Telefon do 10 000 Kč?

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod Nevimsirady 21. 1. 2015 17:23

Využil jsem filtr na GSMareně http://www.gsmarena.com/search.php3?nYearMin=2014&nRamMin=2000&nIntMemMin=16000&nIntMemMax=16000&chkCardSlot=selected&nDisplayResMin=2073600&fDisplayInchesMin=4.7&fDisplayInchesMax=5.2&chk35mm=selected&chkProximity=selected&nBatCapacityMin=2500&sAvailabilities=1,2&s4Gs=LTE800,LTE900,LTE1800&idQwerty=2&sOSes=2,3
Moje požadavky jsou víceméně viditelné v odkazu.
5" (+-0,2") FHD, 2GB RAM nebo více, 16GB ROM + microsd, baterka aspoň 2500 MAH, pokud možno quickcharge. Bez LTE bych to asi přežil, ale je to plus.
Zalíbila se mi ta Xperie Z2. Srovnal jsem jí se Z3 a přijde mi úplně stejná. Moje požadávky splňuje téměr dokonale. Našel jsem jí za 9300 novou. Recenze na ní jsou velmi kladné, co jsem četl. Oficiální update na 5.0 bude v Q1, velké plus. Případně možnost výběru ze slušného počtu customrom včetně cyanu.
Jen se chci ujistit, že je to dobrá volba.
Děkuji předem.
Nevimsirady
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod D.Francis 21. 1. 2015 17:32

Xperia Z2 je dobrou volbou, ale eshop doporučím Max-shop nebo Mall.cz, cena 10tis.
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod Nevimsirady 21. 1. 2015 18:09

Ještě jsem se chtěl zeptat na srování Z2 vs LG G3?
Měl jsem note 3 a ten byl moc velký, takže proto jsem hledal kolem 5", ale teď když koukám že Z2 a G3 jsou rozměrově na tomo stejně, tak to si moc nepomůžu ani s jedním asi o moc, i když jsou oba pořád celkově menší než note 3.
Bohužel nemá quickcharge, ale jinak jsou rozměrově stejné a LG přitom má o 0,3" vetší displej, navíc QHD (ne že by FHD nestačilo).
Co výdrž, zpracování apod.? Co byste brali spíš, kdyby stály stejně?
Děkuji
Nevimsirady
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod D.Francis 21. 1. 2015 18:14

S výdrží je na tom lépe Xperia Z2. Podívej se na Honor6
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod Nevimsirady 21. 1. 2015 18:18

O kolik % řádově?
Nevimsirady
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod D.Francis 21. 1. 2015 18:23

Záleží na způsobu používání, ale QHD displej LG G3 je náročnější na baterii a procesor
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod Nevimsirady 21. 1. 2015 20:01

Je mi to jasný, že je to náročný na vykreslování a řádově jinde než HD nebo FHD, ale tak den to dá ne? I když by mě zajímalo na kolik % jasu. Když Z2 dá den a půl v pohodě a 2 když se trochu zvolní náročnost používání, tak tenhle... Hry hrát nebudu, displej holt bude žrát nejvíc, když budu např. na netu. To je časově a energicky náročné.
Jenom mě mrzí ten quickcharge. To je to takový problém? Očividně asi jo, když to má malokterý telefon.
Honor6 jsem koukal, ale nevím nevím, moc se mi nezdá, ale rozměrově by byl super, škoda že takové rozměry nemá Z2.
Byl jsem se v Alze podívat na G3 a Z3, G3 se mi asi líbí víc celkově. V ruce se to držet dá docela obstojně (mám velkou dlaň), ale samozřejmě tam vadí ty kabely proti krádeži na to, aby se to dalo dobře držet.
Jenom se bojím, abych pak neměl rozpoluplný pocit jako po koupi Note 3, že je to obrovský až nepoužitelně moc (opravdu se nijak zvlášť nevyžívám v musení používat obě ruce). Ale to už je můj boj. Holt telefony s parametry, které hledám v méně jak 5" nejsou nebo bych musel slevit na jiných parametrech.
Nevimsirady
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod D.Francis 21. 1. 2015 20:09

A co Xperia Z3 Compact :)
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod Nevimsirady 21. 1. 2015 20:50

5,2" Z2 je rozměrově jak 5,5" G3, což ji řadí prakticky díky tomu mezi 5,5" phablety (bohužel) a Z3 compact je na druhou stranu s "jen" 4,6" a HD displejem, ten opravdu ne :)
Chci aspoň těch 5" + FHD, ale bohužel Z2 má tlustý rám na rozdíl od G3, který má větší displej, ale až do krajů. Chápu, že reálně i HD musí stačit, FHD už je bez chybičky a QHD se mi zdá zbytečný upřímně, ale teď jen porovnávám, jestli mi to za ten design a o 0,3" větší displej u jinak stejně velkého telefonu stojí za to. Musel bych se smířit s horší výdrží a absencí quickcharge. Dilema.
Teď se zdá váhám už jen mezi Z2 a G3.
Určitě jsou to výborné telefony, ostatně v katalogu jsou na 6. a 10. místě.
Ale díky za rady :)
Nevimsirady
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod D.Francis 21. 1. 2015 20:54

LG G2 32GB nebude paměťově dostačovat?
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod Nevimsirady 21. 1. 2015 21:21

Tam zamrzí ta absence slotu na microsd. Jinak jsem četl, že je hodně chválený a výdrž bezkonkurenční. Musel bych se uskromnit s místem a moc bych si s ním nepomohl, ale má příjemné rozměry. U těch měli podle mě zůstat, ale holt chtěli být první s QHD, tak ho museli trochu nafouknout nejspíš.
G3 se prý nepříjemně zahřívá, na první pohled mě zmátl leštěný plast s imitací kovu, prý taky docela má tendenci klouzat z rukou hlavně při přehmatech díky zaobleným zádům, Z2 je naopak prý rychlejší, déle vydrží a rychleji se nabíjí.
Je pravda, že krizové situace chci konečně vyřešit powerbankou, ale oba modely mají s přehledem den vydržet, takže hlavně když se nebudu muset držet a pracovat s tím na minimální jas jen abych s tím dojel večer domu a měl ještě pár % šťávy. Každopádně delší výdrž se cení.
Zaujalo mě fyzické srovnávní G3 s S5, kdy 5,1" S5 není ani o tolik menší a ta jsem si říkal že by mi velikostně vyhovovala, holt má docela tlusté rámečky (rozdíl 4 a 2 mm).
Má lepší nadstavbu droidu Sony nebo LG? Nedokážu posoudit. Lízátko má být na oba, na G3 už snad dokonce je. U obou je možnost útéct např. na Cyanogen, ale raději bych zůstal na použitelné oficiální ROM :)
Nevimsirady
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod D.Francis 21. 1. 2015 21:26

Porovnat nadstavbu Sony vs. LG musíš osobně, mi se víc líbí ta od LG :)
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod domcek 22. 1. 2015 19:07

Za sebe bych volil LG G3 Co jsem četl od těch co měli G2 a teď mají G3, výdrž je takřka stejná, prostě 5 - 6 hodin zapnutýho displeje a konec.
Nokia 3310 - SE K750i - SE K550i - Nokia 5130 - HTC Touch Pro - Motorola Defy plus - Sony Xperia V - LG G2 32GB
domcek
Junior

Odeslat příspěvekod cint 22. 1. 2015 19:16

Honor 6

Brutální výkon, kovové tělo, dlouhá výdrž.

http://www.alza.cz/huawei-honor-6-black-d2223724.htm
cint
Uživatel deaktivován