Nový telefon - iOS vs. Android

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod krepelka.lukas 12. 2. 2015 18:49

Chtěl bych si pořídit nástupce mé dosluhující Nokie Lumie 800. tento telefon mě už neskutečně vytáčí v mnoha ohledech. Telefon není nějak drasticky starý a přesto je to dnes již hloupý telefon bez jakékoliv podpory výrobce, či vývojářů. Chci si koupil telefon co:

1. vydrží co nejdelší dobu. Bude co nejdéle podporován výrobcem, a proto už nehodlám riskovat telefon s Windows Phone. Chtěl bych aby mi telefon vydržel 3 klidně 4 roky a pořád slušně běhal.

2. v případě iOS uvažuju i kvůli ceně o iPhonu 5S. Má přijatelně velký displej (moje lumie má 3,7" a vyhovuje mi to) a vše na něm ihned funguje. Navíc je super zaručená podpora výrobce v podobě aktualizací na roky dopředu.

3. v případě Androidu bych si představoval něco s nejméně Snapdragonem 800 a FullHD displejem. Čím levnější tím lepší. Nejlépe třeba do 10 tisíc.
Uvažoval jsem o LG G2 (nelíbí se mi ale ta omalovánková nadstavba), Nexus 5 (čistý android je plus) a kvůli ceně pokukuji i po Oneplus One, ale ten má zase obří diplej, který nevím jestli by mi úplně vyhovoval.

Chci se zeptat, jak hodně omezující je iPhone z pohledu normálního uživatele. S Androidem mám bohužel špatné zkušenosti v podobě různých padajících aplikací a různých čachrů s pamětí a podobně (levnější zařízení). Na iPhonu se mi líbí čistý design telefonu i prostředí, svižnost a naopak mě odrazuje cena. na Andoidu se mi líbí větší výběr, ale děsí mě, že za rok to třeba bude pomalý krám, kde budu muset stále něco řešit a nastavovat.
krepelka.lukas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod D.Francis 12. 2. 2015 19:07

Xperia Z3 Compact
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod domcek 12. 2. 2015 19:11

Xperia Z3 Compact vychází poměrně ideálně.
Pokud by se dal větší mobil tak i Xperia Z2 by mohla být akceptovatelná.
Nokia 3310 - SE K750i - SE K550i - Nokia 5130 - HTC Touch Pro - Motorola Defy plus - Sony Xperia V - LG G2 32GB
domcek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pota 12. 2. 2015 19:22

iPhone není z pohledu uživatele omezující nijak. Jedinou věcí, co se dělá jinak je přesun hudby přes iTunes (stejně tak si nelze v telefonu hudbu ukrást a hned poslouchat), ale pokud se ho naučíš používat na správu hudby, je to spíše výhoda.

Pak jsou tu výhody jako miliardy různých krytů od ceny 1USD po jiné příslušenství. A samozřejmě super odladěný systém.
pota
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod banner 12. 2. 2015 19:33

Z vlastní zkušenosti radím, jdi do iPhonu...
banner
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 12. 2. 2015 19:43

roky - edit, pouzivam absolutne spokojene android,zkusenost a asi vetsi nez vetsina lidi mam i jinymi os na smartech,webos,wm,wp,ios.Presto ti doporucuji IOS,bohuzel nikdy nebudes spokojeny uzivatel androidu,v prispevju je par nelogicnosti ktere rikaji ze uzavreny system je vhodnejsi.
Pro ty co rikaji ze ios v nicem neomezuje at zkusi prijit k mojemu notasu a frknout tam soubor o velikosti 500 mega z iphonu,u mne deni chleba,mnoho stesti,podotykam ze u mne deni pracovni chleba na cizich strojich o neexistenci dalsixh futur se soubory nemluce,cilovy stroje bezi na windows a linuxu a fakt pr.at se s cloudem nebudete mit cas,plus pochopitelne sragory ala itunes tam pochopitelne nebudete cpat...jedna z x veci kde jste v koncich.
to je minus pres nejz nejede vlak,samozrejme ma jine plusy,to si nusi kazdy sam sednout a vedet jak veci funguji,pak se rozhodnout.
Naposledy upravil oooooooooo dne 12. 2. 2015 21:47, celkově upraveno 2
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 12. 2. 2015 19:50

iPhone 5s za mne doporučení a ideální volba.
A proč?
Protože iOS.
Jinak povídání na dlouho.
anonymni

Odeslat příspěvekod pomsta z lesa 12. 2. 2015 22:04

pota píše:iPhone není z pohledu uživatele omezující nijak. Jedinou věcí, co se dělá jinak je přesun hudby přes iTunes (stejně tak si nelze v telefonu hudbu ukrást a hned poslouchat), ale pokud se ho naučíš používat na správu hudby, je to spíše výhoda.


+1
Naposledy upravil pomsta z lesa dne 12. 2. 2015 22:54, celkově upraveno 2
pomsta z lesa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod netex 12. 2. 2015 22:36

No takže kdyby jsi u androidu dal cenu trošku výše tak za mě : Xiaomi MI4 nebo LG G3.
Jinak já mám iPhone takže iOS vyhrává na plné čáře.
netex
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod opasino 13. 2. 2015 00:00

Z3c. nebo 5s
opasino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod mimous 14. 2. 2015 16:56

Za mě taky 5S.
Primárně kvůli příjemným rozměrům a tvaru, který skvěle padne do ruky. Jasně, není to na sledování filmů a podobné kraviny.
iOS má výhodu, že si můžeš celkem spolehlivě spočítat, kdy přestane být telefon podporovaný. U 5S možná vydrží příjem nových OS déle díky 64bit
Uzavřenost je taková subjektivní. Jde o to, co hodláš s telefonem provádět. Já třeba mobil jako flashku nepoužíval nikdy.
Od loňska mám iP4 a pokud ani letos nepředstaví 4" novinku, tak akorát nechám vyměnit homebutton a baterii a pojedu spokojeně dál. Asi jsem málo náročnej uživatel. Na LG 4X HD mě vytáčelo, jak tomu často docházel dech, padaly aplikace.....byl to můj druhý android. Po lowendu jsem chtěl ještě zkusit něco lepšího, než to úplně zavrhnu a mrzí mě, že jsem to vůbec zkoušel. Zbytečně jsem se kvůli tomu zbavil 4S

Pokud teda neshledáváš "omezenost IOS" pro tebe omezující, tak je to asi ta nejlepší varianta.
mimous
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 14. 2. 2015 18:28

Nechápu tu uzavřenost ?
Můžu do Androidu a iOS instalovat aplikace ? ANO
Můžu do Androidu a iOS nahrát hudbu ? ANO
Můžu do Androidu a iOS nahrát filmy ? ANO

Můžu do Androidu nahrávat kradené aplikace a hry? ANO, velice jednoduše
Můžu do iOS nahrávat kradené aplikace a hry? ANO, ale není to jednoduché

Jsem zloděj a nechci platit za aplikace ? Pak Android
Jsem normální člověk co platí za hry a aplikace? Tak iOS nebo Android

Chci mít na hlavní obrazovce malované počasí ? Android
Chci mít na hlavní obrazovce ohromné hodiny ? Android

Chci seriozní telefon se seriozním systémem? iOS

Atd, atd, atd .......

Tu "omalovankovou" nádstavbu u G2 můžeš kdykoliv změnit. Navíc bude v blízké době v čr 5.0 a to už nejsou omalovánky .....
Naposledy upravil anonymni dne 14. 2. 2015 18:30, celkově upraveno 1
anonymni

Odeslat příspěvekod malyjarda 14. 2. 2015 18:30

A umi iOS USB Mass Storage? Umi OTG?
malyjarda
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 14. 2. 2015 18:32

A důvod proč by to měl umět ? Netuším
Android umí Mass Storage ? Leda tak staré vykopávky ...
Všechny Androidy umí OTG ? NE

malej jardo, zřejmě nechápeš filozofii Apple zařízeních ...
anonymni

Odeslat příspěvekod malyjarda 14. 2. 2015 19:24

Jasne ze chapu jejich filosofii: omezit omezene uzivatele. :-)
malyjarda
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků