Samsung galaxy s4 mini vs. Lg g2 mini

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod kultus 24. 12. 2014 14:28

Ne jen kupovat samsung s 1GB RAM je nerozum. Ostatni vyrobci to zvladaji, tech 0,5GB sezere prave ten TW. Huawei G6 ma po tydnu intenzivniho testovani a instalovani novych apek taky 300MB volnych. Tak kde bude chyba?
kultus
Junior

Odeslat příspěvekod Drummer 24. 12. 2014 15:21

Mám Samsung S4 mini a tam je 1.5 GB ram nutnost, protože touchwiz je nenažraný. Vlastním Google Nexus 7 s 1GB ram a tam je paměť dostatečná. Mám zhruba na každém z nich 50 aplikací a na S4 mini mám volné 300MB a na Nexusu 500MB. Ještě musím dodat že S4 mini je o trochu rychlejší a plynulejší než Nexus. 1GB ram je dostatečná pokud to výrobce nezničí svojí nadstavbou.
Drummer
Junior

Odeslat příspěvekod hbboy 24. 12. 2014 15:34

Nevím mám 24 hodin LG G3 S a ram mám volné pořád kolem 300 MB - mám tam všechny aplikace které používám. Měl jsem rád i samsung S3, který jsem měl, jen mobily od LG se mi zdají delší provoz na baterii. Jsem spokojen a je mi jedno za má mobil 1 GB ram nebo samsung 1,5 GB.

uživatel miromen4 - už když jsem kupoval LG G2 mini a LG G2 ho všude zde na foru hanil, že zadní tlačítka jsou o ničem. Já mám rád obě značky Samsung i LG - nebudu hanit Samsung jako on LG.

Zadní tlačítka vůbec nepoužívám - pouštím to poklepáním.

LG G3 S je pomalejší než předevčírem prodaný LG G2 32 GB ale jsem s ním spokojen, hezčí design a ještě mi pár tisíc zbylo.

Za mě LG G3 S - lepší rozlišení, notifikační dioda - vzhled lepší než LG G2 mini - ale už je to pro někoho hodně no 5 palců.

LG G2 mini má žena 4,5 měsíce, předtím tlačítková nokia. I přesto že je s ním moc spokojená se jí můj nový mobil líbí moc a možná jí ho také obměním po novém roce a její prodám - ještě uvidím.

Syn je s LG L FINO - 9 let moc spokojený, má nejlepší mobil ze všech kámošů a vše mu na něm šlape - hlavně sms zdarma přes VIBER a Whatus up - má předplacenou kartu stejně jako žena mobil.cz a ten net na pozadí - uplně stačí na psaní zdarma
Nyní čtrnáctý dotykáč mobil Honor 20 PRO, předtím Huawei PSmart 2019, předtím Huawei Nova 3, Samsung S7, S6, S5, S3 NEO, LG G3S, LG G2, Samsung S3, Samsung NOTE 2, Huawei Y300, Huawei G300, Nokia 5230, předtím tlačítkové Nokie od dob paegasu.
hbboy
Junior

Odeslat příspěvekod kultus 24. 12. 2014 15:38

Dekuji drummer, presne tohle je realita. Mozna ze SGS4 mini dstacuje, proc ne, ale jini vyribci si vystaci s 1GB pameti a jsou na to mzhruba stejne jako SGS4mini. Vsechny "dospelacke" SGS co jsme mel se chovali stejne, pokud se na ne hodil AOSP nebo odladenejsi customROM byla to pohoda, kdo si ale nechce kazit vanoce liskanim custom ROM nebo rootem a cistenim, tak u samsungu zrejme 1,5GB jako minimum nutnost :D Nema to smysl resit, proste vybirej podle velikosti displeje a vybavenosti. Ikdyz jsem byl dlouho samsung fanda protoze konkurence byla neschopna, doporucuji ted treba LG G2 mini nebo huawei G6 podle vybavy, kterou opravdu vyuzijes.

Co se tyce zadnych tlacitek jen naky mimozemstan bez brstu muze rict, ze je to blbost. Cloveku s beznou fyziologii tam prsty proste sednou, nemam velke ruce a na zadni tlacitka v G2 jsem si hned zvykl, neni to omezeni. Na tlacitka na displeji si taky budes muset zvykat, zabiraji misto, proto je v tomhle lepsi G6, nezabira displej a ma tlacitka po boku. Proste kazdy si dneska muze vybrat!
kultus
Junior

Odeslat příspěvekod miromen4 24. 12. 2014 16:06

Hm to je fajn mit vzadu tlačitka a nepouživat je. To se opravdu vyplati. Ergonomie ma jista pravidla a ty se prostě okecat nedaji tak ať si u něj LG klidně zustane a ostatni ať to maj tak jak je to rozumnějši.
Jinak u S5 když někdy kouknu tak mam občas volne RAM cca 300-350MB. Jo Android nejsou widle kde je to s praci RAM docela jinak. Takže to že S4mini zvladne větši zatěž s naročnějšima APK než G2mini je vic než jiste. Je to docela zajimave že po nějake době použivani ma několik ruznych founu podobnou volnou RAM paměť. Zřejmě to ma nějaky duvod. A je jedno zda jde o žebrackou nadstavbu Huawei nebo naročnějši nadstavby jako ma LG nebo Samsung.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Junior

Odeslat příspěvekod hbboy 24. 12. 2014 17:41

Toto vlákno je o Samsung S4 mini a LG G2 mini

dle mě jsou na tom podobně, ať se každý řídí co se mu líbí a také podle ceny.

Za mě je to úplně jedno který z nich vybereš s oběma budeš tazatel spokojen.

Já třeba chtěl zkusit první čínský Xiaomi RedMi 1S, docela ho i chválili, je ještě levnější než tyto dva, ale pak také dost názorů doinstalovávat si svůj soft a své verze android - a na to já nejsem a hlavně možné problémy přes bluetooth. Denně jezdím jako obchodák v autě a pořád volám přes vestavěné hansfree v autě tak jsem nechtěl riskovat, že mi to třeba nebude fungovat a zvolil osvědčenou značku na které již jedu 5 tý měsíc.

Měl jsem teď v ruce i Samsung S5 mini, ale ta cena, proto jsem šel raději do LG G3 s - 5439 EU distribuce.
Nyní čtrnáctý dotykáč mobil Honor 20 PRO, předtím Huawei PSmart 2019, předtím Huawei Nova 3, Samsung S7, S6, S5, S3 NEO, LG G3S, LG G2, Samsung S3, Samsung NOTE 2, Huawei Y300, Huawei G300, Nokia 5230, předtím tlačítkové Nokie od dob paegasu.
hbboy
Junior

Předchozí stránka