Telefon pro přítelkyni (android, dobrý foťák, cena okolo 3k)

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod Salmonek 9. 12. 2014 10:19

Ahoj,

tak i já se přidám s tím tisíckrát omýlaným dotazem a žádostí o pomoc, při výběru mobilu pro přítelkyni. Vzhledem k momentální ne moc dobré fin. situaci bych do telefonu dal maximálně něco okolo 3 tisíc.

Vzhledem k tomu, že přítelkyně má již několi let Samsung S8000 Jet, bez jakéhokoliv systému, tak není třeba žádná momentální "pecka" z trhu, která má 4-jádrový procesor a X giga ram. Je to zbytečné, na hraní her ho mít určitě nebude a když, tak jen nějakých blbinek.

Je to ženská, takže jí jde především o vzhled, pokud by se mohl být telefon nějaký barevný, v základní variantě, bez nutnosti koupě výměnného krytu, bylo by to fajn, určitě nechce typický černý. Takže nejlépe fialový, červený, případně bílý.

Měl by to být Android, WM se jí nelíbí, což je škoda, protože jak jsem se díval, Lumie mě nadchly některé, ale bohužel, ráda by Androida, takže tak.

Nejhlavnější faktor je asi ovšem foťák a dobrý reproduktor na hudbu. Tohle je pro ni to nejhlavnější. Ráda fotí momentky, kdy je mobil vždy po ruce a potrpí si na dobrou kvalitu fotek, což i starý S8000 zvládal dobře, tak bych nerad, aby měl nový mobil horší fotky, než starý mobil.

Mám několik tipů, projíždím různé nabídky, recenze a nesmysly už X dnů, ale nemohu se rozhodnout a jsem v tomto směru spíš laik. Máme dobré zkušenosti s produkty značek Samsung a Lenovo, v úvahu připadá také Huawei, HTC, Sony, případně se nebráním i méně známým značkým v oblasti mobilů, jako je Gigabyte či jiné. Líbil se mi i Aligator S4040 Duo Red, ale nejsem si jist kvalitou fotek a celkově, jak by se asi tvářila :) Ikdyž vzhledově by ji určitě zaujal a o to ji šlo v prvé řadě. Není to fajnovka, co potřebuje mít exluzivní vymoženost, jak jsem již psal výše.

Byl bych samozřejmě taky rád, aby se jí mobil nevybil po poslechu pár písniček a krátkém brouzdání po netu, ale jasně, nemohu očekávat zase za udané peníze mnoho.

Shrnuto, podtrženo:

- Android
- cena +/- 3000 kč
- barevná varianta
- kvalitní foťák
- kvalitní reproduktor
- trochu kvalitní baterie

Předem strašně moc děkuji za jakékoliv rady, už mě z toho vybírání bolí hlava :)
Salmonek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod D.Francis 9. 12. 2014 10:34

LG L65, LG L70 :-)
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod Salmonek 9. 12. 2014 11:12

Děkuji za TIP. O LG jsem také uvažoval, je to samozřejmě již roky velice kvalitní značka. Ta L70 nevypadá vůbec špatně, ikdyž asi trochu víc mě ještě zaujal tento krasavec http://mobilni-telefony.heureka.cz/lg-d290n-l-fino/specifikace/#section. Zdá se, že má většinu funkcí, které jsem tak nějak hledal + věci, které jsem ani neočekával. A cena relativně rozumná. Jsou an výběr i barevné varianty, ovšem vypadají nějak divně, takže v úvahu by připadala asi ta bílá. Dle recenzí taky nevypadá nejhůř, tak nevím nevím :)
Salmonek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod D.Francis 9. 12. 2014 11:20

Nebo LG F60 :-)
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod petrov75 9. 12. 2014 12:15

Ja kupoval přítelkyni Honor 3c v bíle barvě a je nadšená, 5" 2GB RAM, 8MP +5MP fotak, ale cena je 3.899Kc, predtim mela Xperii MiniPro :-D
petrov75
Junior

Odeslat příspěvekod Čambus 16. 12. 2014 02:53

A328 od Lenova. Za ty peníze dobrá volba. Ono tyto cen. hranice jsou celkově horší na výběr :(.
Over worked -> Under paid :)
Čambus
Junior