Android do 13 tis.

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod Wosza 25. 1. 2015 13:10

Ahoj,
rozhodl jsem se vyměnit mou starší Xperii Pro. Bohužel mám velké dilema v tom, jaký přístroj vlastně vybrat. Telefon budu používát převážně na focení, brouzdání po netu, komunikaci. Hry nehraju, na filmy na mobilu nekoukám, hudbu moc neposlouchám. Moje požadavky jsou:

- nadprůměrný foťák (použitelný i v těžších podmínkách - málo světla)
- LTE (stačí 1800, 2100 MHz)
- výška max 145mm
- alespoň 32GB paměti (pokud se mobil nabízí třeba jen v 16GB, tak je důležitá možnost pam. karet)
- Android 4.4. (rozhodně ocením budoucí upgrade na Lollipop)
- výdrž (telefon během dne používám opravdu minimálně, takže opravdu ocením výdrž alespoň 2 dny)
- plynulost systému
- cena do 13-14 tis. (váhám jestli například mezi G2 a G3 je natolik velký rozdíl, abych musel připlácet)
- poměr cena/výkon :)

To je myslím vše. Předběžně jsem přemýšlel nad LG G3 (G2), Samsung S5, Xperia Z2, Lenovo Vibe X2 či Lenovo P70.

Poslední dobou také přemýšlím nad Meizu MX4, Xiaomi MI4, Honor 6 či Huawei P7.

Budu vděčný za každou radu a doporučení :).
Wosza
Junior

Odeslat příspěvekod jaroslavii 25. 1. 2015 13:26

vem xperii z3. čínu a samsung nebrat, špatný příjem wifi a signálu včetně lte. lg špatný příjem signálu.
Nokia Lumia 650
jaroslavii
Junior

Odeslat příspěvekod Wosza 25. 1. 2015 13:30

Tak v Praze řešit signál je asi zbytečné ne? Navíc, zas tak hrozný to být nemůže. Xperia Z3 mi příjde docela drahá s porovnáním se Z2, která je téměř identická.
Wosza
Junior

Odeslat příspěvekod D.Francis 25. 1. 2015 13:46

Pokud je prioritou foťák, rozhoduj se mezi LG G3 a Meizu MX4
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod opasino 25. 1. 2015 13:48

Z2, popř. G3. Teď si nevybavuji, jak je na tom G3 s odolností proti vodě, což by me u takto drahých modelu byl podstatný faktor.
opasino
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod Wosza 25. 1. 2015 13:57

D.Francis: Myslíš, že Meizu MX4 bude mít upgrade na Lollipop? Vím, že používá Flyme, ale ten je postavený na 4.4. tuším...

-- 25. 1. 2015 13:59 --

No co jsem koukal, tak G3 někdo do vody strčil, takže snad takovej déšť by G3 neublížil :). Lze vůbec se Z2 fotit například pod vodou (moře) nebo to je čiště ochraný prvek?
Wosza
Junior

Odeslat příspěvekod D.Francis 25. 1. 2015 14:13

Zda dostane Meizu MX4 upgrade na Android5 se časem dozvíme :) Xperia Z2 má voděodolnost, lze fotit pod vodou..
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod BitLord 25. 1. 2015 15:43

Wosza píše:D.Francis: Myslíš, že Meizu MX4 bude mít upgrade na Lollipop? Vím, že používá Flyme, ale ten je postavený na 4.4. tuším...

-- 25. 1. 2015 13:59 --

No co jsem koukal, tak G3 někdo do vody strčil, takže snad takovej déšť by G3 neublížil :). Lze vůbec se Z2 fotit například pod vodou (moře) nebo to je čiště ochraný prvek?

Série Z má mechanické tlačítko na foťák. Pak přes utilitku od Sony lze vypnout dotyky obrazovky a dá se fotit pod vodou :) každopádně já si takhle skoro zrušil Z1, takže já už se voděodolnosti bojím :-D
BitLord
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Wosza 25. 1. 2015 16:10

Co jsem koukal, tak Meizu MX4 natáči fakt příšerně :(. To je škoda.
Wosza
Junior

Odeslat příspěvekod domcek 25. 1. 2015 18:16

LG G3 bude co do fotoaparátu nejlepší volba. Výdrž nadprůměrná, plynulost bez problému, slíben update na 5.0... :-)
Nokia 3310 - SE K750i - SE K550i - Nokia 5130 - HTC Touch Pro - Motorola Defy plus - Sony Xperia V - LG G2 32GB
domcek
Junior

Odeslat příspěvekod Kubis01 25. 1. 2015 22:12

Meizu potvrdilo, že na Lolipopu pracuje. Ale stejně je to jedno protože pod tou nadstavbou to nepoznáš.
Kubis01
Junior

Odeslat příspěvekod Wosza 25. 1. 2015 22:45

Myslíte si, že Meizu vydrží plynule dlouhodoběji? :) Hodně lidí píše, že čínský tel. odejdou s rychlostí a svižností do půl roku...
Wosza
Junior

Odeslat příspěvekod banner 25. 1. 2015 23:50

To není problém pouze u čínských telefonů, ale Androidu obecně. S tím se musí počítat ;)
banner
Junior