Samsung vs Huawei

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod fabiox 19. 12. 2014 20:42

Hledám pro sebe nový telefon do cca 6500-7000 tisíc.

Velice sympatický mi je se Samsung S4 mini a take Huawei G6 (LTE verze).

Jsem uživatel který si rád občas něco vyfotí, nebo natočí, často používám google mapy pro navigaci v autě, občas stáhnu nějakou aplikaci, občas zahraju nějakou hru...

U mobilu vyžaduju automatickou regulaci jasu a nejlépe Snapdragon
4 až max 4,5 palce
Také 1GB rám minimálně

Výdrž jeden den "rozumného používání" - pár sms , pár hovorů , občasná kontrola FB přes prohlížeč, chvilka nějaké hry ve volné chvíli....

Nejsem uživatel který má nastavené synchronizace několika emailových účtů a ani ostatní "hitech" blbosti....

Vůbec nepotřebuju LTE ani NFC....pro mě zbytečnost

Má někdo praktickou zkušenost s výše uvedenými modely a může je případně prakticky porovnat?

U Huawei je problém že má starší android 4.3 a aktualizace je v nedohlednu(nemám rád když mám starý system...:D), z toho mám obavy...Kdežto Samsung jede na 4.4.2

Nebo se najde typ na úplně jiný přístroj? Na značce mi nezáleží....

Díky za věcné komenty :-)
fabiox
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod D.Francis 19. 12. 2014 20:53

LG G2 mini, má lepší foťák,displej a výdrž baterie, v CZ distribuci je okolo těch 7tis. u CZC za 5,3tis
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod fabiox 19. 12. 2014 21:00

Nepodporuje Automatický jas, nechci to pořád nastavovat když vyběhnu ven z budovy v létě na sluníčko, nebo naopak.... :-(
fabiox
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod D.Francis 19. 12. 2014 21:11

Nastavení jasu je detail, stejně toho na slunci neuvidíš moc, automatika nefunguje vždy spolehlivě…
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 19. 12. 2014 21:17

Já ji na telefonu vždy vypínám.
Alláh je vždy odpouštějící a milosrdný.
seterwohipikule
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kultus 19. 12. 2014 21:21

Nenech se zblbnout fabiox :) vsichni tady podstrkuji G2 mini, ktere nema ani tak zakladni veci jako notif.diodu a autom.nastaveni podsviceni. Jinak je to velmi dobry telefon, hlavne fotak a vydrz na baterii, ale nastavoval porad podsviceni...Jinak G6 LTE za ty prachy supr, ted jsem jednu koupil pritelkyni. Posledni tri dni ji trochu testuji nez ji zabalim pod stromek, rychly system, fotak za dobreho svetla taky slusny, automatika podsviceni funguje dobre a da se jeste lehce doladit posuvnikem. Nicmene za 7000 asi sezenes vybavanejsi telefon. Na druhou stranu mas docela nizke naroky takze proc vyhazovat penize za neco co nevyuzijes. 4,5" je na rozumnou navigaci v aute IMHO minimum, na druhou stranu drazsi telefony maji uz vetsi displeje nebo jim neco chyby takze tam taky nic. Vem G6 ...

Ps: v cem ma G2mini lepsi displej? Mam vedle sebe G6 LTE a G2, pokud se nastavi cca stejne podsviceni je rozdil minimalni...navic G2mini ma 4,7" QHD displej takze nizsi jemnost displeje a spodni cast zabiraji SW klavesy...co ma lepsi je kryti gorilla glass 2, novejsi system a infra...G6 ale funguje jako USB klic coz mi prijde uzitecnejsi...
kultus
Junior

Odeslat příspěvekod fabiox 19. 12. 2014 22:26

Infra port jsem použil kdysi za dob Nokia 3410, takže to mě netrápí....
Toho krytí gorilla glass 2 je škoda....Takže bude asi obal nutnost?:-)
SW klávesy na displeji se mi vůbec nelíbí, jsem zastáncem klasiky....
fabiox
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nigfire 19. 12. 2014 22:49

G6tka je dobrá, sám ji mám, ale podpora ze strany výrobce je prostě NULA. V létě přišla jedna malá aktualizace a od té doby nic. Jinak Fotí hezky, výkon je v pohodě, jedou na tom nové hry a baterka celkem drží. Systém by si zasloužil aktualizovat a trochu poladit. Podobné to bude nejspíš i u konkurence.

-- 19. 12. 2014 22:08 --

fabiox píše:Takže bude asi obal nutnost?:-)

Já měl na telefonu nalepenou ochrannou fólii už z výroby. Bumper jsem si z číny pořídil taky, ale to spíš proto aby se mi telefon líp držel, bez obalu dost klouže.
Nigfire
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 19. 12. 2014 23:54

fabiox píše:Infra port jsem použil kdysi za dob Nokia 3410, takže to mě netrápí....

Za dob 3410 sis pomocí infraportu ale asi nedokázal přepínat televizi, či dvd..
Alláh je vždy odpouštějící a milosrdný.
seterwohipikule
Pokročilý

Odeslat příspěvekod fabiox 20. 12. 2014 00:14

To máš sice pravdu, chtěl jsem tím jen říct že infraport prostě nepoužívám a ani používat nezačnu....na TV/DVD mám jeden ovladač.
Nic víc, nic míň :D
fabiox
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod myšpulín 20. 12. 2014 11:15

Internet přes mobilní data nepotřebuješ?
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod fabiox 20. 12. 2014 11:44

Jasně že používám a potřebuju, na druhé straně ale zase nepotřebuju LTE....

Ani velikost displeje mě neomezuje můj starý Huawei Y300 s 4 palcovým displejem mi úplně stačil.... 5 palců už je na mě moc
(třeba Samsung S3 je v mých očích cihla a nechtěl bych to ani zadarmo...)

Je to o tom že jsem proti dnešnímu trendu zvětšování mobilů....
Chci celkově kompaktní stroj s dobrým výkonem.....
fabiox
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod domcek 20. 12. 2014 12:16

Pokud uvažuješ o G2 Mini a nepotřebuješ LTE, koukni na LG L90

Oproti G2 Mini nemá LTE, má tlačítka klasicky (vypínací a hlasitost z boku, vpředu je má odděleně, ne na displeji) a stojí poměrně o dost méně.
Oproti Huawei má hlavně lepší výdrž a fotoaparátem ho také překoná.
Nokia 3310 - SE K750i - SE K550i - Nokia 5130 - HTC Touch Pro - Motorola Defy plus - Sony Xperia V - LG G2 32GB
domcek
Junior

Odeslat příspěvekod kultus 20. 12. 2014 13:02

Lg L90 nema automatickou regulaci podsviceni ani notif.diodu. Jestli se mylim opravte mne...
Jinak mi G6 prisla v krame o pevnejsi nez L90 nebo G2mini a to doufam, ze G2mini vyrabi lepe nez vetsiho bratricka...
kultus
Junior

Odeslat příspěvekod myšpulín 20. 12. 2014 17:26

fabiox píše:Jasně že používám a potřebuju, na druhé straně ale zase nepotřebuju LTE...

Aha, tak tomu moc nerozumím. Ono LTE není jen o rychlosti.
myšpulín
VIP uživatel

Další stránka