Výběr nejsolidnějšího telefonu do 3300,-

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod speleo 16. 1. 2015 13:27

Ahoj,
nemám s mobilama skoro žádné zkušenosti, v současnosti mám stařičkou N6230i, která už postupně dosluhuje a tak mi zaměstnavatel nabídl, abych si vybral telefon nový.

Omezení:
vybírat lze pouze z této nabídky:
http://www.vodafone.cz/_sys_/FileStorag ... ik_bus.pdf

Cena do 3300,-vč. DPH

Požadavky:
Nevim, dotykáč jsem zatím nikdy neměl, nepoužíval ani neobsluhoval, vůbec netuším, co by to mělo umět. Ale byl bych docela rád, kdyby to bylo spíše kompaktní (aby to šlo nosit v kapse), umělo to přiměřeně slušně fotit, co největší výdrž, šikne se aby to umělo GPS a nějaký mapy (navigaci) bez nutnosti draze kupovat podklady (ale není podmínkou), plus nějaký rozumný datový připojení (přístup na internet). Bude to pracovní mobil, furt ho budu tahat s sebou po kapsách a brašnách, takže nějaká mechanická odolnost je určitě plus. Sloty na dvě SIMky určitě výhodou.
Operační systém netuším (android, MWP,...) ale byl bych rád, kdyby se dal nějak přizpůsobovat uživateli, stahovat volně různá vylepšení, aplikace zdarma, aby to nebylo všechno pevně dané výrobcem, nejsympatičtěji mi vychází asi ten Android? Fakt nevím.

Zatím mne zaujala ta Xperia E1 a nebo Lumia 630 :hm

Dokážete mi prosím poradit? Díky! :oops:
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myšpulín 16. 1. 2015 13:39

Sloty na dvě sim by byly výhodou, to ovšem Vodafone nenabízí.
Jak je to s tou cenou, ten limit asi není tak pevný, když uvažuješ o Lumii 630 která je lehce nad?
Někde ve firmách totiž dostaneš limit před který "nejede vlak" a někde se dá nějaká koruna ukecat nebo doplatit z vlastní kapsy. Pokud by to mělo být strikně do těch 3300 pak je výběr opravdu slabý.
Pokud to výběru vezmu jen smartphony, tak strikně do 3300 vychází:
HTC Desire 310,
Nokia Lumia 530,
Samsung GALAXY Ace Style,
Sony Xperia E1,
Vodafone Smart 4 mini,
Vodafone Smart 4.
Lehce nad 3300 je:
Huawei Ascend Y550,
Nokia Lumia 630,
LG F60.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod speleo 16. 1. 2015 14:16

Takže prý si nic přihazovat nejde, cena je pevně daná (3300,-Kč vč. DPH).
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myšpulín 16. 1. 2015 14:41

Já bych se rozhodoval mezi Sony E1, Nokií Lumia 530 a HTC Desire 310.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Rade8653 16. 1. 2015 14:44

Hmm, tak to teda nejaký extra výber nie je. Ja osobne by som siel asi do HTCčka.
MacBook Pro Retina 13 (mid 2014)
iPhone SE 64GB Space Grey
Apple Watch Nike+, 42mm Space Grey Aluminium Case with Anthracite / Black Nike Sport Band
iPod Touch 5G 32GB Blue
iPod Touch 2G 8GB
iPod Shuffle 2GB Space Grey
LG Nexus 5X 32GB Black
Rade8653
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod domcek 16. 1. 2015 15:04

Z této nabídky bych vzal buď HTC Desire 310 nebo Lumii 530.


Který z nich bych volil hlavně podle OS, HTC má Android, který má výhodu více aplikací, má ho většina lidí, vzhled a další věci si můžete hodně uživatelsky upravit.
Nokia má Windows Phone, tam je dlaždicový vzhled napevno daný, toho se nezbavíte. Má však třeba kvalitní offline navigaci v základu a systém je svižnější než Android. Nokia navíc fotí lépe než HTC, takže osobně bych ji upřednostnil.
Nokia 3310 - SE K750i - SE K550i - Nokia 5130 - HTC Touch Pro - Motorola Defy plus - Sony Xperia V - LG G2 32GB
domcek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D.Francis 16. 1. 2015 15:35

HTC Desire 310 a Lumia 530 nemají diodu ani autofocus
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod roy1 16. 1. 2015 15:56

Navigace v základu, pěkný folklór, Stejná navi je k dispozici pro Android takže výhoda pro vp 0.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod xlendi 16. 1. 2015 16:39

Nokii 530 jsem před Vánoci krátce měl. První kus byl vadný (nefungovaly zároveň 2 SIM a paměťovka), druhý už fungoval. Ale telefon mě strašně zklamal! Fotky příšerné (a to je pětimegapixelovej foťák), strašně chyběl autofus. Ale ani to nebyl důvod, proč jsem vrátil i ten druhý kus - vůbec nic se do ní nedalo nahrát! Chtěl jsem třeba "jenom" Asphalt 8 - naprosto neřešitelné.

(Pokud by šla Nokia 630 nebo nová Lumia 535 - to je úplně jiný kafe!)

Jinak souhlasím s DOMCEKom - HTC Desire 310. A vlastně i s Myspulinem - E1 není tak špatný telefon. Papírově ale vede HTC.
iPhone 12, Samsung A50, iPad Mini (2019), Apple Watch 5, MacBook Air M1

Moje úvaha, proč si (ne) koupit iPhone 12:
http://coins4you.cz/ip12/
xlendi
Junior

Odeslat příspěvekod jaroslavii 16. 1. 2015 17:55

Alza nabizi LG F60 za super cenu. Mam ho a jsem spokojen. Ma jen mensi pamet, ale ja hry nehraju, takze me to nevadi. Ma LTE coz je velka vyhoda a i system je docela svizny. Lumia 630 je dost osekany mobil. Here mapy mam v mobilu taky, zadny problem.

-- 16. 1. 2015 17:58 --

Alza nabizi LG F60 za super cenu. Mam ho a jsem spokojen. Ma jen mensi pamet, ale ja hry nehraju, takze me to nevadi. Ma LTE coz je velka vyhoda a i system je docela svizny. Lumia 630 je dost osekany mobil. Here mapy mam v mobilu taky, zadny problem. HTC ma jen 512 operacni pamet a to je malo. Chce to aspon 1gb. lG F 60 ma Android 4.4.4., taky slusna vyhoda.
jaroslavii
Junior

Odeslat příspěvekod metyn 16. 1. 2015 19:29

vykašli sa na tů nabídku a kup si fóna z volnéj distribuce a dáž zaňho kolikrát aj méň, třeba tady si neco vyber a optaj sa znova http://mobilni-telefony.heureka.cz/f:p:493/ , Meta
metyn
Junior

Odeslat příspěvekod myšpulín 16. 1. 2015 19:50

Oni mu někde jinde dají mobil zadarmo jako v práci?
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod opasino 16. 1. 2015 20:00

Já bych vzal to Sony.
opasino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod malir66 16. 1. 2015 20:17

Androidy do 4000,- jsem měl 2. Jeden byl Sony Xperia J a druhý Samsung Galaxy Trend. Oba staly za .........prd.Za 3300,- ber cokoliv s Windows Phone. To je totiž to jediné co ti bude určitě fungovat.

-- 16. 1. 2015 21:42 --

Ještě jedna rada. Lumia 535 za 3290,- a šéf ti bude závidět a půjde prodat svůj Iphone.
malir66
Junior

Odeslat příspěvekod myšpulín 16. 1. 2015 21:43

Rada k ničemu, poněvadž v té nabídce Lumia 535 není. :oboze
myšpulín
VIP uživatel

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků