

-- 18. 3. 2015 13:28 --

No a pokud jde o foceni, nejlip foti Note 4. Ten je ale pres limit. G3 se dost blizi Lumiim, je v pohode pouzitelna. Ale L930 mi prisla prece jen o neco malo lepsi. A pokud nespechas, v cervnu by mel byt dostupnej fotomobil od Lenova za cenu kolem 10k.
mas0n
Junior

Odeslat příspěvekod Zwolf 18. 3. 2015 14:33

díky za doporučení ;), ten od Lenova myslíš ten Vibe shot ? ... Na ten jsem se taky díval a vypadá dost lákavě ;), a na mobil zas nějak extra nespěchám
Zwolf
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mas0n 18. 3. 2015 14:49

Jo, myslim ten vibe shot. Vypada slibne, tak doufam ze to potvrdi i v realu. Taky na nej cekam...
mas0n
Junior

Odeslat příspěvekod domcek 18. 3. 2015 20:51

LG G2 vlastním, nefotí vůbec špatně, ale poměrně pomalu ostří. Jsem s ním maximálně spokojený, mám tam nahraný SW z G3.

Proto si myslím že LG G3 by mohla být super volba.
Nokia 3310 - SE K750i - SE K550i - Nokia 5130 - HTC Touch Pro - Motorola Defy plus - Sony Xperia V - LG G2 32GB
domcek
Junior