Telefon 10-13 tis. androind,wp,ios?

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod iwankaanjelik 15. 12. 2014 13:42

Ahoj,

jezisek se rozhodl mi prinest novy lepsi telefon.
Hned na zacatek upozornuji,ze ackoliv jsem zenska o vzhled mi nejde.

Poradite do ktereho jit?
Momentalne mam Huawei P6,baterie silena max.na dopoledne,a fotky? To snad ani nelze rict. Pres sum ani nelze nic rozeznat.

Vzdy sem mela android,jednou i IOS. Docela me laka zkusit WP.

Pozaduji;
- cena do 13 tis.
- dobry fotoaparat (jasne ze na momentky)
- plynuly chod
- display max. 4,7
-kvalitni display

Travim hodne casu na netu.

Jaky mate nazor na nokia lumia 1020??

Diky za tipy;)
iwankaanjelik
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 15. 12. 2014 13:56

Raději na 4% WP zapomeň.
Polož si jednoduchou otázku : Proč má WP jen 4% podíl na trhu ? Protože to je tak výborný systém ? Protože to jsou výborné telefony? Protože má dostatek aplikací ? NE, protože to je špatný systém bez aplikací a jsou to špatné telefony.

Takže jasná volba je Xperia Z3 Compact - označen za momentálně nejlepší telefon kompaktních rozměrů.
anonymni

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 15. 12. 2014 14:05

Lumia 1020 je ideální volba.
Handyouch: nekecej nesmysly.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod anonymni 15. 12. 2014 14:06

seterwohipikule : vysvětli prosím nízký, téměř nulový podíl WindowsPhone
Ps.: Mluv se mnou slušně, nemluvíš se svými rodiči.
Díky
anonymni

Odeslat příspěvekod skrep 15. 12. 2014 14:30

Zkuste sivsrovnat dobu prodavani androidu a wp... Nedostatek aplikaci? Nemam problem... Neseka se, nelaguje.... Fotak velice slusny... Takze za me bych zbytecne od wp neodrazoval... S klidem bych tu Lumii 1020 doporucil...
skrep
Junior

Odeslat příspěvekod BreC 15. 12. 2014 14:33

To jsou ale žvásty. Pokud tě láká WP, tak bych si ho nejprve někde vyzkoušel a osobně šel do něj. Je to rychlý a stabilní OS.

Doporučil bych Lumii 1020 a nebo líbivější 930. Ta má ovšem fotky horší.

Pokud Android, tak jednoznačně Z3 Compact.
Lidi jsou jak ryby, někdy plavou proti proudu.
BreC
Junior

Odeslat příspěvekod iwankaanjelik 15. 12. 2014 14:37

Asi takle. Na kazdy tel. si vzdy nastahuji miliony aplikaci. Po kratke dobe zjistim ze 90% z nich absolutne nepotrebuji ;D
iwankaanjelik
Junior

Odeslat příspěvekod BreC 15. 12. 2014 14:39

A na WP vesměs všechny důležité aplikace jsou.
Lidi jsou jak ryby, někdy plavou proti proudu.
BreC
Junior

Odeslat příspěvekod mimonaut 15. 12. 2014 15:40

Jediné kde se u WP projevuje více ten tolikrát omýlaný "nedostatek aplikací" jsou hry. Ano, je jich dost a kvaliních, většínou si každý najde spoustu těch co mu vyhovují, ale na A/iOS jich je násobně víc.
Nicméně to mi až tak nevadí, hrát co je..
Už třetím rokem lumia 920 a jako pracovní průběžně různé androidy i lumie.
mimonaut
Junior

Odeslat příspěvekod D.Francis 15. 12. 2014 15:52

Vzal bych Lumii 830 :)
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod miromen4 15. 12. 2014 15:57

Z posledni doby by mi určitě chyběly APK Horizon Go a SuperForum.cz. K samotnemu WP se raději ani vyjadřovat nebudu.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Junior

Odeslat příspěvekod Pan Kája 15. 12. 2014 16:13

Jako uživatel Lumie 1020 bych to zhodnotil asi tak - telefon celkově dobrý, fotoaparát (fotky/video) je o úroveň lepší než u konkurence. Běhá vcelku svižně a nic mi tam vyloženě nechybí. Na druhou stranu - než se spustí foťák, trvá to pár sekund, to samé ukládání fotek. Doručenky SMS se u WP8 neobjevují u jednotlivých kontaktů (tuším, že přijde zpráva, že sms byla doručena na číslo... - já to mám deaktivované) a AMOLED displej se po čase vypaluje (na samotnou funkčnost to nemá vliv, ale takový světlý proužek vespod na estetice nepřidá). V tomhle bych spíš doporučil hůře (ale rychleji) fotící lumii 830 s IPS displejem bez vypalování.

U androidu je zajímavé Sony Z1-3 Compact. Svižný, vyvážený a voděodolný telefon. Fotoaparát za lepšími lumiemi přeci jen zaostává, ale s tím se dá vcelku dobře žít.

Určitě bych telefony vyzkoušel někde v prodejně. Jinak, jak l1020, tak ta zetka určitě jen s pouzdrem.
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod domcek 15. 12. 2014 17:01

No, v tomto případě už je 1020 docela stará a Xperia Z3 Compact je mu po stránce plynulosti důstojným soupeřem, drtí ho ale právě počtem aplikací.
Nokia 3310 - SE K750i - SE K550i - Nokia 5130 - HTC Touch Pro - Motorola Defy plus - Sony Xperia V - LG G2 32GB
domcek
Junior

Odeslat příspěvekod xmen201 15. 12. 2014 17:56

Byt tebou tak sw meknu na LG G3,super fotak s laserovym ostrenim,kompaktni rozmery,rychly a stabilni system a skvela cena,navic luxusni design proti L1020...
xmen201
Junior

Odeslat příspěvekod iwankaanjelik 15. 12. 2014 18:10

LG G3 je moc velike. Dnes sem obehla par obchodu. Na lumii sem nenarazila. Nokii sem videla pouze jednu,a to 925. Jinak samy samsung. A z3 compact take jen jeden obchod.
iwankaanjelik
Junior

Další stránka