výběr telefonu

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod blackwhit 6. 3. 2015 23:12

Zdravím,

poslední 4 roky používám různé iPhony. Teď budu měnit /kvůli práci/ comp z macu zpátky na widle. Tudíž odpadá výhoda ekosystému apple. Navíc ceny nových iPhonů mě vážně nepotěšily a už když jsem kupoval za 16.500 iP 5S, říkal jsem si, jestli náhodou nejsem blázen. Nyní dát za 64GB verzi přes 20 (16GB je k ničemu) - to mi příjde nesmysl, navíc vzhledem k tomu, že pozoruju, jak se iOS postupem doby přibližuje kvalitou Androidu (padání a zamrzávání appek).

Řekl jsem si, že vyzkouším něco jiného. Nejdřív mě napadl Android. Jenže narážím na to, že špičková zařízení jsou vlastně taky přes 15 tísíc (když nepočítám nesmylsly přes 20, co teď příjdou), čínská alternativa není v nabídce, z které můžu u operátora vybírat, navíc jim často chybí české LTE.

Další volba jsou sympatické a stále se zlepšující Windows Phone. Testoval jsem Lumii 925, narážím na kvalitu appek (appky jako whatsapp atd. jsou prostě naroubované na wokna a vůbec tam nezapadaj) a zároveň je jich nedostatek. Například NHL Gamecenter, kterou používám denně.

Takže jsem došel k tomu, že vlastně vůbec nevím, co koupit a nejspíš zase skončím u předraženého iPhonu... řešil někdo podobný problém? jak dopadl?

Reálně mám ve výběru:

Samsung S5 - bláznivej touchwiz a spatný zpracování, jinak mi padne do ruky a se vzhledem můžu žít
HTC One (M8) - nekousnu nepovedenej foťák
Sony Z2 - tady jsem velmi blízko, ale nevím, jestli sony verze androidu je úplně to pravý
iP 6 - jelikož se zbavuju i iPadu, chtěl jsem něco trošičku většího
iP 6+ - cena, nekvalita (ohýbaní, křupání displaye)

Díky
blackwhit

Příspěvky: 4
Registrován: 30 čer 2013, 21:19
Marantz PM7000N -> Bowers & Wilkins 606 Anniversary Edition

iPhone -> Apple Airpods Pro 2022
blackwhit
Junior

Odeslat příspěvekod D.Francis 6. 3. 2015 23:20

Xperia Z2 nebo Xperia Z3
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod holkoun 7. 3. 2015 00:37

LG G3 32gb... nebo chvili pockat na G4. Jako ze znam LG celkem dobre, a vim, ze dokazi pohnojit hodne veci, tady verim, ze trend nastoleny G2 udrzi a predstavi nejlepsi android foun na trhu a to jeste za cenu vyrazne nizsi nez u srovnatelny konkurence. A nebo pockej na podzim s cim prijde apple. Iphone 6 je podle me krok mimo (tim myslim rozmery a ergonometrii vubec). Porad IMHO plati, ze apple to ma nejvyladenejsi, co se tyce hw-sw.
holkoun
Junior

Odeslat příspěvekod blackwhit 7. 3. 2015 09:26

to urcitě má nejvíc vyladěný. nicméně já potřebuju (a popravdě i chci) výměnu teď. btw. iPhone 5S jsem během prvního roku používání 2x měnil za novej kus, takže mám vlastně už třetí... vcelku mě (ne)kvalita překvapila!:-)

LG G3 - tam mi nesedí jejich úprava softu a chybí mi hw tlačítko na foťák...
xperia Z2/3 je favorit
Marantz PM7000N -> Bowers & Wilkins 606 Anniversary Edition

iPhone -> Apple Airpods Pro 2022
blackwhit
Junior

Odeslat příspěvekod Stein 7. 3. 2015 10:14

Pokud se za telefon rozhodneš vysázet na dřevo 15 tis. a více, uvažoval bych pouze o iPhone 6 Plus nebo SG Note 4.
iP6+ má upravenou konstrukci a v distribuci se snad už výrobně starší kusy nepohybují.
Stein
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod domcek 7. 3. 2015 18:43

Xperia Z3 má oproti Z2 hlavně delší výdrž baterie a lepší fotoaparát.
Nokia 3310 - SE K750i - SE K550i - Nokia 5130 - HTC Touch Pro - Motorola Defy plus - Sony Xperia V - LG G2 32GB
domcek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod perfektsunny 7. 3. 2015 20:29

Bral bych Xperia Z3 nebo LG G3 :)
perfektsunny
Junior

Odeslat příspěvekod blackwhit 7. 3. 2015 22:24

díky za tipy. momentalne vede ip6+ a note4, v zavesu z2/z3 - uvidím jaká bude zrovna nabídka a ceny...

má někdo zkušenost s přechodem z ios na android?
Marantz PM7000N -> Bowers & Wilkins 606 Anniversary Edition

iPhone -> Apple Airpods Pro 2022
blackwhit
Junior

Odeslat příspěvekod FarookhBA 7. 3. 2015 23:25

Ahoj, som podobny pripad, po dlhych rokoch na iPhonoch som presiel na Note 3 a nasledne Note 4. Prechod ako taky nebol bolestivy, skor naopak,uzivam si volnost,stahovanie z roznych serverv ci uz filmov alebo hudby a nasledny presun kamkolvek v telefone, uzivam si to, ze vlastne uz nepotrebujem k mobilu pocitac...ALE! Asi nikdy nebude Samsung taky kvalitny ako Apple (sudim podla 5s, 6 som uz nemal), ci uz systemovo alebo kvalitou spracovania...system nie je zly, KK aj Lollipop ide vyborne, ale nevyhnes sa obcasnemu zakopnutiu systemu, a na to som zvyknuty nebol. Hlavne napriklad pri odinstalovani aplikacii. Niekedy sa dlho spusta fotak. Taktiez spracovanie, Note 4 je krasny kus mobilu,ale zadny kryt nesedi mne osobne dobre, na niektorych miestach akoby odstaval o mozno milimeter. Pre niekoho hlupost, pre mna ako byvaleho iPhonistu dost obtazujuca vec. Pouzival aom kryt S-View,original, ktory mi na mieste pri baterke vyslovene vrzgal, az som ho vyhodil. Davat si pod kryt papierik odmietam od doby co som mal Nokiu 6210 :)
Taakze, samotny prechod nie je tazky,aplikacie su podobne, v zasade mi nic nechyba. Rozculuju ma reklamy v aplikaciach, a obcasne problemy systemu. Ja sa pravdepodobne v iPhonu vratim.
FarookhBA
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 8. 3. 2015 00:45

Pokud mas spousty aplikaci zdarma ( s reklamama), tak treba vecer nebo rano restartuj telefon at se ti trochu odsvini bordel co ti tam muze v pametich viset.
Naposledy upravil polda dne 8. 3. 2015 07:12, celkově upraveno 1
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Bombastic 8. 3. 2015 01:31

Sony prostredie Androidu je momentalne zo vsetkych nadstavieb poprednych vyrobcov na tom asi najlepsie. Pekne spracovane, rychle, blizke cistemu androidu
Zatiaľ sa vedci domnievajú, že hlavnou príčinou smrti je život.

Apple iPhone 13 Pro 256GB Sierra Blue | Apple MacBook Air M1 Space Gray 16/256GB | Apple iPad Pro 12.9" M1 128GB Wi-Fi Silver
Mr.Bombastic
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků