první android do 4000 + vhodný datový tarif

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod makuc 20. 12. 2014 12:06

Rád bych si konečně pořídil první dotykový telefon s androidem do 4000 (aby ztráta případně rozbití tak nebolelo).

Požadavky:
* dual sim
* svižný chod
* display s vyšším rozlišením
* aspoň průměrný zvuk přes sluchátka
* výdrž aspoň den při aktivnějším používání
* dále potěší lepší foťák ale není třeba

kandidát zatím Honor 3C

Předpokládaná činnost:
Co mi nedovolovala stará nokie, web, vyřizování mailu, kouknout občas do mapy, skype atd., s hraním her nepočítám. Nepočítám, že bych běžný pracovní den s ním pracoval víc jak hodinu.

Dále by mě zajímal vhodný datový tarif, narazil jsem na nabídku od Vodafonu Mobilní připojení 4 GB (tablety, pc), ale mám o tom nějaké pochybnosti.
a) LTE, mobil to nepodporuje, posílají LTE sim, je v tom nějaký problém telefon je jen 3G
b) datový tarif pro mobil mají s daným FUPem za 2x, tak jestli nebude problém s použitím v mobilu, tato sim jako datová pro internet a stávající pro volání (mobil má druhou pozici snad nějak omezenou, že neumí 3G či co ale to snad pro volaní a sms nebude vadit)
makuc
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 20. 12. 2014 17:04

Gdyž máš tak skrowno peněz, tag ber
Xperia M nebo z čajny za 3000,- XIAOMI REDMI 1S nebo nějakej ten ZOPPO

Gdyž není foun tle tak to newadí ničomu, meta
anonymni

Odeslat příspěvekod xlendi 20. 12. 2014 18:50

A co Prestigio MultiPhone 5454 DUO?
Prodáva jej nejlevněji T-Mobile:

http://www.t-mobile.cz/telefony/detail-zarizeni/-/zarizeni/Prestigio/Prestigio.MultiPhone.5454.DUO/PO18565/

K požadovaným vlastnostem má navíc LTE, což je investice do budocnosti. Já ho mám druhý den. Koupil jsem si ho jako druhý telefon a zatím (za tu cenu) maximální spokojenost.

Jinak naprostou nutností je dneska paměť minimálně 1 GB a interní úložiště 8 GB. 512 MB paměti je málo a 4 GB interního úložiště taky nestačí.
iPhone 12, Samsung A50, iPad Mini (2019), Apple Watch 5, MacBook Air M1

Moje úvaha, proč si (ne) koupit iPhone 12:
http://coins4you.cz/ip12/
xlendi
Junior

Odeslat příspěvekod metyn 20. 12. 2014 19:30

to duch či paduch: nauč sa mluvit česky a nekur.i ně moje nařečí,
to makuc: tu 3c od hujaheja ti schvaluju, dobrý kup
Meta
metyn
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 20. 12. 2014 19:32

Za 3litre XIAOMI REDMI 1S z čajna nebo za stejnej peníz tu Xperiju M , gdyš uš. meta
anonymni

Odeslat příspěvekod makuc 20. 12. 2014 20:07

Děkuji za odpověď, zkouknu ještě výše zmiňované mobily, ještě by mě zajímala odpověď na ten datový tarif a LTE sim kartu v non LTE telefonu.
makuc
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod domcek 20. 12. 2014 20:12

Na tu SIM se zeptej u VF, oni to ví nejlíp jak to funguje...

Jinak volil bych LG L90, nemá sice 2GB RAM, ale systém od LG je výborně odladěný a má lepší fotoaparát a výdrž baterie

Edit: Jej, koukám že je požadavek dual sim, no, prodává se i v dual simu a to L90 Dual. jenže ten je dražší... Takže tedy Honor 3C je asi nejlepší volba.
Nokia 3310 - SE K750i - SE K550i - Nokia 5130 - HTC Touch Pro - Motorola Defy plus - Sony Xperia V - LG G2 32GB
domcek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mahoner 20. 12. 2014 21:12

telefon do 4 tisic ? jedine Huawei ascend Y550
Mahoner
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod freddy158158 20. 12. 2014 21:25

huráhej s tim rozlišenim? no to snad ne :-/
freddy158158
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tiskové oddělení Vod 21. 12. 2014 13:32

makuc píše:Děkuji za odpověď, zkouknu ještě výše zmiňované mobily, ještě by mě zajímala odpověď na ten datový tarif a LTE sim kartu v non LTE telefonu.


Dobrý den,

LTE SIM vám bude fungovat v telefonu bez LTE v pořádku. Tarif Mobilní připojení 4 GB můžete ve vašem telefonu využít. Aktivaci zařídíte v samoobsluze Můj Vodafone v sekci Služby - Internet. Do 24 hodin obdržíte informační SMS jako potvrzení o zapnutí.

Tomáš
Tiskové oddělení a péče o zákazníky Vodafonu
Pro řešení konkrétních požadavků nás můžete kontaktovat přes ikonku webu.
Tiskové oddělení Vod
Zástupce operátora
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků