Telefon na delší dobu - Nexus/Z3c/Iphone?

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod sirgarfield 25. 1. 2015 16:47

Zdravim všechny, již nějakou dobu jsem si pohrával s myšlenkou na koupi nového telefonu, poslední kapkou byla baterka či co mi to odešlo u mé dosavadní s3 mini.
Díky osobní zkušenosti s pár Samsungy mám již určitou averzi vůči androidu, na druhou stranu uznávám že na vině je hlavně totálně zprasená nadstavba Touchwiz. Poté co se mi na telefonu po ani né měsíci používání začala lagovat i klávesnice se stala mým hlavním požadavkem špičková použitelnost i po delší době, rozhodně nechci dát za telefon 10 tisíc abych z něj měl po roce zase těžítko. Z tohoto důvodu předem škrtám Samsung a číňany. Dále bych chtěl kvalitní displej, rozměrově bych se rád vešel do pěti palců, dále požaduji vysokou kvalitu zvukového výstupu a výdrž, samotný reproduktor v telefonu mi je putna, stejně tak foťák - na zachycení momentek postačí a na zbytek mám foťák.
Osobně bych šel nejradši do Iphonu, kamarád má přes dva roky 5ku a funguje pořád víceméně stejně svižně, jenže problém je v ceně. Přeci jen 6ka je dost drahá, 5s se pořád pohybuje kolem 15 tisíc a za 5ku bych ruku do ohně ohledně použitelnosti za 2-3 roky nedal. Proto jsem do výběru zahrnuj Nexus 5 a Xperii z3c, kamarád má 5tým měsícem lg g2 a zatím funguje jak má a celkově nevypadá špatně, ale velikostně mi přijde už dost na hraně. Chtěl bych se zeptat jestli nemáte zkušenost jak funguje třeba právě Nexus po delší době, případně jestli je představa androidu který bude plynule fungovat po 2-3 letech naivní a jestli by mělo smysl došetřit na Iphone 5s/6 + jestli mám brát v potaz jěště Ip5, či jestli je v dnešní době jakožto telefon na delší dobu už trochu mimo (což je můj osobní názor, ale samozřejmě se můžu mýlit).
Telefon používám hlavně na internet, hudbu, prohlížení videí z youtube, facebook a hraní her.
Předem děkuji za odpovědi, Jakub.
Naposledy upravil sirgarfield dne 25. 1. 2015 21:01, celkově upraveno 1
sirgarfield
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod domcek 25. 1. 2015 18:21

Xperia Z3 Compact podle mě nemá moc konkurenci pokud člověk chce něco menšího a výkonného.

iPhony poráží výdrží baterie a cenou a svižností je na tom perfektně.
Nokia 3310 - SE K750i - SE K550i - Nokia 5130 - HTC Touch Pro - Motorola Defy plus - Sony Xperia V - LG G2 32GB
domcek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sirgarfield 25. 1. 2015 18:44

Určitě si jí půjdu osahat do krámu, za tu cenu nevypadá špatně. Jak si vede proti Nexusu? Je mi jasný že vzhledem ke kombinaci HD displeje a S801 bude sakra rychlá, na druhou stranu Nexus má výhodu čistýho systému takže by si měli vést podobně jestli se nepletu ne? Jak na tom jsou co do zvukovýho výstupu?
sirgarfield
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod CosiOdvedle 25. 1. 2015 19:05

Pokud byste měl zájem, podívejte se do Soukromých zpráv.
CosiOdvedle
Junior

Odeslat příspěvekod mipsulin 25. 1. 2015 20:06

sirgarfield píše:Zdravim všechny, již nějakou dobu jsem si pohrával s myšlenkou na koupi nového telefonu, poslední kapkou byla baterka či co mi to odešlo u mé dosavadní s3 mini.
Díky osobní zkušenosti s pár Samsungy mám již určitou averzi vůči androidu, na druhou stranu uznávám že na vině je hlavně totálně zprasená nadstavba Touchwiz. Poté co se mi na telefonu po ani né měsíci používání začala lagovat i klávesnice se stala mým hlavním požadavkem špičková použitelnost i po delší době, rozhodně nechci dát za telefon 10 tisíc abych z něj měl po roce zase těžítko. Z tohoto důvodu předem škrtám Samsung a číňany. Dále bych chtěl kvalitní displej, rozměrově bych se rád vešel do pěti palců, dále požaduji vysokou kvalitu zvukového výstupu a výdrž, samotný reproduktor v telefonu mi je putna, stejně tak foťák - na zachycení momentek postačí a na zbytek mám foťák.
Osobně bych šel nejradši do Iphonu, kamarád má přes dva roky 5ku a funguje pořád víceméně stejně svižně, jenže problém je v ceně. Přeci jen 6ka je dost drahá, 5s se pořád pohybuje kolem 15 tisíc a za 5ku bych ruku do ohně ohledně použitelnosti za 2-3 roky nedal. Proto jsem do výběru zahrnuj Nexus 5 a Xperii z3c, kamarád má 5tým měsícem lg g2 a zatím funguje jak má a celkově nevypadá špatně, ale velikostně mi přijde už dost na hraně. Chtěl bych se zeptat jestli nemáte zkušenost jak funguje třeba právě Nexus po delší době, případně jestli je představa androidu který bude plynule fungovat po 2-3 letech naivní a jestli by mělo smysl došetřit na Iphone 5s/6 + jestli mám brát v potaz jěště Ip5, či jestli je v dnešní době jakožto telefon na delší dobu už trochu mimo (což je můj osobní názor, ale samozřejmě se můžu mýlit).
Telefon používám hlavně na internet, hudbu, prohlížení videí z youtube, facebook a hraní her.
Předem děkuji za odpovědi, Jakub.


Zbytečně blbneš

Kupsi Honor 3c .
Budeš spokojený a ušetříš spoustu peněz..
mipsulin
Junior

Odeslat příspěvekod sirgarfield 25. 1. 2015 20:19

Říkal jsem že chci telefon co mi půjde plynule 2-3 roky, né 2-3 měsíce...
Máte někdo přímou zkušenost s Nexuse a Iphonem z dlouhodobějšího hlediska?
sirgarfield
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mipsulin 25. 1. 2015 20:32

od sirgarfield 25. 1. 2015 20:19
Říkal jsem že chci telefon co mi půjde plynule 2-3 roky, né 2-3 měsíce..


Zaregistroval jsem. Proto jsem ti 25. 1. 2015 20:06 doporučil Honor 3 C.
mipsulin
Junior

Odeslat příspěvekod RDMBR 25. 1. 2015 20:52

Nokii 730 displey jedna radost
RDMBR
Junior

Odeslat příspěvekod sirgarfield 25. 1. 2015 20:58

Vzhledem k tomu že patřím k náročným uživatelům a vím moc dobře co dokáže po delší době udělat Android z telefonu - SGS 2 totálně zalagovaná po třech měsících a po víceméně stejné době byla ve stejném stavu po instalaci poměrně chválené Neat Rom, SGS3 mini zalagovaná po třech týdnech, 2 Note 2 z mého okolí byli v podobném stavu cca po roce používání, na prodejně jsem držel v rukou sekající se G3 2 měsíce od vydání, tudíž si nemyslím že by byla Čína za 4 tisíce dlouhodobě dobrou volbou...

WP mi moc neoslovil, sice se podívám i po Nokiích, ale spíš to vidím na Android/iOS
sirgarfield
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod maser1 25. 1. 2015 21:11

Opatrně, abys nebyl označen některými Android fanboys za lháře, jim ani nikomu jinému Android nelaguje... :-)

Po Lumiích se určitě podívej, ze stejného důvodu jsem přecházel z Androida i já, potřebuji spolehlivý telefon do práce, což lagující Android nesplňuje a iOS je zbytečně drahý.
Nokia 3210 ----------> Acer Liquid Z630
maser1
Junior

Odeslat příspěvekod opasino 25. 1. 2015 21:22

Já bych se té pětky nebál, podle mě to min. další dva roky bude naprosto vyhovující tel.
Jinak co se týká Androidu a kompaktnosti, Z3 com. nemá konkurenci.
I některé lumie by vyhovovali, ale tam je to na opravdové zvážení danného systému.
Toť můj názor.
opasino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod sirgarfield 25. 1. 2015 21:22

Jak je na tom WP co do nabídky aplikací? Vím že dřív to byla bída, ale teď už může být všechno jinak. V čem jsou nejvýraznější rozdíly mezi WP a Androidem z praktického hlediska?
Jinak díky za info! :)
sirgarfield
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod RDMBR 25. 1. 2015 21:31

sice mam jen lumii 730 teprve mesic ale na android uz bych se nevratil, v podstate uz je to furt pet jaky mas system
RDMBR
Junior

Odeslat příspěvekod opasino 25. 1. 2015 21:33

Tak z mého pohledu, když v domě je jak Android, tak WP, je to především o dvou věcech. Je pravda, že WP je stabilnější, o tom žádná, na Androidu prostě občas padají app a ty "lagy" jsou také běžné. Na druhou stranu je pravda, že WP, alespoň na levnějších modelech, např. Lumia 520, žádný rychlík také není.
Mě ovšem nejvíce vadí ta nabídka aplikací. Ať si každý říká co chce, ale oproti Androidu je to slabota, alespoň v těch aplikacích, které používám já. Někdo často namítá, že jsou alternativy, to však kvalitu mou používaných app na sport, počasí či banky, ani zdaleka nenahradí.
Proto bych tel. s WP jako svůj primární zatím nechtěl.
opasino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Mr.Bombastic 25. 1. 2015 21:34

vydrz na Z3 compact je neporovnatelne lepsia ako na Nexuse 5
osobne by som uvazoval mozno aj nad Z2 - ten ponuka oproti Nexusu a Z3c o 1GB RAM naviac :-) .. co na dlhodobejsej pouzitelnosti len prida... ale nemusi vyhovovat velkostne (aj ked vacsi displej je podla mna len plus)

suhlas s opasinom - co som cez Vianoce skusal Lumiu 930, tak ponuka aplikacii a hier pre WP sa mi zdala byt biedna

maser1 píše:Opatrně, abys nebyl označen některými Android fanboys za lháře, jim ani nikomu jinému Android nelaguje... :-)

Na zariadeniach nizsej triedy samozrejme ... na tych najvykonejsich tiez.. ak clovek nevie co so sebou :)
Zatiaľ sa vedci domnievajú, že hlavnou príčinou smrti je život.

Apple iPhone 13 Pro 256GB Sierra Blue | Apple MacBook Air M1 Space Gray 16/256GB | Apple iPad Pro 12.9" M1 128GB Wi-Fi Silver
Mr.Bombastic
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků