Telefon velikost max 4.7", cena cca do 15000

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod Nargon 3. 2. 2015 17:07

Ahoj,
vzhledem k tomu že mi odchází mobil do křemíkového nebe, a záruka už dávno vypršela, tak hledám nějaký nový přístroj.
Telefon primárně ovládám jednou rukou, určitě nechci žádné velké pádlo, 5" je už moc a blbě se mi drží, takže hledám něco menšího, max cca 4.7".
Primární využití je na telefonování, včetně hlasitého odposlechu, takže tohle by mělo fungovat bez chyb.
Uvítám dlouhou výdrž a to i v situaci, kdy je mimo GSM signál, protože vyhledávání signálu mi dokáže tu baterku celkem rychle vycucat.
Občas (párkrát do měsíce) využívám navigaci, GPS modul tak nesmí být nějaký nedodělek, který funguje jen za slunného odpoledne.
Pak bych rád aby telefon fungoval delší dobu bez nějakého drastického zásahu. Kamarád už párkrát resetoval telefon do továrního nastavení, protože se nějak zpomalil a po resetu zase fungoval svižně. Tomuto bych chtěl vyhnout. Současné HTC co mám, mi funguje několik let aniž bych to musel resetovat.
Občas bych si tam rád zahrál i nějakou tu hru, sice je to opravdu velmi vzácně, ale když už si jí spustím tak chci aby fungovala tak jak má. Né že se to bude nějak trhat apod.

Kvalita foťáku je nedůležitá, vyfotím si max pár obrázků do roka.
Velikost paměti, karty, taky není důležitá. Neukládám tam filmy ani hudbu a ani fotky, tak si vystačím i s pár GB prostoru na ty aplikace a navigaci.

Nestřídám telefony každého půl roku, ale plánuji ho mít delší dobu tak mi nevadí vyšší cena, rád bych se však vešel do 15ti tisíc. Ovšem nemám problém si připlatit i víc, pokud to bude mít smysl.

Co jsem se tak koukal, tak se mi celkem líbí Samsung Galaxy S5 Mini, nebo Sony Xperia Z3 Compact. Spíš se kloním na stranu toho Sony, o samsungu jsem četl, že má různé SW chyby a to mi celkem vadí, vydat něco kde jsou chyby v software.
Upřednostňuji android telefony, ale nezavrhuji ani neandroid telefony, ovšem iphone nechci.

Případně co mi doporučíte jiného? nevyznám se mezi těmi všemi značkami, nemám tušení zda Asus, Xiaomi, Lenovo, Huawei, a další... vyrábí kvalitní produkty, nebo je to jen odpadní zboží.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod D.Francis 3. 2. 2015 17:13

Xperia Z3 Compact - nic lepšího asi nenajdeš..
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod Nargon 3. 2. 2015 19:03

Díky, něco takového jsem předpokládal, taky jsem nic lepšího nenašel.
Pak je jen otázkou zda to koupit hned, nebo si třeba počkat na vydání Xperia Z4 Compact a koupit si tu, případně Z3C, která v té době může být levnější protože to už bude starší model. Nebo to naopak může být i dražší protože dolar sílí a koruna padá. To je dilema a křišťálová koule zobrazuje jen mlhu.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod D.Francis 3. 2. 2015 19:09

Na Z4 Compact by jsi se načekal.. Xperia Z3 Compact půjde s cenou postupně níže, bez ohledu na kurs dolaru, který určitě nebude posilovat věčně :)
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod pedes 3. 2. 2015 20:53

Bohužel dnes se velmi špatně shání menší smart se slušnými parametry. Lze uvažovat ještě o Huawei G6 velikost 4,5" doporučuji pak verzi s LTE i kvůli paměti. Případně sehnat starší Pku. P7 je krásná,ale má už 5". Všechny výše uvedené modely mají GPS na velmi dobré úrovni.
pedes
Junior

Odeslat příspěvekod Bacccardi 3. 2. 2015 22:10

Co takhle uvažovat o sony xperia z3 compact. Na heurece v mobilech je prvni
Bacccardi
Junior

Odeslat příspěvekod domcek 3. 2. 2015 22:24

Sony Xperia Z3 Compact bude na toto použití jednoznačně nejlepší.
Nokia 3310 - SE K750i - SE K550i - Nokia 5130 - HTC Touch Pro - Motorola Defy plus - Sony Xperia V - LG G2 32GB
domcek
Junior

Odeslat příspěvekod D.Francis 3. 2. 2015 23:08

Xperia Z3 Compact - EU distribuce v Max-shopu za 11 250kč, CZ distribuce v 1nakup.cz za 12150kč
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod Zkorumpovanaliska 4. 2. 2015 11:53

Pokud by nevadil větší displej, tak bych šel do X2, nebo Z2 od lenova :)
Zkorumpovanaliska
Junior

Odeslat příspěvekod Mrazakkuba 4. 2. 2015 14:42

ber tu Z3C, mám jí od října a je parádní, je to můj asi 32. telefon, tak mam celkem s čim srovnávat :) Určitě nenajdeš momentálně nic, co by tvoje požadavky splnilo lépe... Dokonce i ta baterka je dobrá, mně vydrží den, ale já dávám telefonu brutální čočku, mam display zapnutý třeba 7 hodin za den a to je fakt hodně :) navíc i ten foťák je v pohodě a máš tam i odolnost proti vodě a prachu :)

Jediné co mě teď štve jsou záda, mám je poškrábané jak kdybych to dal do pračky, přitom si na telefon dávám pozor, ale nenosím ho v pouzdru a ani nemám žádný kryt, takže na tohle pozor.

A s koupí bych nečekal, je to hloupost :)
Apple iPhone 6
Mrazakkuba
Junior

Odeslat příspěvekod Nargon 5. 2. 2015 08:57

Jak to tak vypadá, tak si asi vyberu Z3C, byla to varianta co se mi nejvíce líbila a taky to co jste mi radili.
Jen si jí před koupí někam půjdu otlapkat a zjistit jak mi sedí v ruce.

Díky za vaše doporučení.
Nargon
Kolemjdoucí